TEGV'den bilgisayar kursu

TEGV, çocuklarını etkinliklere getiren veliler için "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" projesi kapsamında bilgisayar okuryazarlık kursu açtı. Kasım ayında başlanılan bilgisayar eğitimlerine yaklaşık 20 veli katıldı

TEGV'den bilgisayar kursu

\n  

\n
\n TEGV Samsun Eğitim Parkı'nda düzenlenen etkinliklere çocuklarını getiren veliler için bilgisayar okuryazarlık kursu açıldı. "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" projesi kapsamında verilen kursta, müfredatta yer alan; Word, Excel, PowerPoint ve Outlook, sayısal yaşam, internet güvenliği, web tasarım ve yazılım geliştirme eğitimleri verildi. Eğitimi başarıyla tamamlayan 20 veli, belgelerini törenle aldı.
\n
\n  
\n
\n "Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor" projesi hakkında bilgi veren TEGV Samsun Eğitim Parkı yetkilileri, "Bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda gençlerin kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik olarak Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Microsoft ortaklığında 2005 yılında geliştirilen proje, 2009 yılında T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı’nın da ortaklığı ile daha da güçlendirilmiştir. Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor adıyla da bilinen bu proje Kent Konseyi Gençlik Meclislerinin ve illerdeki özellikle sosyal imkanları kısıtlı gençlerin bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik olarak hayata geçirilmiştir" dedi.Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesi'nin 2005 yılında Birleşmiş Milletler, 2007 yılında Microsoft ve 2008 yılında da Avrupa Komisyonu tarafından ödüllendirildiği kaydedildi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

1 Samsun'da öfkeli kardeş deşet saçtı! Ablası ve sevgilisini...

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Samsunspor'a çifte standart

3 Samsunspor'a çifte standart

Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

4 Samsunlulara müjde! Yüzde 15 indirim yapıldı

16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

5 16 Kasım Cuma Samsun hava durumu..

İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

6 İki belediye başkanı görevlerinden uzaklaştırıldı

Samsun'da faciaya ramak kala!

7 Samsun'da faciaya ramak kala!

Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

8 Samsun'da araştırma görevlisine FETÖ'den gözaltı

Ali Ece'ye forma sürprizi

9 Ali Ece'ye forma sürprizi

Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var

10 Eğitim atışı sırasında patlama! Şehit ve yaralılar var