Oyuna gelme

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, "Terörü kökünden çözmek için hızlandırdığımız süreçte tahrikler olacaktır. Uyanık olup bu oyuna gelmememiz lazım” dedi

Oyuna gelme

\n  

\n
\n AK Parti Samsun Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanvekili Ahmet Yeni, Türkiye’nin terör konusunu er geç çözüme kavuşturacağını söyledi. Millet olmanın önemine dikkati çeken Yeni, “Millet olarak bugüne kadar topraklarımıza ve değerlerimize saldırılmasına müsaade etmedik. 75 milyonluk bu millet, birlikte yaşama tecrübesini ortaya koydu. Bu topraklar hep birlikte “vatan” yapıldı. Bundan sonra da aziz şehitlerimizin emaneti asla çiğnenmeyecek. Yürütülen süreç hassasiyetle tamamlanacak” dedi.
\n
\n  
\n
\n SİLAH BIRAKMADAN MUTABAKAT YOK
\n
\n Yürütülen çalışmanın bir müzakere olduğuna vurgu yapan Ahmet Yeni, “Biz bir müzakere süreci yürütüyoruz. Bu süreçte kesinlikle ve kesinlikle ülkeyi bölmeye sebep olacak hiçbir talep karşılanmayacaktır. Terör örgütü silah bırakmadan asla mutabakat sağlanmayacaktır. Devletin gerekli organları hassasiyetle bu çalışmayı tamamlayacaktır” diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n YASAL OLAN HER YOL DENENİYOR
\n
\n Milli birlik ve kardeşlik esasına bağlı olarak yaşamak için gözyaşlarının dinmesi gerektiğini vurgulayan Yeni, "10 yıldır samimiyetle ve sabırla terör sorununu çözmek için çalışıyoruz. İnsani olan, yasal ve meşru olan her yolu deniyoruz. Bugüne kadar AK Parti bu konuda yalnız bırakıldı, provoke edildi. Ama biz sabırla sorunun üzerine gitmeye devam ettik. İnşallah bundan sonra bu yaklaşım tarzı düzelir ve bu konuda tüm siyasiler, Sivil Toplum Kuruluşları, katkı sunabilecek herkes özveriyle meseleye yaklaşır” dedi.
\n
\n Süreçte yaşanabilecek provokasyonlara da dikkat çeken Yeni, “Ne zaman adım atılsa, bir mesafe kat edilse hemen provokasyonlar başlıyor. Terörü kökünden çözmek için hızlandırdığımız bu süreçte de tahrikler olacaktır. Uyanık olup bu oyuna gelmememiz lazım” diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

4 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

5 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

6 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı