GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Canik Belediyespor altyapısında 4 ay önce göreve başlayan Antrenör Mehmet Küntüşlü ve oğlu Can Küntüşlü bu kısa sürede sporcu sayısını 80'e kadar yükseltti. Küntüşlü, "Altyapıda gümbür gümbür geliyoruz. Kurduğumuz 4 kulüpte de liglerde mücadele edeceğiz"

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

\n  

\n
\n Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Canik Belediyespor, ilçede büyük bir hareketlilik de başlattı. Ligde iyi sonuçlarla Samsun'u başarı ile temsil eden Turuncu- Siyahlılar, altyapıda da gümbür gümbür geliyor. Altyapıdan Sorumlu Antrenör Mehmet Küntüşlü, oğlu Can Küntüşlü ile birlikte adeta bir basketbol ordusu yarattı. Küntüşlü, "Bizim tek hedefimiz 1. Lig takımına yakışır bir altyapı oluşturmak. Bunun içinde sistemli bir şekilde çalışıyoruz" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n TÜM OKULLAR TARANDI
\n
\n Küntüşlü, "4 ay önce göreve geldik. İlçemizdeki tüm okulları taradık. Şu anda 80 aktif basketbolcumuz var. Ağırlıklı olarak 100. Yıl, Fatih Temiz ve Kocatepe Ortaokullarından sporcu belirledik. Ama baktığınız zaman ilçenin her yanından oyuncumuz var. Sporcularımız 2002-2003 ve 2004 doğumlu. Onları iyi bir eğitimin ardından basketbola hazırlıyoruz. Bu yıl Minikler Ligi'nde mücadele edeceğiz. Ama sadece Canik Belediyespor olarak değil, başka kulüplerle de temasa geçtik" dedi. 
\n
\n  
\n
\n 3 KULÜP OLUŞTURULDU
\n
\n İlçede başka basketbol takımları da oluşturduklarını belirten Küntüşlü, "İlçemizi futbol liglerinde temsil eden Pınarspor, Belediyeevleri Karşıyakaspor ve Irmak Sanayispor'a basketbol şubeleri de açıyoruz. Elimizdeki 80 sporcuyu bu kulüplere dağıtıp, maç tecrübesi kazanmalarını sağlayacağız. Tabiki tüm bunlar Canik Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleşiyor. Belediye Başkanımız Osman Genç'e ve tüm destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Kocaman çok memnun
\n
\n Canik Belediyespor altyapı sporcuların antrenmanlarını yaptığı Hasan Doğan Spor Salonu'nun Tesis Müdürü Deniz Kocaman, "Basketbolda her geçen gün büyüyen Canik'te spor okullarındaki bu büyük katılım bizleri de sevindiriyor. Ben bizlere bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Osman Genç'e, tüm sporcular ve velileri adına teşekkür ediyorum" dedi. 
\n
\n  
\n
\n 4 ayda 80 sporcu
\n
\n Antrenör Mehmet Küntüşlü ve oğlu Can Küntüşlü 4 ay gibi kısa bir sürede 80 sporcuya eğitim vermeye başladı. Haftanın her günü çeşitli kategorilerle antrenman yapan Canik'te, bu spora olan ilgi ise herkesi çok sevindiriyor. 
\n
\n Canik Belediyespor altyapısında yetiştirilen bu sporcular hem kendi kulüpleri, hem de ilçede faaliyet gösteren Pınarspor, Belediyeevleri Karşıyakaspor ve Irmak Sanayispor adına da yarışacak. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

1 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

2 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

3 21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

O HABERİN HİKÂYESİ

4 O HABERİN HİKÂYESİ

Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

5 Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur

6 Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur

(Özel) Oto kaportacıya giren tır ortalığı savaş alanına çevirdi

7 (Özel) Oto kaportacıya giren tır ortalığı savaş alanına çevirdi

Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

8 Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

9 Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

Doğu Karadenizliler Haber Medya'da

10 Doğu Karadenizliler Haber Medya'da