Vali'den çarpıcı sözler

Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, TÜRKAV'ın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Genç, “Tek millet, tek devlet, tek bayrak sözünü kullanarak Türk milletini bölüyorlar. Türk milleti büyük bir işgale doğru gidiyor. Bu milletin sabrını

Vali'den çarpıcı sözler

\n  

\n
\n Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Samsun Şubesi tarafından Fuar İçi Neco Tesisleri’nde düzenlenen istişare toplantısında konuşan Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, toplantıya damgasını vurdu. MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs ile MHP’li yöneticiler, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Samsun Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, 'Tek millet, tek devlet, tek bayrak' diyenlerin milleti böldüklerini, Türk millettinin büyük bir işgale doğru gittiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n 'ALLAH' ADINI KULLANIYORLAR
\n
\n Türkiye’ye karşı büyük bir operasyon içerisinde bulunulduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Genç, “Bütün azınlıklar birleşmiş Türk milletinin üzerine geliyorlar. Gazete ve televizyonlardaki haberlere bakın, yüzde 80’i terör örgütünün, İmralı’nın ya da BDP’nin haberleriyle dolu. Milleti adım adım alıştırmadır bu durum. Bugün Türk kelimesinden rahatsız olanlar var. Kendini yüce Türk milletinin bir ferdi saymayıp, ben Türkiyeli’yim diyenler. Bu milletin ekmeğini yiyip bu milleti sömürenler, bu ülkeye hiçbir yararı olmayanlar kendilerini Türk’e karşı savaşmaya mecbur gibi hissediyorlar. Bu grupların karşısında sadece siz değerli milliyetçiler ve yüce Allah var. Resmi dilin kabul edilmesi yolunda ilk adımı attılar. Bütün adımlar sırasıyla gelecek. Resmi dil için ilk adımı attılar ve mahkemede kullanmanın önünü açtılar. Bunu yapanlar Tek millet, tek devlet, tek bayrak sözünü kullanıyorlar. Bu sözün arkasında milleti bölüyorlar. Maalesef bunları yaparak Allah adını kullanarak yapıyorlar. Türk milleti büyük bir işgale doğru gidiyor. Bu milletin sabrı taşmasın. Milletin ayranı kabarmasın. Kimse de kabartmasın” dedi.
\n
\n  
\n
\n BU TOPRAKTAN BİZİ ATMAYA ÇALIŞIYORLAR
\n
\n Türkiye’de yaşayan azınlıkların sürekli olarak, ‘Siz Türk değilsiniz’ şeklinde kışkırtıldığını öne süren Vali Yardımcısı Mesut Taner Genç, Türk milletinin de Anadolu topraklarından atılmak istendiğini kaydederek, “Türk devletleri, Viyana kuşatmasından sonra sürekli savunmadadır. Sürekli bir yerlere ötelenmek ve sürüklenmek istiyor. Türkiye topraklarının 30 kat büyüklüğünde ki toprakları bıraktık. Bir zamanlar oralarda ezanlar okunuyordu. Ne yazık ki o topraklar artık bizim değil. Balkan topraklarının kaybedilmesi çok acıdır. Büyük devletlerin baskısı sonucu bir takım azınlıklara haklar dil ve din serbestliği özel yetkiler verilerek azınlıklar kaşındırıldı ve bütün balkanlar ayaklanarak Türk'ü arkadan hançerlediler. Türk devleti, Atatürk ve silah arkadaşlarının milletçe vermiş olduğu yiğitçe bir mücadele sonrasında Anadolu’ya topraklarına sığındı. Bugün bu topraklardan bizi atmaya çalışıyorlar. Bir zamanlar balkanlarda yaşananlar bugün ülkemizde uygulanıyor. Bugün ülkemizde bizle et ve kemik gibi olan azınlıklar, maalesef ki ‘siz Türk değilsiniz’ diyerek kaşındırılıyor” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n MHP'NİN GÜCÜ YETMİYOR
\n
\n MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ise yaptığı konuşmada, artık Türk devletinin ve halkının son temsilcililerinin toplantıya katılanların olduğunu ifade etti. Milletvekili Şimşek, “Biliyorsunuz parlamentoda en son geçirilen yasa, anadilde savunma hakkını getirdiler. Uluslararası bir projenin ayaklarını adım adım Türkiye’de uygulamaktalar. Ancak biz MHP olarak sizlerin temsilcileri olarak orada sizler adına büyük bir mücadele veriyoruz. Ülkemizde parmak demokrasisi olduğundan ne yazık ki MHP’nin bir şey yapmaya gücü yetmemektedir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İMRALI ELEŞTİRİSİ
\n
\n TÜRKAV Samsun Şube Başkanı Muharrem Yıldırım’da yaptığı konuşmada terör sorununun ortadan kalkması için İmralı'nın muhatap kabul edilmesini eleştirerek, "Çözüm adına İmralı'yı muhatap kabul, bu çözüm ile nereye varmak istiyorlar bunu açıklasınlar" ifadelerini kullandı.Toplantı TÜRKAV’a destek verenlere teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından sahne alan grubun seslendirdiği türküler eşliğinde devam etti. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

1 Yılport Samsunspor'da 4 transfer yolda

Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

2 Samsun'da silahlı çatışma: 4 yaralı, 10 gözaltı

Başkan İsmail Uyanık dönüyor

3 Başkan İsmail Uyanık dönüyor

Samsun'a dev demir yolu yatırımı

4 Samsun'a dev demir yolu yatırımı

Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

5 Samsun'da gençlerin eğlencesi kötü bitti! 7 yaralı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

6 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

İdarecilerden değerlendirme

7 İdarecilerden değerlendirme

Samet'in yerine kim oynayacak?

8 Samet'in yerine kim oynayacak?

2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

9 2019 yılının resmi tatilleri belli oldu!

Feci kaza! kamyonet dereye uçtu: 5 yaralı

10 Feci kaza! kamyonet dereye uçtu: 5 yaralı