Okul değil 'korku' yolu

Samsun’da bir köyde heyelan nedeniyle çöken yolun aradan geçen yaklaşık 4 yıla rağmen yapılmaması nedeniyle öğrenciler her gün 3 kilometrelik korku dolu yolu aşarak servise ulaşıyorlar

Okul değil 'korku' yolu

\n Samsun’da Terme İlçesine bağlı Kocamanbaşı köyü Hoylan Mahallesi’nden geçen grup yolunun bir kısmı 2009 yılında yaşanan heyelanda göçtü. Aradan geçen yaklaşık 4 yıla rağmen yol yapılmadı. Kenarından dere geçen ve birkaç köyü birbirine bağlayan yolun yapılmaması özellikle öğrencileri mağdur ediyor. 

\n
\n SESİMİZİ KİMSE DUYMUYOR
\n
\n Sabahın erken saatlerinde kalkıp okullarına gitmek isteyen çocuklar, servise binmek için hem heyelan nedeniyle çöken yoldan geçmek hem çamurlu yoldan gitmek hem de yaklaşık 3 kilometre yürümek zorunda kalıyor. 2009 yılında Terme'de yaşanan afet nedeniyle uçan yolun yapılması için Terme’deki yetkililere tam 21 kez dilekçe yazdıklarını belirten köylüler, çok mağdur durumda olduklarını, yollarının biran önce yapılması gerektiğini söylediler. Köylüler, “Yolumuz 2009 yılından beri kapalı. Yetkililere 21 tane dilekçe verdik ama halen yollarımız yapılmadı. Çocuklarımız yolda giderken yaban hayvanları önlerine çıkıyor ve korkuyorlar. Çocuklarımız yağmurda çamurda okula gidiyorlar. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz. Hasta olsak doktora gidemiyoruz. Yolumuzun acilen yapılmasını istiyoruz” dediler.
\n
\n  
\n
\n KORKA KORKA GİDİYORUZ
\n
\n Okula giderken korkarak gittiklerini belirten çocuklar, “Servisimiz evimize kadar gelmiyor. Servise binmek için uzun yol yürüyoruz. 4 yıldan beri köy yolunda yürüyorum. Yollarımız bozuk, yetkililerden yardım bekliyoruz. Okula giderken korka korka gidiyoruz” diye konuştular.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

4 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var