1 ÖLÜM, 3 YAŞAM

Eşi ve oğlu organ nakli beklerken hayatını kaybeden, bir oğlu halen akciğer kanseri tedavisi gören ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki kadının organları 3 kişiye umut oldu

1 ÖLÜM, 3 YAŞAM

\n 12 gün önce Giresun Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki Zergap Kolukısaoğlu’nun organları, ailesinin isteği ile bağışlandı. Eşi Mithat Kolukısaoğlu’nu ve oğlu Serkan Kolukısaoğlu’nu akciğer kanserinden kaybeden anne Zergap Kolukısaoğlu’nun askerdeki diğer oğlu Gökhan Kolukısaoğlu da akciğer kanseri tedavisi gördüğü öğrenildi.

\n
\n TRABZON, ERZURUM VE SAMSUN'A 
\n
\n Kısakoloğlu'nun organları, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden gelen ekip tarafından alınarak, bir böbreği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde nakil bekleyen hastaya, karaciğeri, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki hastaya, bir böreği ise uygun doku sahibi hastaya ulaştırılması amacıyla Samsun Bölge Koordinatörlüğü'ne gönderilecek. 
\n
\n  
\n
\n ACILAR HAFİFLESİN DİYE 
\n
\n Pof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Bal, Zergap Kısakoloğlu'nun beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından yakınlarının organ nakline ikna olduğunu söyledi. Kısakoloğlu'nun çocuklarının yüreklerini ortaya koyarak nakil bekleyen hastalara umut olduğunu ifade eden Bal, ''Acılarını hafifleteceğini düşündükleri için organ bağışına karar verdiler. Bu duyarlılığın artırılmasını istiyoruz'' dedi. 
\n
\n  
\n
\n 'KARDEŞİMİZ NAKİL BEKLERKEN ÖLDÜ'
\n
\n Organları bağışlanan kadının oğlu Hakan Kısakoloğlu da annelerini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını anlattı. Kardeşi Serkan Kısakoloğlu'nu 2008 yılında akciğer kanseri nedeniyle kaybettiğini vurgulayan Kısakoloğlu, ''Biz kardeşimin akciğer nakli olabilmesi için çok mücadele ettik ama başaramadık. Kardeşimiz akciğer nakli beklerken öldü. Bu organların başka insanlara umut olmasını diliyoruz. Bizim canımız yandı, başka evlatların canı yanmasın. Birilerinin derdine derman olmak istedik'' diye konuştu. 
\n
\n Öte yandan Kısakoloğlu'nun cenazesinin bugün Keşap ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

3 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

4 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

5 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

6 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları