Borsan’da hedef; 213 milyon TL

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, “Dünyanın 55 ülkesine kaliteli ürünlerini satan, Türkiye’nin örnek markası olarak; 2013 yılı ciro hedefimizi 213 milyon TL olarak belirledik” dedi

Borsan’da hedef; 213 milyon TL

\n Borsan Grup ailesi, 2012 yılının değerlendirildiği, 2013 yılının hedeflerinin belirlendiği toplantının ardından  Kerimbey Konağı'nda düzenlenen yemekte biraraya geldi. Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, dünyanın 55 ülkesine kaliteli ürünler satan, Türkiye’nin örnek markası Borsan'ın 2013 yılı ciro hedefini 213 milyon TL olarak belirlediklerini söyledi.

\n
\n ATILIM VE AÇILIM YILI 
\n
\n Borsan Grup bünyesinde her yıl birinci ve altıncı ayda hedef belirleme ile değerlendirme toplantıları yaptıklarını belirten Adnan Ölmez, “2013 yılının ilk toplantısında, tüm bölge müdürleri, 55 ülkeye ihracat yapan İhracat Müdürlüğümüzün çalışanları, satış grubumuz ve üst düzey yöneticilerimizle biraraya geldik. Borsan Elektrik, 2012 yılında gerek ihracatta, gerekse iç pazardaki hedefini yüzde 110 olarak gerçekleştirdi.  Bu yıl, bu sonuçla beraber ilk 500’e girebilecek bir ciroya ulaştı. 2012 yılı Borsan Grup için yatırım ve açılım yılı oldu. 10 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik.  Ayda bin 100 ton bakır eritme ve bunu nihai ürüne dönüştürme kapasitesine eriştik. 2013 yılı ciro hedefini 235 milyon TL olarak belirledik.  2012 yılı içerisinde bu hedefin her türlü altyapısını hazırladık" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞARININ MUTLULUĞU 
\n
\n Son dört yılda hedeflerini yüzde 95, 98 ve 96 olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Adnan Ölmez konuşmasını şöyle sürdürdü: "Her yıl planlanan hedeflere bu oranlarla erişebilmenin gerçekçiliğiyle bu yıl 235 milyon TL’lik bir satış hedefi, bunun 100 milyon TL’sini ihracat, 135 milyon TL’sini de iç pazar olarak değerlendirdik. Bölgelere bu ciro dağılımının hedefleri verildi, fikirleri alındı, yarın yine daha iyi neler yapılabilirizi masaya yatıracağız. İki gün süren toplantıların ilk gününde, geçmiş yılın değerlendirilmesi ve gelecek yılın planlaması yapılıyor. 2012’de Türkiye’de olumsuzluklar olmasına rağmen yapmış oldukları satışlardan dolayı tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum. 2013 yılında da hedefleri tutturacaklarından şüphem yok. Kalite anlamında nihai ürün üreten bir fabrikayız. Dünyanın 55 ülkesine bu ürünleri satıyoruz. Türkiye’nin kabul görmüş markalarından, büyük bir imajı olan, kaliteli bir marka olan Borsan Grup’un başarılarının mutluluğunu yaşıyoruz."
\n
\n  
\n
\n Kerimbey Konağı'ndaki yemeğe, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan yardımcıları Hacı Ahmet Ölmez ve Ahmet Şenocak, Haber Medya Grup Başkanvekili ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Gazetesi, Borkonut ve Borpanel Genel Müdürü Hüseyin Bilkay, Borsan Grup Genel Müdür Vekili İsmail Öz, Haber Gazetesi Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu’nun yanı sıra Borsan Grup bünyesinde görev yapan bölge müdürleri, ihracat departmanı çalışanları ve satış departmanları katıldı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

2 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

3 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Ali Ece'ye forma sürprizi

4 Ali Ece'ye forma sürprizi

Savaş-Oğuz farkı

5 Savaş-Oğuz farkı

Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

6 Başkan İsmail Uyanık bilgi aldı

Samsunspor hırs küpü

7 Samsunspor hırs küpü

Varsa yoksa Sarıyer

8 Varsa yoksa Sarıyer

Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

9 Yılport Samsunspor'da danışma kurulu toplandı

Taner Taşkın yıkım planını hazırlıyor

10 Taner Taşkın yıkım planını hazırlıyor