GAFFAR OKKAN UNUTULMUYOR

Uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Sakarya ve Diyarbakır'da düzenlenen törenlerle anıldı

 GAFFAR OKKAN UNUTULMUYOR

\n Sakarya'da Hendek Şehir Mezarlığı'nda düzenlenen anma töreni öncesinde şehidin eşi Zerrin, kızı Sezin ve oğlu Fikri Can Okkan ile ablası Sebahat Aslan ve kız kardeşi Gülsüm Özger taziyeleri kabul etti. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Okkan'ın özgeçmişinin okunmasıyla başlayan törende konuşan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Okkan'ı vefalı dostlarıyla andıklarını söyledi.

\n
\n DÖNEMİN VALİSİ KONUŞTU
\n
\n İlçe Müftüsü Ekrem Saylan'ın okuduğu duanın ardından yakınları Okkan'ın mezarına karanfil bıraktı, polis memurları katılımcılara lokum ikram etti. Dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı,  ''Ülkemiz için çok önemli bir insandı. Aynı dönemde Diyarbakır'da görev yaptık. Diyarbakır halkı Gaffar Okkan ile bütünleşti. Gaffar da Diyarbakırlı kardeşleriyle bütünleşti. Diyarbakır halkı Gaffar'ı unutamaz ve her zaman rahmetle anar'' ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n DİYARBAKIR'DA ANMA TÖRENİ
\n
\n Emniyet Müdürü Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy için ilk tören, hain saldırının gerçekleştirildiği Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı'nda yapıldı. Törene katılan İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Diyarbakır Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YURT-SAV) üyeleri, Muharip Gaziler Derneği üyeleri, emniyet teşkilatı mensupları ve Ali Gaffar ismini taşılan çocuklar ile vatandaşlar bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra olay yerine karanfil bıraktı. Bu sırada Emniyet Müdürü Güven'in yanına gelen esnaf Mehmet Açıkgöz, Ali Gaffar Okkan'ın şehit edildiği caddeye isminin verilmesi ve heykelinin dikilmesi talebinde bulundu.
\n
\n  
\n
\n 'ŞEFERİMİZ VE ONURUMUZDUR'
\n
\n İl Emniyet Müdürü Güven gazetecilere yaptığı açıklamada, Okkan'ın cenaze töreninde tüm Diyarbakır'ın yürüdüğünü ve hala iş yerlerinde Okkan'ın fotoğrafının bulunduğunu ifade ede, ''Bu millet asildir. Kendilerine yapılan iyiliği unutmazlar. Milletin kendi güzelliği yansıyor aslında. Onun güzelliği yer etmiş gönüllerde, karşılığını buluyor. Yerini doldurmak çok zor. İnşallah onun gibi vizyon sahibi olarak hizmet etmek nasip olur bana da sonu ne olursa olsun. Bu insanlara hizmet etmek bizim şerefimiz ve onurumuzdur. Bunların çok ciddi teveccühleri ve beklentileri var. İnşallah ona layık oluruz'' diye konuştu.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

1 Samsun'da hemşirden ölüm vuruşu

Boğazı kesilerek öldürüldü

2 Boğazı kesilerek öldürüldü

İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

3 İşte Samsun'daki AK Parti aday adayları

Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

4 Samsun'da kadın sürücü çocuk parkına uçtu

Samsunlu uzman çavuş intihar etti

5 Samsunlu uzman çavuş intihar etti

Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

6 Samsun'da alacak verecek meselesi kanlı bitti

Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

7 Samsun'da 3 ilçe, 3 dönem kuralına takılıyor

İlyas'ın yerine İrfan

8 İlyas'ın yerine İrfan

İşte stat

9 İşte stat

Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı

10 Samsun'da uyuşturucu haplarla yakalanan şahıs tutuklandı