Arınç'a 'siyasi geveze' suçlaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç siyasi gevezeliğe devam ediyor" dedi

Arınç'a 'siyasi geveze' suçlaması

\n CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın önceki gün CHP'ye yönelik eleştirilerine, "Bülent Arınç, siyasi gevezelik yapmaya devam ediyor" yanıtını verdi.

\n
\n 'CHP'YE BORÇLU OLDUĞUNU BİLMELİ'
\n
\n Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, "CHP parti bile değil' sözlerini hatırlatan Haluk Koç, "CHP’ye dönük kerameti bir tek kendisini bağlayan saçmalamalarını sürdürmüş. 
\n
\n Önünde oturan 3-5 kişi bulunca, arkasına aldığı görev alanı gücünü kullanarak konuşma şehvetini gidereceğini zannediyor. CHP, tarihsel süreçte, ulusal mücadeleyi de, aydınlanma devrimlerini de, kendisi gibi düşünen birçok iç ve dış güce karşı gerçekleştirdi. Bugün, eğer kendisi bir siyasi figür olarak ortalarda gezebiliyorsa bunu bu mücadeleye borçlu olduğunu bilecek kadar akıllı olduğunu sanıyoruz" dedi.
\n
\n  
\n
\n 'AKP PARTİ DEĞİL KOALİSYONDUR'
\n
\n AKP'nin Irak Savaşı öncesi, dış güç odaklarının siparişi üzerine kurulmuş bir siyasi yapı olduğunu savunan Koç, "AKP bir parti olmaktan öte büyük bir koalisyondur.  İçinde, 
\n
\n devleti radikal dinci unsurların planlarına göre oluşturmak isteyenler, ulusu, etnik temelde bölme gayretini kamufle ederek AKP’ye iltica edenler,  AKP ile gerçekten demokratikleşeceğiz düşüyle kendinden geçen saf liberaller, iktidar gücünün parasal rantına talip olan sermaye çevreleri, siyasi vicdanlarını devre-mülk gibi kiraya veren, koltuk heveslisi solcular bulunmaktadır. Bülent Arınç da, AKP’nin milli görüş çizgisinden ayrılarak, hangi teslimiyet pazarlıkları ile kurulduğunu bilen kadro içerisindedir" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 'ARINÇ, BOŞ KONUŞMA UZMANI'
\n
\n Bülent Arınç'ın 'siyaset sahnesine veda'ya hazırladığını söyleyen Haluk Koç, "Sahneye veda etmeye hazırlanana bu siyaset  gevezesi kişinin, son  demlerini siyaset çukurunda geçirmesi gerçekten hazindir. Kamuoyu kendisini irtifa yoksunu, boş konuşma uzmanı, kırmızı noktalı bir siyaset figürü olarak hatırlayacaktır" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

1 Enflasyonla mücadeleye tam destek veren iş yerine silahlı saldırı

(Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

2 (Özel) Cezaevinden firar eden genç 6 saat sonra yakalandı

Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

3 Ticari taksinin LPG deposunda 24 kilo eroin ele geçirildi

Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

4 Yanan otomobil bir kişiye mezar oldu

Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

5 Otomobil aydınlatma direğini yıktı : 1 yaralı

Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

6 Aşırı hız felakete yol açıyordu, taklalar atarak durabildi

Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

7 Beyoğlu'nda 5 katlı binada yangın çıktı

Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü

8 Anahtarını unutunca balkondan evine girmek isteyen genç kadın öldü