YARIN 20 OCAK 1989

Samsun'un üzerine kara bulutların çöktüğü, Kırmızı- Beyazlı formaya siyahın eklendiği gündür 20 Ocak 1989. Samsun, 20 Ocak 1989'da kaybettiği futbol şehitlerini, yarın düzenlenecek törenle 24. ölüm yıl dönümlerinde bir kez daha anacak

YARIN 20 OCAK 1989

\n  

\n
\n 24. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
\n
\n Samsunspor'da kaybedilen futbol şehitleri bu sene, 24. ölüm yıldönümlerinde anılacak. 20 Ocak 1989'da Samsun'dan Malatyaspor deplasmanına gitmek üzere yola çıkan Kırmızı- Beyazlı kafile Havza'da şeker yüklü bir kamyonla çarpışmıştı. Bu elim kaza sonucunda ise Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Şu anda Samsunspor başkanlığı yapan dönemin futbolcularından Emin Kar da, kaza sonucunda sakat kalmıştı.
\n
\n  
\n
\n HEPSİNİ ÖZLÜYORUM
\n
\n O günün halen hafızasında olduğunu söyleyen Emin Kar, "Tüm arkadaşlarımı özlüyorum. Beraber maça çıktığımız, beraber yiyip içtiğimiz arkadaşlarımız 24 yıl önce maalesef bu kaza ile aramızdan ayrıldı. Unutulmamaları çok güzel. Ancak bir de bu işten prim yapmak isteyenler var. İnternetten yazılanları okuyorum. Benim tek isteğim insanlar internetten prim yapmak yerine, mezarlıklara gelip bizimle birlikte şehitlerimiz için dua etmeleridir. Taraftarımızın bu gün için başlattığı kan bağış kampanyası da çok güzel" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n MEZARLIKLARA ZİYARET
\n
\n Öte yandan yarınki program da açıklandı. Kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre, 20 Ocak günü saat 10.30'da tesislerde toplanılacak. Ardından ise altyapı futbolcularıyla birlikte önce Asri Mezarlığı'na gidilecek. Buradaki törenin ardından Kıranköy Mezarlığı'na geçilip, dualar okunacak. Yine 20-27 Ocak haftasında Türk Kızılay'ı ile birlikte ortak kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Ayrıca o gün Kütahya'da maçta olacak Samsunspor takımı maça siyah formayla çıkıp, 'unutmadık, unutmayacağız' yazılı pankart açacak. Selçuk KAYA
\n
\n  
\n
\n Törenler düzenlenecek
\n
\n Yarın ilk olarak saat 11.00'de Asri Mezarlığı'na gidilip burada Teknik Direktör Nuri Asan'ın mezarı ziyaret edilecek. Ardından ise Kıranköy Mezarlığı'na gidilecek ve otobüs şoförü Asım Özkan mezarı başında anılacak. Samsun'daki programlarla eş zamanlı olarak mezarı Kıbrıs'ta bulunan Mete Adanır ve Zonguldak'ta bulunan Muzaffer Badalıoğlu için de törenler düzenlenecek. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

2 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Savaş-Oğuz farkı

3 Savaş-Oğuz farkı

Ali Ece'ye forma sürprizi

4 Ali Ece'ye forma sürprizi

Varsa yoksa Sarıyer

5 Varsa yoksa Sarıyer

Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

6 Hastane otoparkında silahlı saldırıya uğrayan baba ve oğlu öldü

Samsunspor'a çifte standart

7 Samsunspor'a çifte standart

Samsun halkının gramaj yorumu: Evde ekmek yapalım

8 Samsun halkının gramaj yorumu: Evde ekmek yapalım

Emin Kar: 'Hedeften sapmak yok... Kazanan biz olmalıyız'

9 Emin Kar: 'Hedeften sapmak yok... Kazanan biz olmalıyız'

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

10 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor