Kültür Sanat Büyük Ödülleri verildi

Cumhurbaşkanı Gül, ''Memnuniyetle görüyorum ki sanatın her dalında, çok değerli sanatçılarımız ortaya çıkıyor'' dedi

Kültür Sanat Büyük Ödülleri verildi

\n Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Binası'nda gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde yaptığı konuşmaya, törene katılmaktan ve geleneksel Türk sanatlarını icra eden değerli sanatçılarla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. 

\n
\n 'EVİN İÇİ DÜZENE GİRDİ'
\n
\n Türkiye'nin son yıllarda hiçbir dönemde olmadığı kadar istikrarlı ve güçlü bir hale geldiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:
\n
\n  
\n
\n ''Evimizin içini adeta yeniden düzene koymuş bir şekilde, ekonomisi güçlü, geleceği tahmin edilebilen, herkesin artık normal kaygılarla uğraştığı bir ülke haline geldik. Eskiden daha anormal iç ve dış şoklarla karşı karşıya olurken şimdi her ülkenin karşılaştığı sorunlarla uğraşan bir ülkeyiz.  Böyle bir ülkede şüphesiz ki kültür ve sanat hayatının canlanması ve insanlığa çok güzel hediyelerin verilmesi de kaçınılmazdır. Memnuniyetle görüyorum ki sanatın her dalında, tüm alanlarında çok değerli sanatçılarımız ortaya çıkıyor. Sinema, resim ve heykelde, edebiyatın bütün dallarında, romanda. İlk defa Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan yazar bu dönemde çıkmış, ilk defa Türkiye'nin bu sahadaki başarısına şahit olduk. Uluslararası ödüller kazanan çok değerli Türk sanatçıları ortaya çıkıyor.''
\n
\n  
\n
\n "ERTUĞRUL BEY DAVET ETTİ AMA..."
\n
\n Törene katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, ''Beni Ertuğrul Bey davet etmişti ama ev sahipliğimizi değerli bakan Ömer Bey yapıyor. Kendisine de bu vesileyle başarılar diliyorum, eminim ki kendisi kültür sanat hayatımıza yeni bir heyecan getirecektir ve hep beraber ortaya çıkan bu başarılarla övüneceğiz'' dedi. 
\n
\n  
\n
\n Törende emeği geçenleri tebrik ederek konuşmasını bitiren Gül, İslam Seçen, Prof. Dr. Fatma Çiçek Derman, Salih Balakbabalar, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Öksüz, Alparslan Babaoğlu ve Cahide Keskiner'in ödüllerini takdim etti. Törene katılamayan Keskiner'in ödülünü öğrencisi aldı. 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

1 Türkiye'nin en az nüfuslu mahallesi Samsun'da

Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

2 Samsun'da baba oğul aynı hastanede doktorluk yapıyorlar

Büyükşehir'e adayımız var

3 Büyükşehir'e adayımız var

Taner Taşkın'a güvenoyu

4 Taner Taşkın'a güvenoyu

22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

5 22 Kasım Perşembe Samsun hava durumu!

3. fakülte açılıyor

6 3. fakülte açılıyor

Samsunspor tek geçti

7 Samsunspor tek geçti

Samsunlulara uyarı var

8 Samsunlulara uyarı var

Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

9 Taner Taşkın Haberaks TV'de içini döktü: 'Enerjimizi düşürmeyin'

Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı

10 Cenaze yolunda korkunç kaza: 7 ölü, 15 yaralı