T.C.SAMSUN 2. İCRA DAİRESİ 2009/3316 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.SAMSUN 2. İCRA DAİRESİ 2009/3316 ESAS

\n
\n  

\n

\n Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

\n

\n TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: SAMSUN İli, Atakum İlçesi, Atakum Mah., Cilt/Sayfa: 19/1828, 80 Ada, 24 Parsel, 493,00 m² yüzölçüm, Bir zemin İki Normal Katlı Kargir Bina Nitelikli, Kat 2, Bağımsız Bölüm No:5, Arsa Pay/Payda: 1/6, Mesken Nitelikli Taşınmaz

\n

\n ÖZELLİKLERİ  : Taşınmazın Atakum Belediyesi proje ruhsat servisinde bulunan onaylı projesi ile dosya incelemesi sonucu yapı kullanma izin belgesi alındığı, taşınmazın ana bina girişi demir doğrama ve bahçe içerisinde olduğu, bahse konu parsel üzerinde çok katlı yapılaşma yapıldığı, taşınmaz 2.kat 5 nolu meskenin onaylı projesi incelendiğinde bahse konu 2.kat 1/6 arsa paylı 5 nolu bağımsız bölüm mesken olup 100 m² kullanım alanında olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın mesken projesinden üç yatak odası, salon mutfak, antre tuvalet ve banyo ile 3 adet balkon olduğu tespit edilmiştir. Doğalgaz dış tesisatı yapılmıştır. Asansör mevcut değildir. Taşınmazın alt yapısı yapılmış olup mevkii olarak Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesi’nin her türlü hizmetlerinden istifade eden bölgededir. Mevkii itibari ile Türkiş ve Atatürk Bulvarı’na yakındır. Elektriği ve suyu mevcut olup mevkii itibariyle ulaşım kolaylığı vardır. Mevki itibari ile konut bölgesidir.

\n

\n ADRESİ: Cumhuriyet Mah. Selin Sok. Işık Apt. G Blok No:28/2-5 Atakum/SAMSUN

\n

\n YÜZÖLÇÜMÜ: 100 m²

\n

\n ARSA PAYI: 1/6

\n

\n İMAR DURUMU: Atakum Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/11/2011 tarih 3061 sayılı yazılarına göre Atakum İlçesi 80 ada 24 nolu parsel imar planında ayrık nizam 5 (beş) katlı yere isabet etmekte olduğu belirlenmiştir.

\n

\n KIYMETİ: 85.083,33 TL

\n

\n KDV ORANI: 8

\n

\n 1. Satış Günü: 27/02/2013 günü 10:30-10:35 arası

\n

\n 2. Satış Günü: 26/03/2013 günü 10:30-10:35 arası

\n

\n Satış Yeri: 2. İcra Müdürlüğü Önünde

\n

\n Satış şartları:

\n

\n 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

\n

\n 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka  teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

\n

\n 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

\n

\n 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın  dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

\n

\n 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

\n

\n 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/3316 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/01/2013

\n

\n (İİK m.126)

\n

\n (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

\n

\n * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

\n

\n BASIN-142 /www.bik.gov.tr

\n

\n Resmi ilanlarwww.ilan.gov.tr ‘de

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

1 Samsun'da bir kişi mantar toplarken kafasından vuruldu

10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

2 10 Aralık Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

3 Samsun'da Hürriyet Mahallesi Muhtarı'ndan acı haber

Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

4 Yılport Samsunspor'dan Antalya planı

7'den 70'e Samsunspor

5 7'den 70'e Samsunspor

Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

6 Dananın kuyruğu Sakarya'da kopacak

Samsun'da hırsızlığın böylesi!

7 Samsun'da hırsızlığın böylesi!

Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

8 Samsun eski Vali Yardımcısı tutuklandı

Samsun'da torbacılar adliyede

9 Samsun'da torbacılar adliyede

İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde

10 İlkadım Belediyesi çalışanlarına müjde