"Samsun iyi yolda"

Eski MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat, Samsun'un ekomonik açıdan iyi yolda olduğunu belirterek, "Yeni ekonomik alanlara yönelde de başarılı bir şehir" dedi

"Samsun iyi yolda"

\n Eski MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Bolat, Samsun'u emek yoğun hizmet sektörünün ön planda olduğu birçok yeni ekonomik alanlara yönelmede başarılı bulduğunu belirterek, "İşletmeler için coğrafyanın getirdiği belirli zorluklar var. Bunlar aşılabilir. Samsun'u iyi yolda görüyorum" dedi

\n
\n Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Samsun Şubesi’nin 18. Genel Kurulu’na katılan eski MÜSİAD Genel Başkanı ve AK Parti MKYK Üyesi Dr. Ömer Bolat, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Samsun’un ekonomik olarak iyi yolda olduğunu belirten Bolat, yeni ekonomik alanlara yönelmede de şehri başarılı bulduğunu söyledi.
\n
\n  
\n
\n TÜRKİYE VE DÜNYA EKONOMİSİ
\n
\n MÜSİAD Samsun Şubesi'nin 18. Genel Kurulu, Canik Kültür Merkezi (CKM) Çırağan Salonu’nda gerçekleştirildi. Eski MÜSİAD Genel başkanları Dr. Ömer Bolat ve Ömer Cihad Vardan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Türkiye ve Dünya Ekonomisi’ konulu panelin de düzenlendiği genel kurul, iş, siyaset ve spor camiasından çok sayıda ismi biraraya getirdi.
\n
\n  
\n
\n SAMSUN'UN ZAMANA İHTİYACI VAR 
\n
\n Panel öncesi gazetemize özel açıklamalarda bulunan eski MÜSİAD Genel Başkanı ve AK Parti MKYK Üyesi Dr. Ömer Bolat, şehrin ekonomik gelişimini gayet iyi gördüğünü söyledi. Samsunlu müteşebbislerin, önlerinin açılmasını ve daha fazla gelişimin olması için sabırsızlandığını ifade eden Bolat, "Samsun geçmişte, bundan 10-15 sene önce ekonomisi tamamen Bafra ve Çarşamba ovalarının zengin bereketiyle 'Kamu İktisadi Teşebbüsleri'ne bağlı bir şehir iken bu acı dönüşümü gerçekleştirmiş görünüyor. Sanayileşme anlamında Samsun bu acı dönüşümü en az hasarla atlatmış. Samsun'un yeni müteşebbisler kazanması için zamana ihtiyacı var. Samsun’u, gıda sanayi ve işlenmiş gıda sektöründen emek yoğun hizmet sektörünün ön planda olduğu birçok yeni ekonomik alanlara yönelmede başarılı buluyorum. Samsun daha iyi olabilir. Tabi işletmeler için coğrafyanın getirdiği bazı zorluklar var. Bunlar aşılabilecek sorunlar. Samsun’u gelecek adına iyi yolda görüyorum. Yeni ekonomik alanlara yönelmede başarılı bir şehir” dedi. 
\n
\n  
\n
\n EMEKLİ OLMAK YOK 
\n
\n Gazeteci-yazar Sami Özer’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde eski MÜSİAD Genel başkanları Dr. Ömer Bolat ve Ömer Cihad Vardan ile MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Erkan Malkoç, ekonomi konusunda birikimlerini davetlilerle paylaştı. MÜSİAD çatısı altında önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen eski Genel Başkan Ömer Cihad Vardan, büyük bir birlik ve beraberliğe sahip olduklarını kaydetti. Malkoç, “MÜSİAD’da emekli olmak yok, rahmetli olmak var. Öyle ki son nefesimize kadar ülkemizin ekonomik anlamda gelişimi için hareket edeceğiz. Hizmetlerimizi menfaat beklemeksizin, Allah rızası için yapıyoruz. İşte bu yüzden kaliteli işler ortaya çıkarıyoruz” dedi. 
\n
\n  
\n
\n MAKAMLARDA GÖZÜMÜZ OLMADI
\n
\n Samsunlu işadamlarına büyümenin formülü olarak; tevazu ve Allah rızası için iş yapmayı gösteren eski MÜSİAD Genel Başkanı Dr. Ömer Bolat ise, “Biz çalışmalarımızda Allah rızasına önem verdik. Tevazu göstermek en büyük farkımız oldu. Makamlarda, koltuklarda gözümüz olmadı. Bizi farklı kılan bilgilerimiz oldu. Bilgili olmak, tecrübeli olmak da hedeflere ulaştırmakta önemli bir etkendir. Takım olmanın da önemine dikkat etmek gerekiyor. Biz 1990’da yola çıktığımızda Anadolu insanın ürkekliği vardı üzerimizde. Ama şimdi dünya ekonomisinde söz sahibi bir konuma geldik. Bunu cesaret ve girişimcilikle yaptık. 700’den fazla uluslararası fuarımızı yaptıran güç de tam olarak bu oldu” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Erkan Malkoç ise konuşmasında şehrin ekonomisini canlandırmak adına hayata geçirdikleri ve geçirmeye hazırladıkları projeleri anlatarak, “Bu şehrin işadamları olarak, bu şehrin ekonomisinin gelişmesi için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Salonda bulunan işadamlarına kısa bir konuşma yapan ve Samsun’da son yıllarda yaşanan ekonomik gelişmelere değinen eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Samsun Milletvekili Mustafa Demir bu gelişmelerin devamlılığı için yapılan çalışmalardan bahsetti.
\n
\n  
\n
\n Konuşmaların ardından MÜSİAD Samsun Şubesi’ne yeni katılan işadamlarına rozetleri takılırken, uzun yıllar derneğe hizmet veren emektar üyelere de şilt tekdim edildi. Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Samsun Milletvekili Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş’ın da şilt aldığı gecede, AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, AK Parti Canik İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan,  Kredi ve Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk ve SAMGİAD Başkanı Levent Özden’in yanı sıra spor, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda isim hazır bulundu. 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

4 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

5 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

6 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli