BÜYÜK YATIRIM DALGASI BAŞLADI

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, büyük yatırım dalgasının Türkiye için çoktan başladığını ve bunun devam ettiğini belirterek, "Türkiye artık yatırımcıların gözdesi olmuş bir ülke" dedi

BÜYÜK YATIRIM DALGASI BAŞLADI

\n Dünya Ekonomik Forumuna katılmak üzere Davos'ta bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bloomberg HT-Habertür ortak yayınında soruları yanıtladı.Kredi derecelendirme kuruluşlarının yaptıkları not artışlarının ekonomilere etkisinin sorulması üzerine Babacan, şunları söyledi: ''Bana göre bu not artışlarının etkisi çok marjinal. Çünkü ciddi yatırımcılar Türkiye'yi her yönüyle değerlendiriyor ve çok yakından izliyor. Asıl büyük yatırım dalgası zaten Türkiye için çoktan başlamış durumda ve bu devam ediyor. Türkiye artık yatırımcıların gözdesi olmuş bir ülke"

\n

\n İşsizlik 1 puan düşecek

\n

\n Türkiye'nin işsizlik rakamlarını, Eurostat, OECD, Dünya Bankası'nın Türkiye'den daha düşük açıkladığını belirten Babacan, şöyle devam etti: ''Bizim şu andaki işsizlik hesabımız uluslararası standartlarda bir hesap değil. Şimdi TÜİK onu düzeltiyor. Muhtemelen işsizlik oradan 1 puan düşecek'' Babacan, "Bizim şimdi 2013'ten itibaren turizm gelirlerimiz eskiye göre belki 3-4-5 milyar dolar gibi daha yüksek çıkacak'' dedi.İstatistiksel hatalar olduğu ortaya çıktı .Başbakan Yardımcısı Babacan, cari açığı etkileyen kalemlerden ihracat rakamlarının da gerçeğinden bir miktar az açıklandığının tespit edildiğini belirterek, şunları kaydetti: ''Türkiye'de gerçekten hata-noksan içerisinde o hata kaleminin, turizmde de,  ihracatta da, ithalatta da olduğunu gördük. Bu üç alan da şimdi düzeltiliyor. Öyle bekliyorum ki 2013 içerisinde peyder pey bunlar olur ve 2014'ten itibaren de her alanda doğru istatistikleri yayınlamaya başlarız."

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

1 Samsunspor'dan transfer atağı! İmzaya kaldı

Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

2 Samsun'daki inşaat kazasında ihmal mi öldürdü?

Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

3 Samsun'da demiryolunda son rötuşlar

Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

4 Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde

Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

5 Samsun'da asansörler MMO'ya emanet

İki farklı muamele

6 İki farklı muamele

19 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu

7 19 Aralık Çarşamba Samsun hava durumu

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Siz bu işin neresindesiniz?

8 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Siz bu işin neresindesiniz?

Samsun'da 'tarla sürme' kavgasıyla ilgili 3 şahıs adliyede

9 Samsun'da 'tarla sürme' kavgasıyla ilgili 3 şahıs adliyede

Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı

10 Samsun'da gölde kaybolan balıkçının cesedine ulaşıldı