GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

\n  

\n

\n Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;

\n

\n Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:

\n

\n Samsun ili, İlkadım ilçesi, Kılıçdede mahallesi, Ada:7865, Parsel: 7’de kayıtlı bulunan 1.699,33 m² arsa üzerinde bulunan kat mülkiyeti kurulu yapının D Blok 2. Katta bulunan 5 numaralı bağımsız bölüm 80.000,00.-TL, aynı yer 6 numaralı bağımsız bölüm 80.000,00.-TL muhammen bedelle satılacaktır. Meskenler şehir merkezinde bulunmaktadır, meskenler 100. Yıl bulvarına, Çiftlik caddesine, kamu kurum ve kuruluşlarına yakındır, çevresi çok katlı konutlarla çevrili ve tamamen meskun bir saha içerisinde kalmaktadır, meskenler 2 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır, alanları yaklaşık 80 m²dir. Salon ve mutfak döşemeleri laminant, diğer odalar ahşap döşemedir, kapı ve pencere doğramaları ahşaptır, ana yapının asansörü yoktur, iç ve dış sıva ve boyaları yapılmıştır, banyo ve tuvalet yarıya kadar seramik kaplıdır, ısınma doğalgaz kombilidir.

\n

\n Satış Şartları:

\n

\n 1. Satış 01.03.2013 günü 15.00-15.10 saatleri arasında 5 bağımsız bölüm numaralı mesken, 15.30-15.40 saatleri arasında 6 bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu’nda yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin  %60’ının ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacaklıları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 11.03.2013 günü 15.00-15.10 saatleri arasında 5 bağımsız bölüm numaralı mesken, 15.30-15.40 saatleri arasında 6 bağımsız bölüm numaralı mesken Samsun 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu’nda ikinci artırma yapılacaktır. Bu artırmada bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonuna en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Payı % 20’den az olan hissedarlar ihaleye iştirak edebilmeleri için aradaki farkı teminat olarak yatırmaları gerekmektedir.

\n

\n 2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar mili bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır.  Satış peşin parayladır, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye harcı hisseleri oranında taraflara aittir; ancak ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taraflara hisseleri oranında aidiyeti dağıtım tablosunda yapılacaktır. İhale pulu ve tapu masrafları alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. Tapu harcı % 16,5 oranında alıcı ve satıcıya aittir. Katma Değer Vergisi alıcıya aittir.

\n

\n 3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dahil olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

\n

\n 4. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

\n

\n 5. Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.

\n

\n 6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6 sayılı satış dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur. 15/01/2013

\n

\n (İ.F.K. 126)

\n

\n (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.                                     BASIN-131 /www.bik.gov.tr

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

1 Denizli'de düşen uçağın enkazına ulaşılamadı

Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

2 Lüks otomobile uyuşturucu operasyonu: 54 Kilo 800 gram eroin 8 kilo 490 gram afy

Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

3 Otomobil domuz sürüsüne çarptı: 1 domuz telef oldu

Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı

4 Otomobil Elektrik Direğine Çarptı 1 Yaralı