Samsun 'hızlı tren'i istiyor

Facebook'ta oluşturulan ve binlerce üyesi bulunan Samsun Platformu, "Samsun-Ankara Hızlı Tren Profesi'nin bir an önce gerçekleştirilmesi için kampanya başlattı

Samsun 'hızlı tren'i istiyor

\n Facebook'ta 2012 yılının son aylarında oluşturulan oluşturulan ve üye sayısı 2 bine yaklaşa Samsun Platformu, ilk büyük ve önemli etkinliğine imza attı. Platform, "Samsun - Çorum - Ankara Hızlı Tren Projesi 2013 Yatırım Programına Alınmalıdır" adı altınma bir imza kampanyası başlattı.

\n
\n VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLSİN
\n
\n İlk gün itibariyle bin kişiye ulaşan imza sayısının her geçen gün artması platform üyelerini sevindirdi. Samsun Platformu'nun facebook sayfasında kampanya ile ilgili, "2012 yılında mevcut hükümet milletvekilleri tarafından Samsun ve Çorum halkına müjdesi verilen ancak son anda 2023 yılından sonraya ertelenen Samsun - Çorum - Ankara Hızlı tren projesi bölge halkı açısından çok büyük hayal kırıklığı yaşatmıştır. İlişikte isimleri (imzaları) bulunanlar bu yanlıştan dönülerek projenin hükümet tarafından 2013 yatırım programına alınmasını istemekte ve projeye desteklerini ortaya koymaktadırlar. Bölgenin potansiyeli bakımından bu hatta yapılacak hızlı tren projesi acil ve güncel bir ihtiyaçtır ve geç kalınmadan hayata geçirilmelidir" açıklamasında bulunuldu.
\n
\n  
\n
\n ÇORUMLULARA 'DESTEK VERİN' ÇAĞRISI
\n
\n Samsun platformu adına kampanyayı başlatan Samsunlu çevre mühendisi Arsel Özgürdal ise, "Kampanyamıza ilginin her geçen gün artması sevindirici. Bu projeyi son derece önemli buluyoruz. Sadece Samsunluları değil Çorumluları da bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Hızlı tren, sadece Samsun'u değil, tüm bölgeyi kalkındıracak" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

2 Pet shop'ta yangın çıktı, farklı türdeki kuşlar telef oldu

Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

3 Bursa'da eli silahlı şahıs polisi alarma geçirdi

15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

4 15 Kasım Perşembe Samsun hava durumu..

Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

5 Beşiktaş'ta iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırı sonucu öldürüldü

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor

7 Kids Robotics, yeni nesilleri geleceğin dünyasına hazırlıyor