Yeşilyurt'tan büyük başarı

Samsun'daki Yeşilyurt Demir Çelik Endüstri ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti., 'İhracatını En Çok Artıran İlk 5 Şirket' arasında ikinci sırada yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı

Yeşilyurt'tan büyük başarı

\n  

\n
\n Samsun'daki Yeşilyurt Demir Çelik Endüstri ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti., TEB ve Ekonomist Dergisi işbirliği ile düzenlenen ''Anadolu Kaplanları-Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi'' araştırmasında 'İhracatını En Çok Artıran İlk 5 Şirket arasında ikinci sırada yer aldı.
\n
\n  
\n
\n DOĞRU POLİTİKA ŞART 
\n
\n "Anadolu Kaplanları-Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi'' araştırmasının ödül töreni, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre belirlenen ''Anadolu'nun En Büyük 5 Şirketi''nin temsilcileri ödüllerini Bakan Ergün'ün elinden aldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yaptığı konuşmada, “Bugün sadece en büyük firmalarımızı değil, Anadolu’da istihdam oluşturan karını, ihracatını en fazla artıran firmalarımıza da ödül vereceğiz. Yapılan araştırma sonucunda Anadolu’nun her geçen gün yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Özel sektöre ilişkin böyle kapsamlı bir araştırma yapılması, politika üreticileri açısından da son derece önemlidir. Zira, doğru bilgi edinilemediği yerde, doğru politika oluşturamazsınız” dedi.
\n
\n  
\n
\n AVRUPA'NIN EN HIZLISI OLACAK
\n
\n Bugünkü Türkiye’nin en büyük ihracat pazarını kullanan, Avrupa’da yaşanan olumsuz gelişmeler rağmen, ekonomik istikrarı korumayı başaran bir ülke olduğunu söyleyen Bakan Ergün, “Bu başarının kaynağı bizim 10 yıldır güven ve istikrar kavramlarına yaptığımız vurgu, yapmış olduğumuz önemdir. Türkiye 2001 krizinden bu yana küresel krizlerde 2009 hariç tutulduğu zaman sürekli olarak büyüyen bir ülkedir. 2010-2011 yıllarında dünyanın en hızlı büyüyen 3 ekonomisi arasında yer almıştır. 2012 yılında Avrupa’daki riskli ortam nedeniyle daha ılımlı bir büyüme hedefi belirleyerek hareket etmiştir. Buna rağmen bu yıl sonunda Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomisi olacağız” diye konuştu.  Konuşmalar ardından Bakan Ergün, ''Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi'' araştırmasında ilk 5'te yer alan şirketlerin yetkililerine ödüllerini de takdim etti. Yeşilyurt Demir Çelik Endüstri ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti., İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket arasında Oba Makarnacılık Sanayi'nin (Gaziantep) ardından ikinci sırada yer alırken, Elita Gıda (Adana) 3'üncü, Ritaş Kimya ve Tekstil Sanayi (Gaziantep) 4'üncü, Yolbulan Metal Sanayi (Hayat) ise 5'inci oldu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Samsun'a dev demir yolu yatırımı

3 Samsun'a dev demir yolu yatırımı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

4 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

5 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü

6 Karadeniz'e şehit ateşi düştü

İdarecilerden değerlendirme

7 İdarecilerden değerlendirme

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

8 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

Samet'in yerine kim oynayacak?

9 Samet'in yerine kim oynayacak?

21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

10 21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!