Yılmaz'ın çelişkisi

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Samsun'da var, Samsun için al" kampanyasında, şehirde üretilen malların alınmasını gerektiğini söylemişti ama Fen İşleri Daire Başkanlığı, elektrik malzemeleri ihalesine katılan firmaya Samsun'da üretilen ve dünyanın 5

 Yılmaz'ın çelişkisi

\n Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, malzeme ihalesine katılan Samsun Elektrik Market  firmasına, fiyat ve kalite koşullarının uygunluğuna rağmen Samsun'da üretilen ve Türkiye'nin 80 ilinde en prestijli projelerinde kulanan, 3 kıtada 55 ülkeye ihraç edilen Borsan Elektrik ürünlerinin listeden çıkarılmak istenmesi hem belediyeyi zarara uğratmak hem de "husumet" olarak değerlendirildi.

\n
\n KENAN BEY GÖRÜRSE TOPA TUTAR
\n
\n Samsun'da 35 yıldır elektrik malzemesi sektöründe iş yaptığını belirten Samsun Elektrik Market firması sahibi Hasan Çaylak, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından açılan toplam 327 bin liralık malzeme ihalesine 4 firma olarak katıldıklarını belirterek, yaşananları şöyle dile getirdi: "Hazırladığımız malzeme listesinde dünyaca tanınan bütün uygunluk belgeleri bulunan Borsan Elektrik ürünleri de vardı. Listeyi gören mühendis, Borsan ürünlerinin listeden çıkarılmasını istedi. (Kenan Bey görürse bizi topa tutar) dedi. Fiyat ve kalite bakımından belediyenin menfaati var dememe rağmen bu talepte ısrar etti." 
\n
\n  
\n
\n TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİM HAKKI
\n
\n Büyükşehir Belediyesi'nin kalite ve fiyatıyla piyasanın önde gelen ürünlerinden olan Borsan Elektrik'e karşı uygulanan ambargoya anlam veremediğini belirten Hasan Çaylak, "Bu şehrin dünya piyasalarında yer edinen ve 55 ülkeye ihracat yapan firmasına karşı takındığı tavrı doğru bulmuyor ve anlamakta zorluk çekiyorum. Belediyenin menfaati dahi bir kenara bırakılıyorsa tüyü bitmemiş yetim hakkı da gözardı ediliyor demektir. Öte yandan yüzlerce Samsunluya ekmek kapısı olan vergileriyle devlete kazanç sunan bir markaya yapılan ambargo karşısında şaşkınlığımı sürdürüyorum" dedi.
\n
\n  
\n
\n YILMAZ'IN ŞAŞIRTAN FARKI
\n
\n Samsun Valiliği ve TSO tarafından başlatılan "Samsun'da var Samsun için al" kampanyası töreninde, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, kampanyaya destek veren herkese teşekkür edilmesi gerektiğini belirterek, şöyle demişti: "Satış sırasında vatandaşlar, 'Samsun da üretilmiştir' amblemi bulunan ürünleri tercih etsinler. Şehirlerin çoğunluğunun temel felsefesi 'al-sat' yerine 'yap sattır.' Üretilen şehir olmak için, ürettiği malın, pazarın tanınması gerekmektedir. Bu malı biz ürettik diye o kentteki insanların bilmesi gerekmektedir. Samsun da üretilenin alım bilincini geliştirmemiz gerekli. Al-sat değil, yap-sat taraftarıyım. Alıp satan ticaret şehri olmak yerine, yapıp satan ticaret şehri olmalıyız." 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Başkan İsmail Uyanık takipte

3 Başkan İsmail Uyanık takipte

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

4 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Koloğlu sahaya indi!

5 Koloğlu sahaya indi!

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

7 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

8 Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

Samsun'da işçiler çatıya çıktı

9 Samsun'da işçiler çatıya çıktı

Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı

10 Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı