Konteynerler yer altında

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 100 adet konteynırı yeraltına indirdiklerini, ilçenin uygun yerlerinde de sistemi uygulayacaklarını söyledi

Konteynerler yer altında

\n  

\n
\n İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, çevrenin korunmasına yönelik projeleriyle ilçede ilklere imza attıklarını belirterek, daha temiz sokak ve meydanlar için yeraltı çöp konteynırı sistemini  hayata geçirdiklerini söyledi. Demirtaş, "Yeraltı konteynırları Kale Mahallesi'nden başlayarak ilçe genelinde 100 noktaya yerleştirdik. İlkadım Belediyesi olarak ilerleyen zamanlarda yer altı konteynırlarını elverişli olan tüm mahallelerde uygulayacağız" dedi.
\n
\n  
\n
\n TRAFİĞE ÇÖZÜM
\n
\n Yeraltı konteynırlarının çöp alma kapasitesinin yer üstü konteynırlarına oranla 10 kat daha fazla olduğunu ifade eden Başkan Demirtaş, "Çöp araçlarımızı 500 litrelik eski tip konteynerleri günde üç kez boşaltmak zorunda kalıyordu. Şimdi galvanizli eski tip konteynırlardan 10 kat daha büyük olan 5 bin litrelik çöp konteynırlarını günde bir kez ve 23.00 ile 07.00 saatleri arasında vinç sistemli kamyonla el değmeden boşaltılacak. Böylece gün içinde çöp kamyonlarının konteynerleri boşaltması nedeniyle yaşanan trafik sorunu artık olmayacak. Üstü kapalı olan konteynerler koku da yapmayacak. Ayrıca boşa çıkan temizlik işçileri cadde ve sokak temizliğinde kullanılacak" diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

1 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

2 Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

3 Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

4 Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

5 Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti

6 Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti