Mimarlık Fakültesi iddialı

2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete girecek OMÜ Mimarlık Fakültesi yönetimi, "Türkiye'nin en nitelikli mimarlık eğitimini veren fakültesi olacağız" dedi

Mimarlık Fakültesi iddialı

\n AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni ziyaret etti. 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacak olan fakültede yönetim, "Türkiye'nin en nitelikli mimarlık eğitimini veren fakülte olacağız" iddiasında bulundu.

\n
\n ESTETİK VE GÜZELLİK
\n
\n OMÜ Atakum kampüsünde Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bulut ve öğretim üyeleri tarafından karşılanan milletvekili Mustafa Demir, restorasyon çalışmaları devam eden binada incelemelerde bulundu.  Bulut'tan fakültenin kuruluş çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi alan Demir, "Mimarlık fakülteleri çalışma alanı olarak bulundukları her yere bir estetik ve güzellik katarlar. Bir mimarın bakış açısıyla estetik ve  kullanışlı mekanların, yapıtların kazanımı mümkündür. OMÜ bünyesinde bir mimarlık fakültesinin eğitim ve öğretime başlamasını önemli bir kazanım olarak görüyorum" dedi.
\n
\n  
\n
\n 'BOLOGNA SÜRECİ'NE UYUM
\n
\n Fakültenin kuruluş aşamasında kendisi de mimar olan Milletvekili Mustafa Demir'in büyük desteğini aldıklarını söyleyen Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bulut ise,  "Fakültemiz mimarlık, iç mimarlık, şehir ve bölge planlama ile peyzaj mimarlığı olarak 4 bölümden oluşmaktadır. Akademik yapılanmasının hızla tamamlayan fakültemizde diğer bölümleri de açmayı planlıyoruz. Fakültemizin yeni kurulmasını geliştirmede büyük bir avantaj olarak görüyoruz. Geçmişle barışık, geleceğe projeksiyon tutabilen, Bologno süreci ile uyumlu bir müfredat oluşturacağız. Kadromuza çok yakında katacağımız proje ve akademik deneyimi yüksek hocalarımız la Türkiye'nin en nitelikli mimarlık eğitimi veren fakültesi olmaya çalışacağız" diye konuştu. 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

4 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

5 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

6 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var