CHP Lideri'nin yeğenini belediye aldı

Eski Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, Metin Burma’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir bankada güvenlik görevlisi olan yeğenini belediye şirketinde işe aldığını öne sürdü.

CHP Lideri'nin yeğenini belediye aldı

\n Eski Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, Metin Burma'nın 2009 yılından beri elaman alımı konusunda yanlış yaptığını belirterek, en son olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin oğlunu Kocaeli'den getirtip, Samsun'da işe başlattığını söyledi.

\n
\n İMAR A.Ş.'DE ÇALIŞIYOR
\n
\n Eski Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu’nu işe alan Metin Burma'ya adeta ateş püskürdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öz yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu’nun geçen yerel seçimlerden önce başka bir ilde banka güvenlik görevlisi olarak çalıştığını, CHP’li Metin Burma’nın başkan seçilmesinin ardından da Atakum Belediyesi'nde göreve başlatıldığını iddia eden Bektaş, “Türkiye’deki en ideolojik CHP’li belediyelerin başında Atakum Belediyesi geliyor. Başkan bu anlamda her zaman ideolojik tavırlar içerisindedir. Kısa bir süre önce ulusal medyada yer bulan ve inşaatta bekçilik yaptığı öne sürülen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Cemal Kılıçdaroğlu’nun oğlu Atilla Kılıçdaroğlu'nun, Atakum Belediyesi’nde Atakum İmar İnşaat bünyesinde çalışıyor olması bu konudaki son nokta olmuştur. Hiçbir mesleki vasfı olmadığı, belediyecilik konusunda üstün yetenekleri olmadığı halde Atilla Kılıçdaroğlu’nun sırf soyadından dolayı işe alındığını aşikardır” dedi.
\n
\n  
\n
\n AİLE VE SİYASET ÇİFTLİĞİ
\n
\n Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’nın belediye kadrosunda yer verdikleri arasında kendi yakın akrabalarının da olduğunu ve Kılıçdaroğlu’nun yeğeninin de işe alınmasının bardağı taşırdığını ifade eden eski Başkan Bektaş, “Bu durum Atakum İlçesi halkına hakarettir. Kendi akrabalarını doldur ardından tut Genel Başkanının yeğenini de işe al. Önce aile çiftliği haline gelen belediyeyi şimdi de siyaset çiftliği haline getirdiler” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n A. Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

1 Sarıyer-Yılport Samsunspor maçı canlı izle

MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

2 MHP Samsun'da adaylar açıklanıyor

Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

3 Lideri elimizden kaçırdık! Sarıyer: 1 Yılport Samsunspor: 1

Samsunspor'da nöbet değişimi

4 Samsunspor'da nöbet değişimi

Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

5 Samsun'da feci kaza! Otomobilin içinde sıkıştılar

Bu nasıl bakım?

6 Bu nasıl bakım?

Haftanın maçı Haberaks TV'de

7 Haftanın maçı Haberaks TV'de

Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

8 Samsun'da çocuk parkının duvarı çöktü! Müteahhitten açıklama

Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

9 Taner Taşkın: 'Saygı duyulacak takım'

Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'

10 Taner Taşkın: 'Maçı koparabilirdik'