Sendikaların 'kıyafet' kavgası

Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir'in 'Memur-Sen'in kılık kıyafet serbestliği kampanyası'yla ilgili eleştirilerine Enerji Bir-Sen İl Başkanı Selahattin Öztürk, "Fransız kalma, üyelerinin sesi ol" cevabını verdi

Sendikaların 'kıyafet' kavgası

\n  

\n
\n Memur-Sen'e bağlı Enerji Bir-Sen İl Başkanı Selahattin Öztürk, Türk Enerji-Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir'in, Memur-Sen'in başlattığı kampanyaya yönelik "Memur hakları yerlerdeyken, memurun emekli olabilme özgürlüğü elinden alınmışken kimse çıkıp da çalışanlara özgürlükçü rolü oynamasın" sözlerine cevap verdi.
\n
\n  
\n
\n İMZA ATAN ÜYELERİ VAR
\n
\n Öztürk, Memur- Sen'in ücret sendikacılığı yanında hizmet sendikacılığı yaptığını, ülkedeki bütün insanların sorunlarını kendisine dert edindiğini belirterek, "Memur- Sen daha düne kadar üniversitelerde sadece başı örtülü diyerek okuma hakkı elinden alınan binlerce öğrenci kardeşlerimizin dertlerini dert edinmiştir. Bu ülkede özgürlüklerin önünün açılması için mücadele vermektedir.  Anlaşılan odur ki Türk Enerji - Sen’in kamudaki kılık kıyafetlerden, başörtüsü zulmüne uğrayan bacılarımızdan, kardeşlerimizden onların üzüntülerinden rahatsızlık duymamaktadır. Ancak biz biliyoruz ki, Türk Enerji- Sen üyesi olan arkadaşların önemli bir çoğunluğu sendika başkanları gibi düşünmüyorlar, onlar da bizler gibi bu imza kampanyasına destek veriyorlar, çünkü bu sendika üyelerinin de bir çoğunun yakını bu başörtüsü mağduru olmuştur. Ancak ne kadar yazıktır ki, bir sendika şube başkanı çıkıp kendi üyelerinin çoğunluğunun isteklerinin aksine beyan verebiliyor. Türk Enerji- Sen şube başkanı kendi üye camiasının da sorunları olan bir konuda çok talihsiz bir açıklama yaparak kendi üyelerinin hassasiyetlerini dikkate almadığını anlatmıştır, ancak biz Enerji Bir-Sen olarak bu kılık-kıyafet konusuna Fransız kalan bu sendikaya üye olan arkadaşların da sesi olmaya devam edeceğiz"  diye konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

1 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

Samsun üst üste sallandı

2 Samsun üst üste sallandı

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

3 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

4 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

7 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Başkan İsmail Uyanık takipte

8 Başkan İsmail Uyanık takipte

Koloğlu sahaya indi!

9 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

10 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı