Bir babanın isyanı

Samsun Çevresi Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Salim Coşkunsu, kendi oğlunun da uyuşturucu nedeniyle cezaevinde olduğunu belirterek, " “Şehrin merkezinde genç kızlar uyuşturucu hap satıyor. Çocuklarımızı torbacı yapıyorlar” diye isyan ett

Bir babanın isyanı

\n Samsun’da 7 yıl önce kurulan ve başkanlığını oğlu uyuşturucu yüzünden cezaevinde bulunan Salim Coşkunsu’nun yaptığı Samsun Çevresi Alkol ve Uyuşturucu ile Mücadele Derneği yeni yerine taşındı. Ulugazi Mahallesi İstiklal Caddesi’nde hizmetlerine devam edeceklerini belirten Başkan Coşkunsu, yaptığı açıklamada şehrin ciddi bir uyuşturucu sorunu yaşadığını öne sürdü.

\n
\n KIZLAR HAP SATIYOR
\n
\n Samsun’da uyuşturucu kullanım yaşının 14’e kadar düştüğünü ve bu anlamda Adana ve Eskişehir’den sonra Türkiye’nin üçüncü şehri olduğunu öne süren Başkan Coşkunsu, “İl Emniyet Müdürlüğünün kapsamlı çalışmalarına rağmen uyuşturucu bu şehrin belası. Adana ve Diyarbakır’dan getirilen uyuşturucu haplar ehrin merkezinde Süleymaniye Caddesi’nde genç kızlar tarafından satılıyor. Zeytinlik, Hastanebaşı, Çatalarmut, Cezaevi ve Hasköy Mahallelerinde torbacı diye tabir edilen tacirler çocuklarımızın geleceklerini karartıyorlar. Bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüğüne 300’ yakın kullanıcı ve satıcının adını verdim. Bundan dolayı bir çok kişi beni hedef alıyor ama umurumda değil. Ben bu şehrin uyuşturucu belasından kurtulması yolunda canımı vermeye de hazırım. Uyuşturucu kullanım yaşının 14’e düştüğü şehrimizde artık sadece emniyet güçlerinin değil tüm halkın mücadele etmesi gerekiyor” dedi. 
\n
\n  
\n
\n ANNA-BABALARI UYARDI
\n
\n Kendi oğlunun uyuşturucu kullandığı için suç makinesi haline geldiğini ve 14 yaşındayken cezaevine girdiğini belirten Coşkunsu, “Benim canım 12 yıl daha oğluma doya doya sarılamayacağım diye yanıyor. Başka anne babaların canı yanmasın diye bu yola başımı koydum. Samsun’da uyuşturucu satışını sonlandırana kadar çalışacağım. Ailelere buradan sesleniyorum. En ufak şüphelerinde dahi yetkililerden yardım alsınlar. Son pişmanlık işe yaramıyor. Çocuklarını yakından takip etsinler ve özellikle internet üzerinden ne yaptıklarını incelesinler. Ailelerin sahip çıkmadığı çocuklara kötü niyetli insanlar sahip çıkıyor ve sonuçta benim yaşadığım gibi bir acıyla kalıyor insan. Her aile çocuğunun avukat, doktor, mühendis olmasını ister ama istemek yetmiyor. Anne babalar lütfen dikkat etsin, zehir yanı başımızda duruyor. Yapıştırıcı maddelerin kullanımıyla başlayan uyuşturucu rezilliği haplarla ve diğer maddelerle devam ediyor. Para bulamayan çocuklarımız uyuşturucu satıcısı dahi oluyorlar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n OKUL ÖNLERİNE DİKKAT
\n
\n Büyük bir çoğunluğunu uyuşturucudan canı yanmış insanların oluşturduğu 360 kişilik üye sayısına sahip olduğunu söyleyen Başkan Coşkunsu şöyle konuştu: “Üye sayımız her geçen gün artıyor. Üyelerimizde oluşan ekiplerle okulları ve çocukları yakın takibe alacağız. Özellikle okul önlerinde çocuklarımızı zehirlemek isteyenleri bulup güvenlik güçlerine teslim edeceğiz. Aileler de okul önlerinde dikkatli olmalılar.  Konferans, panel, konser ve çeşitli etkinliklerle çocuklarımızı bilinçlendirip, köşe başlarındaki gençlerimiz için de istihdama yönelik çalışmalar yapacağız. Şehrin yöneticileri bu anlamda arkamızda olduklarını açıkladılar. Biz de üzerimize düşeni yapıp, şehrimizi kötü niyetli uyuşturucu tacirlerinden kurtaracağız." 
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

1 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

2 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

3 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

5 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

6 Önce refüje çarptı, ardından cayır cayır yandı

Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

7 Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı

8 Dur ihtarına uymadı aracı bırakıp kaçtı