'HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN'

Cumhurbaşkanı Gül, teröre ilişkin, ''Herkesin aklını başına alması ve eğer 'Acılar dinsin, kan dursun' deniyorsa üzerine düşeni yapması gerekir'' dedi.

'HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSIN'

\n Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyonkarahisar'a yaptığı ziyaretin ilk durağı olan Valilikte basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.Terörle mücadele kapsamında, İmralı ile görüşme sürecinin başladığının anımsatılması ve bu konudaki değerlendirmesinin sorulması üzerine Gül, terörün Türkiye'nin en büyük meselesi olduğunu, terörle mücadelenin de ülkenin birinci önceliği olduğunu dile getirdi.Türkiye'nin milli birliği, bütünlüğü ve geleceği önündeki en büyük tehdidin de terör olduğunu kaydeden Gül, ''Dolayısıyla terörü kesinlikle gündemimizden çıkarmamız lazım. bu konuyu gündemimizden çıkarmak birinci önceliğimiz. Bunun herkes tarafından hatırlanmasını isterim'' diye konuştu.

\n

\n Gül, Türkiye'nin önünde ayak bağı olan, geleceği tehdit eden böyle bir konuyu gündemden çıkartmak için de bütün yöntemlerin denenebileceğine belirterek, şunları kaydetti:''Şahit olduğumuz yeni çalışma var. Bu süre içerisinde rol alanlar ne yapmaları gerekiyorsa onu biliyorlar. Bu kadar söyleyeyim. Eğer dürüst davranır ve yapmaları gerekeni yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer. Ama devlet olarak bizim bütün amacımız Türkiye'nin önündeki bu büyük konuyu yok etmektir.
\n Türkiye'nin birliğine, bütünlüğüne, geleceğimizdeki beraberliğimize, bütün halkımızın hiç zarar vermeyecek şekilde şüphesiz ki politikalar takip edilebilir. Ama her şeyden önce, ne yapılması gerekiyorsa eli silahlı insanların ve onlara talimat verenlerin yapması gerekeni yapması gerekeni yapmaları gerekir. Onu göreceğiz, eğer bunlar gerçekleşirse ümit ederim huzur gelir. Herkes de bu beladan kurtulmuş olur.''Türkiye gibi demokratik ülkede herkesin fikrini söyleyebileceğini ve konuşabileceğinin altını çizen Gül, ''Ama biraz da konuşmaması gerekenler var. Konuşma yerine iş yapması gerekenler var. Bakalım seyredeceğiz. Eğer bir samimiyet varsa ortada bunu da görürüz. Herkesin aklını başına alması, düşünmesi ve eğer 'acılar dinsin, kan dursun' deniyorsa üstüne düşeni yapması gerekir'' diye konuştu.

\n

\n Bölgemizde olağanüstü şeyler oluyor

\n

\n Suriye ile ilgili gelinen noktayı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine ise Gül, ''Bölgemizde olağanüstü şeyler oluyor. Bir tarafta Suriye'de, bir tarafta Irak'ta olup bitenler olsun. Bölgede büyük bir istikrarsızlık söz konusu'' dedi. 

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

1 Samsun'da feci kaza : 2 ölü, 2 yaralı

Kendine yeten kulüp

2 Kendine yeten kulüp

Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

3 Yılport Samsunspor'da önce idman sonra yolculuk

Yılport Samsunspor'a ceza

4 Yılport Samsunspor'a ceza

Yılport Samsunspor'da moraller düzeldi

5 Yılport Samsunspor'da moraller düzeldi

Yılport Samsunspor'da forma savaşı

6 Yılport Samsunspor'da forma savaşı

Futbolculardan Bombardıman

7 Futbolculardan Bombardıman

17 Kasım Cumartesi Samsun hava durumu..

8 17 Kasım Cumartesi Samsun hava durumu..

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

9 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

MUHALİF ADAYLARIN RAKİBİ KİM?

10 MUHALİF ADAYLARIN RAKİBİ KİM?