Gençlere güveniyorum

Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2013 tanışma toplantısında konuşan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, "en gençlere güveniyorum. Gençlerin riyakarlığa sapmadan doğru bildiklerini, söyleyeceklerini, çekinmeden ifade ettiklerini biliyorum" dedi

Gençlere güveniyorum

\n  

\n
\n Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2013 tanışma toplantısı Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde, Atakum Kent Konseyi Başkanı Dr.Murat Erkan, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, kent konseyi ve gençlik meclisi üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirildi.  Atakum Belediye Başkanı Metin Burma,  Atakum'un gençlerin istediği bir şekilde geliştiğini belirterek, "Kent yöneticileri olarak, bu gelişmelerde gençlerimizin hem öneri hem de eleştirel bakımdan yoğun katkıları olsun, biz de onların peşinden gidelim isteriz. Ben gençlere güveniyorum. Gençlerin riyakarlığa sapmadan doğru bildiklerini, söyleyeceklerini, çekinmeden ifade ettiklerini biliyorum. Kent konseyleri kentler için çok önemli sivil yapılardır. Halkı, kentin sahibi yapma konusunda önemli katkıları vardır. Sizler mutlaka gündemli olarak bir araya geliyorsunuzdur. Zaman zaman bize de bastırmanız gereken noktalar olacaktır, Kentin geleceğe yönelik veya var olan değerlerinin korunması ve geliştirilmesi açısından, bize de bastıracağınız noktalar olacaktır. Seve seve bunları yapmaya, sizinle ortak hareket etmeye hazırım" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n DESTEK OLMAYA HAZIRIZ
\n
\n Burma açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Atakum çağdaşlık yolunda ilerleyen bir kent olmalıdır. O değerleri üretmeli ve sahip çıkmalıdır. Bunu da en düzgün biçimde yapacak olan siz gençlersiniz diye düşünüyorum. Gelecek sizindir, bize emanet ettiniz, emanetinizi nasıl taşıdığımızı denetleme görevi de size düşmektedir. Güzel şeyler başaracağınıza inanıyorum. Her başardığınız şey size heyecan katacak, hedeflerinize ulaşma noktasında daha kitleselleşmenizi sağlayacaktır. Kentte yaşayan herkesin yararına olacak projeler üretmek, o projelerde halkla buluşmayı sağlamak, onlarla birlikte bunu savunmak, düşüncelerinizin, ürettiğiniz bir şeyin hayata geçmesi size sonsuz mutluluk verecektir. İmkanlarımız ölçüsünde biz de size bundan önce olduğu gibi destek çıkmaya devam edeceğiz.” 
\n
\n  
\n
\n KİMSEYE BAĞLI DEĞİLİZ
\n
\n Atakum Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Afşar Duman ise, meclisin 2012 çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Liselerden, üniversitelerden, diğer sivil toplum örgütlerinin gençlik yapılanmalarından aramıza yeni katılan arkadaşlar vardır. Her geçen gün biraz daha büyüyor ve gelişiyoruz. Hiçbir yere veya kişiye bağlı olmadan gençlerin ve yaşadığımız kentin sorunlarına çözüm bulmak amacı ile çaba sarf ediyoruz. Bu da meclisimize olan güveni ve katılımı artırıyor. 2013 yıl içerisinde hayvan barınakları, ilimizdeki diğer gençlik merkezlerinin, lise ziyaretleri, çevre temalı doğa kampı, ulusal bir gençlik çalıştayı, OKA ile ortak proje eğitimi, uluslararası proje yazımı, Atakumda üniversiteli olmak konulu anket, kültür ve sanat, engelliler haftası etkinlikleri gibi çeşitli çalışmalar yapmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

1 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

2 Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

3 Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

4 Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

5 Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti

6 Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti