Samsun'un barışa ihtiyacı var

AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, yaklaşan seçim süreciyle ilgili uyarılarda bulunup, “Şehrimizin her zamankinden daha fazla barışa, kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı var. Din, dil, mezhep ayrımını kapımızdan sokmayız” dedi

Samsun'un barışa ihtiyacı var

\n  

\n
\n AK Parti İlçe Başkanları Olağan Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Fuat Köktaş, 2002 yılından 2013'e kadar Türkiye’de yaşanan ekonomik ve sosyal gelişimler ile yatırımlardan bahsetti. Yaklaşan seçim süreçleriyle ilgili uyarılarda da bulunan Köktaş, “Şehrimizin her zamankinden daha fazla barışa, kardeşliğe ve birliğe ihtiyacı var. Din, dil, mezhep ayrımını kapımızdan sokmayız” dedi.
\n
\n  
\n
\n İYİ HAZIRLANMALIYIZ
\n
\n AK Parti İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda, Milletvekili Tülay Bakır ve İl Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra tüm ilçe başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen "AK Parti İlçe Başkanları Olağan Toplantısı"nda konuşan İl Başkanı Fuat Köktaş, “Önümüzde önemli bir seçim süreci var. 2014 yılında yerel seçimlerle başlayacak olan bu sürecin devamında 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2015 yılında genel seçimler var. Toplamda 16 aylık bir zaman diliminde gerçekleşecek bu seçimler için iyi hazırlanmalıyız" dedi. 
\n
\n  
\n
\n ALINGANLIĞA YER YOK 
\n
\n Önceliğin, kesinlikle 2009 yerel seçimlerinde kaybedilen belediyeleri geri almak ve şehrin her noktasına AK Belediyecilik anlayışını kazandırmak olduğunu ifade eden Köktaş, "Hazırlıklarımızı tamamlayıp, eksiklerimizi ortadan kaldırıp seçimlerde en üst düzey başarıyı elde etmek için çalışmalıyız. Bu anlamda teşkilatlarımızda bıkkınlık ve alınganlığa yer yok. İlçe, belde, köy, mahalle ve sandık başkanlarımız, herkes aynı heyecanla çalışacak. Buralar bize miras değildir, emanettir. Emanette kaldığımız sürece şehrimize ne kadar hizmet ettiğimizle, hangi hizmetleri kazandırdığımızla anılacağız. Şehrimizin barışa, kardeşliğe, birliğe her zamankinden fazla ihtiyacı olduğu bir süreçteyiz. Teşkilatlar olarak hazırız, hazır olmayanları da ikna edip şehrimize katkı sağlatmak için mücadele edeceğiz. Millet, siyasetin öznesidir. Attığımız her adımda halkın sorunlarını esas alıyoruz. Milletten aldığımız güçle hareket ediyoruz. Ayrım yapmak bizim işimiz değil. Din, dil, mezhep ayrımını kapımızdan sokmayız” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KRİZLERDEN KURTULDUK 
\n
\n AK Parti’nin siyasi bir cazibe merkezi haline geldiğini ve 2002 yılından bu yana köklü değişimlerle ülkeyi yönettiğini ifade eden İl Başkanı Köktaş,  “Kara Çarşamba’lardan çıkmış bir ülkede işyerleri kapatılmıştı. Kapasite kullanım oranları yüzde 50 seviyelerindeydi. İç ve dış borç milli gelirin üzerine yükselmiş, faiz baskısı gecelik yüzde 7 binlere gelmişti. Bu dönemde kişi başına düşen milli gelir 3 bin 492 dolar iken AK Parti iktidarında rakamın 10 bin 673 dolara yükseldiğini gördük. Kişi başına milli gelir 2013 yılı sonu itibariyle 11 bin 318 dolar olarak hedeflenmiştir. Hedef 2015 yılında rakamın 12 bin 859 dolar olmasıdır. Avrupa’da orta seviyeli gelir sınıfına girmek için rakamın 12 bin 800 doların üstünde olmalı. İşte bizim ülkemiz hamdolsun uzun yıllar sonra, ekonomik krizlerle uğraşmaktan kurtulmuş, Avrupa standartlarına yaklaşmıştır" dedi. 
\n
\n  
\n
\n Yatırımların hayata geçirilmesinde uzun yıllar beklenildiği dönemlerin geride kaldığını belirten AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, 2002 yılından önce yatırımların tamamlanma süresinin 8,5 yıl olduğunu, günümüzde ise bu sürenin 4.2 yıla düştüğünü belirtti. Başkan Köktaş, şunları söyledi: “AK Parti iktidarından önce yatırımların tamamlanma süresi 8,5 yıldı.  Bunu şehrimizde de yıllarca yaşadığımızdan iyi biliyoruz. Örneklerimizden birisi Samsun’un güneyinden geçen Çevre Yolu'dur. Temeli 1994 yılında atılan yolun 2002’de iktidara geldiğimizde fiziki olarak yüzde 30’u, maddi olarak da yüzde 70’i gerçekleşmişti. İkinci örnek olan Samsun-Gerze bölünmüş yolunun temeli 1996 yılında atılmıştı. İktidara geldiğimizde de bu yolun fiziki olarak yüzde 20’si, maddi olarak yüzde 40’ı tamamlanmıştı. Şimdi durum çok farklı, yatırımlar 4.2 yılık bir süreçte tamamlanıyor.”
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Tekin, adaylık için istişarede

4 Tekin, adaylık için istişarede

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

7 Bodrum'da kurtardı, Sakarya'da olmadı

Protokol tam kadro

8 Protokol tam kadro

Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

9 Taner Taşkın: '3'üde atsak berabere biterdi'

Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta

10 Demirtaş ve Numanoğlu Haberaks'ta