"Güveni boşa çıkarmadık"

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, başbakan tarafından ifade edilen hedeflerin bir bir gerçekleşeceğini belirterek, "Biz ülke olarak çok mesafe kat ettik. Bize duyulan güveni boşa çıkarmadık" dedi

"Güveni boşa çıkarmadık"

\n AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, 2023 vizyonuna ilişkin temel hedeflerin başında, dünyanın ilk on büyük ekonomisi arasına girmenin geldiğini söyledi.  İhracat konusunda rekor üstüne rekor kırıldığını ifade eden Yeni, "2023'de ihracatımızı 500 milyar dolara çıkarmayı, kişi başı geliri 25 bin dolara yükseltmeyi hedefliyoruz. Şuan enflasyon ve faiz oranları oldukça düşük. 2002'de enflasyon yüzde 29,7 idi. 2012 itibariyle yüzde 6,2. Bunları tek haneli rakamlarda muhafaza etmeyi istiyoruz. Hedeflerimizden biri de ülkemizin temel problemlerinden biri olan işsizlik oranını yüzde 5’e düşürmek" dedi. 

\n
\n ÇOK MESAFE KATETTİK
\n
\n Kişi başı gelirin 3 bin dolardan 10 bin dolara yükseldiğini ifade eden Yeni, "Merkez bankası rezervini 28 milyon dolardan 122 milyon dolara, ihracatı 36 milyar dolardan 152 milyar dolara, dış ticaret hacmini 87 milyar dolardan 389 milyar dolara yükselttik. 2002'de iç borçlanma faizi yüzde 63 iken, bu gün yüzde 8. Günlük geliri 4 doların altında olan kişi sayısı yüzde 30 iken, bu gün yüzde 2,79. Ve bu durum, nüfus 66 milyondan 75 milyona çıkmasına rağmen böyle. Biz ülke olarak çok mesafe kat ettik. Bize duyulan güveni boşa çıkarmadık” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n CEVABI MİLLET VERİYOR 
\n
\n Ülkedeki gelişmelerin herkesçe hissedilir olduğunu dile getiren Yeni, "16 bin 100 kilometre bölünmüş yol, 522 kilometre otoyol yapmışız. Hızlı trenler gidip gelmeye başlamış. Havalimanı sayısını 33’ten 49’a çıkarmışız. Havayolunu kullanan yolcu sayısı 33,5 milyondan 130 milyona ulaşmış. Elbette vatandaşımız bu yolları, trenleri, uçakları kullanırken ülkenin nasıl kalkındığının farkına varıyor. Bu sebeple muhalefet ne kadar dil dökse de, iftira etse de bu millet onlara cevabı veriyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

1 Samsunlu ünlü youtuber'ın öldüğü stüdyo harabeye döndü!

14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

2 14 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu..

Samsun'da evlat dehşeti!

3 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

4 Kemal Dikmen geri döndü

Ceza kapıda

5 Ceza kapıda

Dersimiz Sarıyer

6 Dersimiz Sarıyer

Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

7 Taner Taşkın: 'Şampiyonluk maçı değil'

Samsun, 50 milyonu kaybetti

8 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

9 Karadeniz sahil yolunda kaza: 4 yaralı

2 araç birbirine girdi: 1 yaralı

10 2 araç birbirine girdi: 1 yaralı