Ailelerine kavuştu

Salıpazarı'nda kar nedeniyle mahsur kalan öğrenciler, 5 gün sonra ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı

Ailelerine kavuştu

\n Samsun'un Salıpazarı İlçesi'ne bağlı Karayonca köyünde kar yağışı nedeniyle 5 gündür misafir edilen öğrenciler, kurtarma ekiplerinin 2,5 metrelik karla kaplı yollarda 72 saat süren gece gündüz yoğun çalışmasının ardından ailelerine kavuştu.İlçenin Tahnal ilk ve ortaokulunda öğrenim gören öğrencilerden Gökçebaşı köyünde oturan 17'si, 7 Ocak Pazartesi günü öğle saatlerinde servisleriyle köylerine gitmek isterken, Karayonca köyü mevkisinde yoğun kar yağışıyla karşılaşarak, araçların ilerleyememesi nedeniyle köyde konaklamışlardı. Köyde misafir edilen öğrencilerin tamamı, 3 gün önce İl Özel İdaresi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile jandarma ekiplerinin araçlarıyla başlatılan kurtarma çalışması sonucu, dün gece saatlerinde ailelerine ulaştı. 

\n
\n  
\n
\n 'SÜREKLİ DUA ETTİM'
\n
\n Okuldan çıktıktan bir süre sonra yoğun kar yağışı nedeniyle servis aracının içinde mahsur kaldıklarını belirten 3. sınıf öğrencisi Meryem Canikli, ''Kaldığımız yerin 1 kilometre uzağında bir ev vardı. Oradaki amcalar bizi alıp evlerine götürdüler. 4 gün orada kaldık. Sonra dozerler gelince kurtarma ekipleri de geldi, bizi evlerimize götüreceklerini söylediler. 24 saat boyunca evimize gitmek için kar içinde yolculuk yaptık. Hep dua ettim, 'Allah'ım hayırlısıyla bizi evimize götür' dedim. Sonunda anneme, babama kavuştum'' ifadelerini kullandı. 
\n
\n  
\n
\n 'HER DAKİKA ONLARI DÜŞÜNDÜK' 
\n
\n Torunlarına kavuştuğu için sevinç gözyaşı döken Sefiye Canikli, ''Benim çocuklarım hiç böyle yolda kalmamıştı. İlk defa böyle büyük afet oldu. Torunlarım olmadan ev bomboş gibiydi. Onları bize ulaştıranlardan Allah razı olsun'' dedi. Anne Esma Canikli ise kar yağışının yoğun olacağını tahmin edemediklerini vurgulayarak, ''Böyle kar yağacağını bilsem okula göndermezdim. Her gün her dakika çocuklarımı düşündüm'' diye konuştu. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da evlat dehşeti!

1 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

2 Kemal Dikmen geri döndü

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

3 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

4 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

5 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

6 14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

Samsun, 50 milyonu kaybetti

7 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Samsun'da genç babasını bıçakladı

8 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

9 Samsun'da polis ve jandarmadan kedi operasyonu

Dersimiz Sarıyer

10 Dersimiz Sarıyer