SAMSUNSPOR DAHA GÜVENLİ

Antalya kampının çok faydalı geçtiğini belirten Besim Durmuş, "Lige hazırız. Artık kazanma alışkanlığı olan bir Samsunspor var. Bu durumu lige de yansıtacağımıza inanıyorum. Tavşanlı Linyit maçını kazanarak üst sıralara doğru tırmanışın ilk adımını atmak

SAMSUNSPOR DAHA GÜVENLİ

\n  

\n
\n Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, Antalya kampını değerlendirdi, ligin ikinci devresi öncesi umutlu konuştu. Kampın son gününde özel röportajda arkadaşımız Muhammet Çavuşoğlu'na açıklamalarda bulunan Besim Durmuş, ikinci devre hazırlıkları, Tavşanlı Linyit maçı, hedefleri ve yeni transferleri hakkında değerlendirmeler yaptı.  
\n
\n  
\n
\n EKSİKLERİMİZİ GİDERDİK 
\n
\n İlk olarak devre arası hazırlık kampını değerlendiren Besim Durmuş, "Çok güzel çalışma ortamı vardı. 16 gün boyunca yüksek tempoda 30'a yakın antrenmanlar yaptık. Bunun yanında hazırlık maçlarıda oynadık. 4 hazırlık maçı da ölçü değil ama önemliydi. Eksiklerimizi giderme adına çok faydalı bir hazırlık devresi geçirdik. Takımımızı tam kapasiteyle lige hazırlamak için yoğun mesai harcadık. Samsunspor artık lige hazır bir takım. Kolej takımı gibiyiz" dedi. 
\n
\n  
\n
\n TEK DÜŞÜNCEMİZ GALİBİYET
\n
\n İkinci devrenin ilk maçında pazar günü deplasmanda Tavşanlı Linyitspor'a konuk olacaklarını dile getiren Besim Durmuş, "Hiçbir maç kolay değil. Tavşanlı maçına hazır bir takım olarak çıkacağız. Hedefimiz sahadan üç puanla ayrılmak. Bunu gerçekleştirip ikinci devreye daha moralli ve güzel başlangıç yapmak amacındayız. Takımımın durumu çok iyi. İnşallah pazar günüde sahada pozitif futbol oynayıp galibiyet hedefimize ulaşırız. Bunu çok ihtiyacımız var. Açıkçası üç puandan başka bir şey düşünmüyoruz" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n ARTIK KAZANIYORUZ 
\n
\n Samsunspor'un ligin ilk devresini sadece bir galibiyetle tamamladığına dikkat çeken genç teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu durum herkesi üzdü. Amacımız ligin ikinci devresinde oynayacağımız maçlarda  sahada birlikte hareket eden kazanma arzusu içinde olan bir takım oluşturmaktı. Hazırlık maçlarında sergilediğimiz futbol ve aldığımız sonuçlar, bu doğrultuda yaptığımız çalışmaların doğru olduğunu gösterdi. Samsunspor artık maç  kazanan bir takım oldu. 4 hazırlık maçında 3 galibiyet 1 beraberlik aldık. Lige de böyle yansıyacağını umut ediyorum. 
\n
\n  
\n
\n İYİ YOLDA İLERLİYORUZ 
\n
\n Ligin ilk devresinde yapılan hataları telafi etme zamanı geldi. Hataları telafi etmek için sahada mücadele etmemiz gerekiyor.  Samsunspor'u daha güvenli, üst sıralara taşımak için elimizden geleni yapacağız. Çünkü Samsunspor her zaman en üst seviyede yer alması gereken bir kulüp. Çok büyük bir camia. Biz de ikinci devrede alacağımız güzel sonuçlarla hem takımımızı güzel yerlere getirmek hem de camiamızı mutlu etmek istiyoruz. Bunun için gecemizi gündümüze katarak çalıştık, çalışmayada devam edeceğiz.  İyi yolda ilerliyoruz.
\n
\n  
\n
\n FORMA HAK EDENİN
\n
\n Her futbolcuma eşit mesafedeyim. Hepsiyle yakından ilgileniyorum. Forma konusunda da adaletli davranıyorum. Kim hak ediyorsa forma onun olacaktır. Sahada Samsunsporluluk ruhuyla hareket eden yüreğini ortaya koyan, mücadele eden, koşan her futbolcu formayı giyer. Kamp döneminde gördük ki yenilerle birlikte forma rekabeti arttı. Bütün futbolcularım ilk 11'de yer alabilmek için çaba harcıyor. Açıkçası  bu çok güzel bir durum. Ancak sonuçta sahaya 11 kişi çıkacağız. Hak eden pazar günü sahada olacak.
\n
\n  
\n
\n GENÇLERE ÖVGÜ
\n
\n Kampa götürdüğümüz gençlerin tamamından memnun kaldım. Hepsinin performansı gayet olumlu idi. Hazırlık maçlarındaki performansları geleceğe hem daha güvenli bakmamızı hem de Samsunspor ruhunun tekrar gelişmesi adına önemli bir misyon üstleneceklerini düşünüyorum. Gençlerimize inanıyoruz. Onların gelişimleri için çaba harcayacağız.  
\n
\n  
\n
\n TRANSFERLERİMİZ KALİTELİ  
\n
\n Transfer döneminde takımda değişim yaşandı. Şu ana kadar aramıza 7 oyuncu katıldı. Bunlardan altısı kampta bizimle birlikte çalıştı. Dimitrov ise son transferimiz. Henüz aramıza katılmadı. Yeni transferlerimizin hepsinden kamp boyunca verim aldık. Takımımıza çok fayda sağlayacaklarını düşünüyorum. Bu durum takımın oyun anlamında da kalitesini yükseltti.  Bütün oyuncularımın performanslarından memnunum.   
\n
\n  
\n
\n BAŞKAN'A TEŞEKKÜR
\n
\n Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç, Ak Parti İl Başkanı Fuat Köktaş'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanımız Emin Kar'a, ekibine ve Genel Koordinatörümüz Hasan Şengün'e de yaptıkları çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Transfer döneminde gerçekten ince eleyip sık dokuyarak oyuncular kadromuza kattılar. Samsunspor'u daha güçlü bir hale getirmek için gece gündüz çalıştılar. Hala daha çalışıyorlar. Bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çaba harcıyoruz. Hep birlikte Samsunspor'u başarıya taşıyacağmıza inanıyorum."   
\n
\n  
\n
\n MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

2 Antalya-Konya karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor

Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

3 Antalya-Konya karayolunda ulaşıma kar engeli

Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

4 Konya Antalya Karayolunda ulaşıma kar engeli

Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

5 Samsun'da bekar evinde silahlı saldırı: 2 yaralı

Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu

6 Karaman'da tek katlı ev çıkan yangın korkuttu