'Türklükten tiksiniyorlar!"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, “Cumhuriyeti kuran partiye ne oluyor. Bu milletin mukataasını istismar ederek 10 yıldır iktidar olan partiye ne oluyor. Bu Türklükten neden bu kadar tiksiniyorlar” dedi

'Türklükten tiksiniyorlar!"

\n MHP Havza İlçe Başkanlığı tarafından "Anayasa Değişikliği ve Türkiye" konulu bir konferansta konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum Milletvekili ve Anayasa Hazırlık Komisyonu Üyesi Oktay Öztürk, “Cumhuriyeti kuran partiye ne oluyor. Bu milletin mukataasını istismar ederek 10 yıldır iktidar olan partiye ne oluyor. Bu Türklükten neden bu kadar tiksiniyorlar” dedi.

\n
\n YENİ DEVLET Mİ KURULUYOR?
\n
\n Havza Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan ve MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, MYK üyesi Mehmet Parsak, MHP İl Başkanı Şaban Kılıç, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, ve partililer katıldığı konferansta konuşan Öztürk, AK Parti hükümetine yüklendi. Öztürk, “1000 yıldır yaşarken birlikte yaşattıklarımız, bugün başta aciz bir hükümetin varlığından cesaret alarak kendilerini ifade etmek için bizim kendimizi inkar etmemizi istiyorlar. Anayasadan Türk ifadesini çıkarmak istemekle işe başlamak istediler. Bir anayasa değişikliği ile uğraşıyoruz. Gerçekten biz zannediyoruz ki anayasalar bugüne kadar hep ihtilaller sonunda ortaya çıkmıştır ya da yeni devlet kurulurken anayasalar ortaya çıkmıştır. Bu anayasaların oluşumunda yeni anayasa tabirini kullanabiliriz. Ancak bunların hepsinde devlet yeniden inşa ediliyor. Birçok konuşmacı söze başlarken, 'sivil anayasa, yeni anayasa' tabirini kullanıyor. Bu noktada onlara bilgilerini tekrar bir gözden geçirmek anlamında olmak üzere şunu ifade ediyorum: Yeni anayasa yeni devlet kurulduğu vakit oluşur” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 'SİVİL ANAYASA' KASTI
\n
\n Hükümetin sahip olduğu sayısal çoğunluğu dikkate alarak yeni bir sistemi oluşturma noktasında anayasayla oynayacağını öne süren Öztürk, "Birtakım masalarda vermiş olduğu sözleri teminat altına almak için anayasa ile uğraşacak. Hadi onları anlıyoruz da Cumhuriyeti kuran partiye ne oluyor. Bu milletin mukataasını istismar ederek 10 yıldır iktidar olan partiye ne oluyor. Bu Türklükten neden bu kadar tiksiniyorlar. Dışarıya çıktığınızda size soracaklar nerelisini, hangi millettesin? ‘Türkiyeliyim’ böyle bir şey olur mu ya? Yurt dışında böyle bir şey yok. Bunların dertleri bu millete yeni bir ortak getirmek onun için kimsenin kimseye ortaklık sağlamasını istemiyorlar. Biz ‘sivil anayasa’ denildiği zaman neyi kast ettiklerini anlayabiliyoruz" dedi.
\n
\n  
\n
\n 10 YILDIR NEREDEYDİLER?
\n
\n İmralı sürecinde değinen Öztürk, "10 yıldır bu İmralı’daki uyuşturucu baronu, bebek katili orada yatıyordu. Eğer çözüm için elzemse olan birisi idiydi neden 10 yıldır niye yapmadın bunu? Önümüzde seçimler. Cumhurbaşkanı olmak istiyor beyefendi. İhtiraslarını gerçekleştirmek için bu milletin varlığı ile oynuyor" diye konuştu.
\n
\n İHA
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

1 Meteorolojiden Samsun'a uyarı! Kar geliyor

Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

2 Başkan İsmail Uyanık: 'Samsunspor aciz değil'

12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

3 12 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu..

Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

4 Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı

Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

5 Samsun'da hastanelerde su cep yakıyor

Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

6 Samsun'da acı ölüm! Cezaevindeki oğlunu göremedi

Samsunspor'da yönetim sahaya indi

7 Samsunspor'da yönetim sahaya indi

Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

8 Samsun Büyükşehir hız kesmiyor! 1 milyar 152 milyon liralık yatırım

Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

9 Kotasız internet tarifeleri açıklandı! İşte yeni fiyatlar

Ahmet Altın: 'Şampiyonluğu istiyorum'

10 Ahmet Altın: 'Şampiyonluğu istiyorum'