MAHÇUP OLMA

Hilal Kart uygulamasıyla sosyal yardımlaşma çalışmalarına örnek bir boyut kazandırdıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İhtiyaç sahiplerinin yardım alırken yaşadıkları mahcubiyet bu uygulama ile sona erdi” dedi.

MAHÇUP OLMA

\n İlkadım Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ilçedeki ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapılmasına farklı bir boyut kazandıran Hilal Kart ile hedefledikleri başarıyı yakaladıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye’nin örnek aldığı bir uygulamaya imza atmanın gururunu yaşadığını belirtti. Sosyal yardımlaşma çalışmalarında yıllardır en büyük sıkıntıyı ihtiyaç sahiplerinin çektiğini ifade eden Başkan Demirtaş, “Bunu bir ayıp olmamasına rağmen yanlış uygulamalardan dolayı ihtiyaç sahipleri yardımlarını mahcubiyet içerisinde alıyordu. Yardım aldığının bilinmesinden rahatsız olan gerçek ihtiyaç sahipleri bu rahatsızlıklarından dolayı talepte bulunamıyorlardı. İşte tam da bu aşamada hayata geçirdiğimiz Hilal Kart uygulamasıyla istenmeyen mahcubiyetlere son verdik. Artık ihtiyaç sahibi vatandaş elindeki kartıyla anlaşmalı marketlere gidip diğer vatandaşlar gibi neye ihtiyacı varsa onu alıyor ve evine gidiyor. Yıllardır yapılmak istenen bu uygulamayı hayata geçirerek örnek bir çalışmayı ilçemize kazandırdık” dedi.

\n
\n  
\n
\n İhtiyacı neyse onu alıyor
\n
\n İhtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılan yardımlarda bulunan malzemelerin yardımı ulaştıran kişi ya da kurum tarafından belirleniyor olduğu dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Demirtaş, “Her ay bin 500 ailenin Hilal Kart’na gelir seviyesine göre 4 farklı kategoride 200, 150, 100 ve 50 TL olmak üzere yükleme yapıyoruz. Bu sayede vatandaşımız anlaşmalı markete gidip tütün mamulleri ve alkol hariç tüm ürünlerden alabiliyor. Evinde ne eksikse kendisi seçiyor, kendisi alıyor. Bunu sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Yardımı hak eden alacak
\n
\n İlkadım Belediyesi bünyesinde sosyal yardımlaşma çalışmalarına büyük bir titizlik gösterdiklerini ve gerçek ihtiyaç sahibinin belirlenmesi anlamında detaylı bir inceleme süreci geçirdiklerini ifade eden Başkan Demirtaş, “Kimin hakkıysa yardım almak, o alacak. Göreve geldiğim günden bu yana üzerinde özenle durduğum konulardan birisi de sosyal yardımlaşma çalışmaları. Gerçek ihtiyaç sahipleri için imkanlarımız doğrultusunda elimizden gelen neyse onu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

1 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

2 Beton mikseri yük trenine çarptı: 2 yaralı

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

3 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

4 Gümüşhane'de trafik kazası: 6 yaralı

TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

5 TEM'de feci kaza kaza: 1 yaralı

İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

6 İnegöl'de facianın eşiğinden dönüldü

Van'da uyuşturucu operasyonları

7 Van'da uyuşturucu operasyonları