Şimdide silahlı sihirbaz küresi icat etti

Samsunlu mucit olarak bilinen Mustafa Yiğit, daha önceden icat ettiği sihir küresine silah ekleyerek uzaktan küreye dokunarak silahın ateş etmesini sağladı

Şimdide silahlı sihirbaz küresi icat etti

\n Elektronik alanda çalışmalar yapan Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit, daha önceden icat ettiği ve sihirbazların işini kolaylaştıracak sihirbaz küresine silahı da ekleyerek icadını geliştirdi. Yaptığı icada ‘Silahlı Sihirbaz Küresi’ adını veren Yiğit, geliştirdiği cihazın silahsız olarak da her türlü şekilde kullanılabileceğini söyledi.

\n

\n CANSIZ NESNEDE ÇALIŞMIYOR
\n Silahlı Sihirbaz Küresi’nin üzerine elini koyan Yiğit, başka hiçbir şeye dokunmadan silahın ateş almasını ve ateş yakmasını sağlıyor. Sihirbaz Küresini her türlü işlerde kullanılabileceğini belirten Mustafa Yiğit, “Biz bunu küre şeklinde yaptık. Ama oyuncak modeline de girebilir. Bu cihaz insandan aldığı elektrikle temas kuruyor. Bu cihazda herhangi bir düğmeye basmak gerekmiyor. Cansız hiçbir nesnede çalışmaz. Sadece elektrik taşıyan ve canlı insanların yaptıkları hareketlerle çalışan bir cihazdır. Bu cihazı her hangi bir nesnede de çalıştırabiliriz. Kapıları açabiliriz, oturduğumuz yerden bir takım şeyleri kontrol etmek istiyorsak küreye dokunmamız yetiyor” dedi.Samsunlu mucit Yiğit, daha önceden icat ettiği Sihirbaz Küresine silahı da ekleyerek İlkadım ilçesinde boş bir arazide denemesini yaptı.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

1 Katil zanlısından 'pes' dedirten cevap: 'Cinayeti zevkten işledim'

Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

2 Zabıta görevlisi boş arazide ölü bulundu

Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

3 Aracın çarptığı yavru ayı sergileniyor

Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da otomobil ile tır çarpıştı: 2 ölü, 2 yaralı

Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

5 Bolu'da silahlı kavga: 1 yaralı

Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu

6 Sancaktepe'de otomobil su kanalına uçtu