Köy-Tür'den yatırımcıya 'kümes' çağrısı

Yemsel Tavukçuluk(Köy-Tür) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, yüksek kapasiteleri kümeslere ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Samsun ve bölgesindeki üreticiler ve yatırımcılar kırsal kalkınma kredilerine başvurmakta acele etsin. Sermaye de hazır pazar da

Köy-Tür'den yatırımcıya 'kümes' çağrısı

\n Köy-Tür'ü de bünyesinde barındıran Samsun Yemsel Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, 2 yıl içerisinde 150'ye yakın yüksek kapasiteleri kümese ihtiyaç duyduklarını belirterek, Samsun ve bölgesindeki üretici ve yatırımcıya, "Bir an önce harekete geçerek 'kırsal kalkınma' kredilerinden faydananan" çağrısında bulundu.

\n
\n 500 BİN TL'LİK DESTEK
\n
\n Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) tarafından açıklanan Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa Birliği destekli 'Kırsal Kalkınma' fonlarının, özellikle tarımsal sanayinin gelişimine büyük katkı sağlayacağına dikkati çeken Sinan Çakır, konuyla ilgili olarakhabergazetesi.com.tr'ye  açıklamalarda bulundu. Çakır, "Örneğin tavukçuluk sektöründe, yeni 2 adet kümes yatırımı için 500 bin Avro'ya kadar destek sağlanıyor. Yatırımın 1 yıl içerisinde geri dönüşümünün sağlandığı bu alanda 150'ye yakın kümese ihtiyacımız var. Köy-Tür'ün eski dönemlerinde yapılan 4 ile 10 bin kapasiteli kümesler artık ihtiyacı karşılamıyor. Şimdi ise 20 ile 30 bin kapasiteli kümeslere ihtiyaç var" diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n 7 YILLIK PAZAR GARANTİSİ
\n
\n Bölge üreticisi ve yatırımcısına seslenen Sinan Çakır, "Elinizde sermayeniz hazır olacak. Pazar garantisi ise biziz. 7 yıl alım garantisi veriyoruz. Sadece artan kümes imalatı bile bölgemizde müthiş bir istihdam imkanı yaratacak. TKDK'nin yüzde 65'lik işletme maliyeti desteği kesinlikle kaçırılmamalı. Hammade, yani civciv ve yem de bizden" dedi.
\n
\n  
\n
\n 'Kırsal Kalkınma' desteklerinden şu an itibariyle aralarında Samsun'un da bulunduğu 22 ilin yararlanabildiğine dikkati çeken Samsun Yemsel Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, "Gelecek yıl 22 il daha bu fona dahil edilecek. Yani, bu yılki imkanlardan ilk kim faydalanır, ilk müracatları kimler yaparca büyük payı o kapacak" diye konuştu. Sinan Çakır, Samsun TKDK'nın üretici ve yatırımcıya bu alanda her türlü bilgi ve belgeyi vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n

\n  

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

1 Samsun'da ekmeğin fiyatı arttı

Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

2 Samsunlular ekmekteki artıştan memnun değil

Başkan İsmail Uyanık takipte

3 Başkan İsmail Uyanık takipte

Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

4 Samsun'da CHP-İYİ Parti'den ittifak iddiası

Karadeniz kara teslim

5 Karadeniz kara teslim

Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

6 Artık Samsun'da 1 liraya ekmek yok

Samsun üst üste sallandı

7 Samsun üst üste sallandı

Koloğlu sahaya indi!

8 Koloğlu sahaya indi!

İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

9 İstanbul'da aranan doktor karı-koca Samsun'da yakalandı

Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı

10 Samsun'da korkunç yangın! Yaşlı kadın diri diri yandı