Tersanede yatırımlar durdu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, 60 milyon liranın üzerinde kaynak harcanarak yapılan Samsun tersane alanında bir yatırımcının faaliyette olduğunu belirterek, “3 yatırımcı beklemede, 1’i ise yapacağı yatırımdan vazgeçti" dedi

Tersanede yatırımlar durdu

\n  

\n
\n Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hayati Tekin, ilçede yer alan tersane alanının son durumu hakkında bilgi verdi. Samsun tersane alanının 60 milyon liranın üzerinde bir kaynak harcanarak inşa edildiğini söyleyen Başkan Tekin, “Tersane alanında şu anda duba, platform ve büyük tank üretimi yapan bir firma faaliyet gösteriyor. Diğer 3 firma, tersane alanı yapacakları yatırımı durdurma kararı aldı, biri ise yatırım kararından vazgeçti" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n TERSANECİLER ÜRKTÜ
\n
\n Tersane alanına yapılacak yatırımların durma sebebini, gemi ticaretinde yaşanan kriz olarak açıklayan Başkan Tekin, dünyayı saran ekonomik krizin yatırımcıları etkilediğini vurguladı. Gemi fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu alandaki ticaretin durma noktasına geldiğine dikkati çeken Başkan Tekin, "Hal böyle olunca tersaneciler korktu ürktü, geri adım attı. Yatırımcıların çekincelerini ortadan kaldıracak ortam dünya gemi ticaretinin açılmasına bağlı. Bunun yanısıra bir takım lokal çözümlere de gidiliyor. Samsun tersane alanında yatırımcının vazgeçtiği alanda 30 bin metrekarelik bir araziyi küçük gemilerin bakım onarımı yapacak bir kişiye tahsis etme yönünde bir çalışma başlattık. Başvuruda bulunan kişi elbette ki yatırımdan vazgeçilen parseli etkilemeyecek şekilde faaliyet gösterecektir" diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR