'Katı Atık'ta sona doğru

Samsun'da 5 ilçenin ortak kullanacağı katı atık tesisi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onay verirken İç Bölge Belediyeler Birliği'ne de 750 bin TL aktardı

'Katı Atık'ta sona doğru

\n Samsun'un Havza, Ladik, Vezirköprü, Kavak ve Asarcık ilçeleri ile bunlara bağlı beldelerin ortak kullanacağı katı atık tesisi projesi hayata geçiyor. Projeyi onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 5 belediyeyi bünyesinde barındıran İç Bölge Belediye Birliği'ne ilk etapta 750 bin TL ödenek gönderdi.

\n
\n ANA GÜNDEM, KATI ATIK
\n
\n Samsun İç Bölge Belediyeler Birliği, 2013 yılının ilk toplantısını Asarcık İlçesi'nde yaptı. Ev sahibi Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce başkanlığındaki toplantı sonrası İç Bölge Belediyeler Birliği Başkanı Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, habergazetesi.com.tr'ye bir değerlendirmede bulundu. İkiz, toplantının ana gündem maddesini 'katı atık tesisi'nin oluşturduğunu belirtti.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜKŞEHİR İLE YAPILACAK
\n
\n Toplam 7.5 milyon TL'ye malolacak katı atık tesisinin 5 ilçe için son derece önemli, dört gözle beklenen bir proje olduğunu söyleyen Murat İkiz, projeyi onaylayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın son olarak 750 bin TL'lik bir ödenek gönderdiğini açıklayan İkiz, "Büyükşehir Yasası nedeniyle bölgemize yapılacak olan tesisi bundan böyle Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız. Tüm hazırlıklar planlandığı gibi gidiyor. Tesisin temmuz ayı içerisinde temelini atmayı planlıyoruz. Bu proje tamamlandığında Havza, Ladik, Vezirköprü, Kavak ve Asarcık, modern bir katı atık tesisine kavuşmasının yanısıra çevre ve çöp gibi iki önemli sorununa da kalıcı bir çözüm bulmuş olacak" dedi.Başkan Murat İkiz, birlik encümen ve bütçe komisyonu üyelerinin seçildiği toplantı sonrasında İç Bölge Belediyeler Birliği'nin 2013 yılı bütçesini 10 miyon TL olarak belirlediklerini de açıkladı.
\n
\n  
\n
\n habergazetesi.com.tr
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

1 Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

2 ABD, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili nihai bir sonuca varmadı

Zeytin tarlasında cinayet

3 Zeytin tarlasında cinayet