YOK BÖYLE MAÇ

Genç Erkekler İl Şampiyonası'nda Yolspor ile DSİ Spor Kulübü arasında oynanan maç nefesleri kesti. Kazananın şampiyonluk için dev bir adım atacağı maçı Yolspor 72-68 galip bitirdi. Zaman zaman gerginliklerin de yaşandığı maçtaki güzel basketbol ise izleye

YOK BÖYLE MAÇ

\n YOL, İYİ BAŞLADI

\n

\n Samsun Genç Erkekler İl Şampiyonası'nda bitime 1 hafta kala Yolspor ile DSİ Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki mücadeleyi DSİ kazandığında şampiyonluğunu ilan edecek, Yolspor ise kazanırsa, son haftada galip gelmesi durumunda şampiyon olacaktı. Tribünlerdeki bir çok izleyici de bu güzel maçı takip ederken, karşılaşmadaki ilk periyodu Yolspor 18-11 önde geçti. İkinci çeyrekte DSİ farkı biraz azaltsa da, Yolspor soyunma odasına 32-28 önde girdi. 

\n
\n  
\n
\n ÇİFT HANELİ FARK
\n
\n Yolspor, 3. çeyrekte maçta ilk kez farkı çift haneli sayılara taşıdı. Son 10 dakikaya girilirken de Turuncu- Siyahlılar, 8 sayı farkla 51-43 öndeydi. 4. periyotta ise müthiş bir mücadele vardı. Yolspor periyodun başındaki etkili oyunuyla farkı 14 sayıya kadar yükseltti. Ancak DSİ, muhteşem bir geri dönüşe imza atıp 38 saniye kala farkı iki sayıya kadar indirdi (70-68). Büyük heyecana sahne olan son 38 saniyede DSİ hücumundan boş dönerken, Yolspor ise serbest atışlardan 2 sayı daha bulup maçı 72-68 kazandı. 
\n
\n  
\n
\n KARARLAR TARTIŞILDI
\n
\n Maçtaki hakem kararları çok tartışılırken, DSİ benci ve oyuncuları müsabakada 4 kez, Yolspor ise 2 kez teknik faulle cezalandırıldı. Zaman zaman sahada ortam gerilirken, her iki takımın da idarecileri ve antrenörleri sporcularını sakinleştirdi. Yolspor bu galibiyetin ardından şampiyonluğa iyice yaklaştı. Turuncu- Siyahlılar bugünkü rakibi Bafra'yı mağlup ederse, şampiyon olacak. Ancak maçı Bafra ekibi kazanırsa, DSİ şampiyon, Bafra ikinci ve Yolspor ise şampiyonayı üçüncü sırada tamamlayacak. 
\n
\n  
\n
\n Selçuk KAYA
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

2 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

3 Samsun'da yaşlı kadının feci ölümü

Başkan İsmail Uyanık takipte

4 Başkan İsmail Uyanık takipte

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

5 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Koloğlu sahaya indi!

6 Koloğlu sahaya indi!

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

8 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Samsun'da işçiler çatıya çıktı

9 Samsun'da işçiler çatıya çıktı

Bilgi aldı

10 Bilgi aldı