Kar geliyor, dikkatli olun

Samsun’da soğuk ve yağışlı havanın bugünden itibaren etkisini göstereceğini belirten Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkilileri ve vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı

Kar geliyor, dikkatli olun

\n  

\n
\n Samsun Meteoroloji Bölge Müdürü Murat Asar, hava sıcaklıklarının Karadeniz Bölgesinde 6 ile 10 derece arasında düşeceğini belirterek, oluşabilecek aksaklıklara karşı vatandaşları ve yetkilileri uyardı.
\n
\n Bugün itibariyle kıyı kesimlerde yağmurla başlayacak olan yağışların karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşmesini beklediklerini ifade eden Asar, “Kış geldi. Sıcaklıkların ani düşüşüyle birlikte 7 Ocak 2012 Pazartesi günü (Bugün) sabahın ilk saatlerinde başlayacak olan yağışlar ilerleyen saatlerde kar haline dönüşecek. Amasya, Tokat, Çorum gibi yüksek kesimdeki illerin dışında Samsun ve Ordu’da da hayat şartlarını zorlaştıracak. Kuvvetli rüzgarın da hakim olmasını beklediğimizden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, buzlanma ve don olayı, zirai don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmak gerekiyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n Soğuk havanın ve kar yağışının 10 Ocak 2012 Perşembe gününe kadar etkisini sürdüreceğini de ifade eden Bölge Müdürü Asar, “Yağışların, önümüzdeki hafta ortasına kadar bölgemiz genelinde aralıklarla kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde devam etmesi bekleniyor. 10 Ocak 2012 Perşembe gününden itibaren ise sıcaklıkların tekrar yükselişe geçmesi bekleniyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

1 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun üst üste sallandı

2 Samsun üst üste sallandı

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

3 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

4 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Başkan İsmail Uyanık takipte

8 Başkan İsmail Uyanık takipte

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı