DUYGU DOLU ANMA

Samsunspor, 20 Ocak 1989'da kaybettiği futbol şehitlerini 24. ölüm yıldönümünde bir kez daha andı. Duygu dolu anların yaşandığı anmada, kazada felç olan mevcut Başkan Emin Kar zaman zaman ağlamaklı oldu

DUYGU DOLU ANMA

\n MEZARLIKLARA ZİYARET20 Ocak 1989'da kaybettiğimiz futbol şehitleri için mezarları başında anma törenleri düzenlendi. 20 Ocak 1989'da Malatyaspor deplasmanına giderken geçirilen trafik kazası sonucunda Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç'le birliket otobüs şogörü Asım Özkan hayatlarını kaybetmişti. Türkiye'yi yasa boğan kazanın 24. ölüm yıldönümünde ilk olarak Teknik Direktör Nuri Asan'ın mezarına gidildi. Burada Asan için dualar okunup, oradan da Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan otobüs şoförü Asım Özkan ziyaret edildi. Samsun'daki törenlerle eş zamanlı olarak da mezarı Zonguldak'ta bulunan Muzaffer Badalıoğlu, mezarı Kıbrıs'ta bulunan Mete Adanır için de törenler düzenlendi. 

\n
\n  
\n
\n KİMSE RANT YAPMASIN
\n
\n 24 yıl önce takımın kaptanıyken, kazada felç kalan hayatını tekerlekli sandalye ile sürdüren başkan Emin Kar, "24 yıl sonra ilk defa kulüp başkanı olarak ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki hocama ve bütün kaybettiklerimiz arkadaşlara rahmet diliyorum. Bana '20 Ocak sana ne hatırlatıyor?' dedikleri zaman, onları çok özlediğimi söylüyorum. Buraya gelen herkesten Allah razı olsun. Özellikle bunun altını çiziyorum. Bunun yeri burası değil ama bu beni acıtıyor. İnternet sayfalarında bu şehitlerimiz üzerinden kimse rant yapmaya çalışmasın. Herkes gelsin onlar için bir dua okusun" dedi. Duygu dolu anların yaşandığı anma törenlerinde Başkan Emir Kar da zaman zaman ağlamaklı oldu.
\n
\n  
\n
\n KAR'IN FEDAKARLIĞI
\n
\n Samsunspor eski başkanı Hakkı Tomaç ise, Samsunluların 20 Ocak'ta kaybettikleri arkadaşları unutmayacağını söyledi. Tomaç, "Allah onlara rahmet eylesin. Kazayı yaşamış ve damarlarında hissetmiş bir kişi olarak Samsunspor'a sahip çıkmanın hepimizin görevi. Bunun en güzel örneği o kazayı yaşamış olan Emin Kar kardeşimizin bugün gösterdiği fedakarlıktır. Samsun'un bunu çok iyi anlamış ve Samsunspor'a sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. Mezarlık ziyaretlerinde kulübe büyük emek sağlamış Yüksel Ozan ve Ali Alanyurt'un da mezarları ziyaret edipi, dualar okundu.
\n
\n  
\n
\n Selçuk KAYA
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

1 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da evlat dehşeti!

2 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

3 Kemal Dikmen geri döndü

Karadeniz beyaza büründü

4 Karadeniz beyaza büründü

Samsun'da genç babasını bıçakladı

5 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

6 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

7 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Samsun CHP'de adaylar belirlendi

8 Samsun CHP'de adaylar belirlendi

Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...

9 Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

10 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı