Kazım Karabekir'e çifte okul

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Samsun'da Kazım Karabekir Mahallesi'ne ilkokul ve ortaokul yapılabilmesi için ödenek çıktığını müjdeledi

Kazım Karabekir'e çifte okul

\n Samsun'un İlkadım İlçesi'ne bağlı 10 bin nüfuslu Kazım Karabekir Mahallesi'nde yıllardır süren okul ihtiyacı, AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in girişimleriyle karşılandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileriyle görüşen Demir, ilkokul ve ortaokul yapılması için ödeneğin çıktığını müjdeledi. İnşaata ilk kazmanın Nisan ayında vurulacağı açıklandı,

\n
\n MAHALLE HALKIYLA BULUŞTU
\n
\n Yaklaşık 1 ay önce gittiği Kazım Karabekir Mahallesi'nde okul sorunuyla ilgili bilgi alan Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, sorunun çözüleceğini söylemişti. Demir, MEB'den aldığı müjdeyi vermek için Kazım Karabekir Mahallesi'ne tekrar gitti. İlkadım Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, İlkadım Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Nurettin Karataş'ın da katıldığı toplantıda Milletvekili Demir, mahalleliye müjdeli haberi verdi. 
\n
\n  
\n
\n 18'ER DERSLİKLİ 2 OKUL
\n
\n Okulun yapılacağı arsanın üzerinden geçen yüksek gerilim hattının İl Özel İdaresi tarafından yer altına alınacağını söyleyen Demir, bunun tamamlanmasının ardından okul inşaatına başlanacağını dile getirdi. 
\n
\n Mahallelinin yıllardır süren okul sorununun MEB ödeneği ile aşılacağını dile getiren Milletvekili Demir, "Bakanlık ödeneği ile mahalleye bir değil 2 okul kazandıracağız. 18 derslikli ilkokul ve 18 derslikli ortaokulun yapılabilmesi için MEB ödeneği ayırdı. 2013 yatırım programına da girdi. Yüksek gerilim hattının yer altına alınması biter bitmez, tahminim Nisan ayı gibi okulun temeline ilk kazma vurulacak. Çalışmaları da hızla tamamlamayı hedefliyoruz. 2 yıl içinde okulun tamamlanarak, öğrenci eğitimine başlamasını arzuluyoruz" dedi. Demir, mahalle halkına da duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Tekrar tekrar izledi

2 Tekrar tekrar izledi

Samsunsporlu üst geçit

3 Samsunsporlu üst geçit

İdmana katılmadı

4 İdmana katılmadı

Soğan 10 lira olacak

5 Soğan 10 lira olacak

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

6 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

7 21 Kasım Çarşamba Samsun hava durumu!

O HABERİN HİKÂYESİ

8 O HABERİN HİKÂYESİ

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

9 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

10 Başkan İsmail Uyanık dönüyor