BİR ŞOK DA ANTALYA'DA

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ndeki gözaltıların ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde de soruşturma şoku yaşanıyor

BİR ŞOK DA ANTALYA'DA

\n CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonun yankıları sürerken bir CHP'li büyükşehir belediyesine daha soruşturma haberi geldi.

\n
\n HALK KART UYGULAMASI
\n
\n CHP’li belediyelere yönelik operasyonlarda şok gelişme. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik soruşturma ve operasyondan sonra bir CHP'li belediyeye daha soruşturma başlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi adına toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama işini yapan Halk Kart uygulamasındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, geçen hafta 30'dan fazla belediye çalışanının ifadesine başvuruldu. O dönem yurt dışında seyahatte olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, davet üzerine ifade vermek için bugün adliyeye gitti.
\n
\n  
\n
\n Bu sabah saat 09.30’da Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Şanal tarafından savcılığa davet edilen Başkan Mustafa Akaydın, ifade veriyor. İfade işleminin saat 09.30’da başladığı ve halen devam ettiği bildirildi. Akaydın ifade verirken partililer ve belediye çalışanları da adliye önünde toplandı. Hürriyet’e telefonla bilgi veren Akaydın’ın Özel Kalem Müdürü, “Şu anda savcılıkta bekliyoruz. Sayın Başkan’ın ifadesi alınıyor. Hangi konuda davet edildiği hakkında bir bilgimiz yok. İfade işlemi sonrasında Sayın Mustafa Akaydın bir açıklama yapacak” dedi.
\n
\n  
\n
\n CİHANER'İN ODASINI BASMIŞTI
\n
\n Savcı Akaydın’ı sorgulayan Osman Şanal’ın ismi eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in tutuklanması ile sonuçlanan soruşturma esnasında duyulmuştu. Cihaner’in odasını polislerle basan Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal daha sonra Antalya’ya atanmıştı.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

1 Kavga eden şahısları ayırmak isterken bıçaklandı: 1 yaralı

Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

2 Çalan alarm yangının faciaya dönüşmesini önledi

Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

3 Karaman'da kerpiç evin çatısında çıkan yangın korkuttu

Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

4 Asayiş uygulamasında direnen bir kişi polisi yaraladı

Karadeniz'den hamsi fışkırdı

5 Karadeniz'den hamsi fışkırdı

Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur

6 Maden ocağında patlama: 3 işçi mahsur

Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti

7 Havaya ateş açan kişi daha sonra kafasına sıkarak intihar etti

Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

8 Cami lojmanı yandı: 2 yaralı

(Özel) Oto kaportacıya giren tır ortalığı savaş alanına çevirdi

9 (Özel) Oto kaportacıya giren tır ortalığı savaş alanına çevirdi