Havza'ya 'Engelsiz Yaşam Merkezi'

Samsun'un Havza İlçesi'nde Engelsiz Yaşam Merkezi için çalışmalar başlatıldı

Havza'ya 'Engelsiz Yaşam Merkezi'

\n Havza İlçesi'nde Samsun Strateji Geliştirme Platformu'nun hazırlayıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın onayladığı Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi için çalışmalar başladı. 

\n
\n Çalışmalar kapsamında Samsun Strateji Geliştirme Platformu Başkanı Yakup Güven ve beraberindekiler Havza Belediye Başkanı Murat İkiz eşliğinde Engelsiz Yaşam Merkezi Projesinin yapılacağı 25 Mayıs Mahallesi'ndeki arazide incelemelerde bulundu. 
\n
\n  
\n
\n GAZİLERİ DE KAPSAYACAK
\n
\n Güven, Samsun'da Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi'ni 1.5 yıl içinde hayata geçireceklerini belirterek, ''Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi engellilerimize birer yaşam kalitesini yükseltme kaynağı olacaktır. Bunun için biz Samsun'da böyle bir projeye imza atmak istedik. Bugün Havza'da yaklaşık olarak 30 dönümlük bir arazi bize tahsis edildi. Bu arazi içinde engellilerimize her türlü sağlık hizmetlerimizi sunacağız. PDR dahil engel durumlarına göre spor salonları, yüzme havuzları, hamam, sauna, misafirhane, fizik tedavi ünitesi, sinema, tiyatro, engellilerimizi ikametine taşıyacak engelliye uygun araçlar, mescit, çalışma atölyesi, yemekhane ve kafeterya bölümlerinden oluşacaktır. Bu projenin Türk Silahlı Kuvvetleri gazilerini de kapsayacak. Bu kardeşlerimiz de engelsiz yaşam merkezinden yararlanacaklar" dedi.
\n
\n  
\n
\n Güven, tesisin Havza'da yapılacak olmasının en önemli sebeplerinden birisinin ise termal suyun olduğunu söyledi. 
\n
\n  
\n
\n 30 DÖNÜMLÜK ARAZİ 
\n
\n Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Samsun Strateji Geliştirme Platformu tarafından hazırlayıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylanan Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi'nin 10 milyona mal olacağını ve bu bedelin bir kısmın uluslararası hibe yardımları ve bir kısmının da devlet tarafından karşılanacağını belirtti. İkiz, ''Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldıracak olan Engelsiz Yaşam Merkezi için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği vermekteyiz ve vermeye devam edeceğiz. Proje tamamlandığında 30 dönümlük arazi Hazine tarafından tahsis edilecek. Ayrıca ilçemizde bulunan şifalı termal su da engellilerimizin rehabilitesinde önemli bir etken olacak. Yapılacak çalışmalar sonucunda en kısa sürede Engelsiz Yaşam Merkezi inşa çalışmalarına başlanacak'' diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

3 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

Samsunspor'a çifte standart

4 Samsunspor'a çifte standart

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

8 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

10 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı