POLİS KAZMA KÜREK ORMANDA BEBEK CESEDİ ARADI

Samsun'un bir günlük kız çocuğunun boğularak öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan 3 kişinin ifadesi doğrultusunda polis, bebeğin gömüldüğü ileri sürülen ormanlık alanda önce kazma kürek, ardından da iş makinesiyle ceset aradı.

POLİS KAZMA KÜREK ORMANDA BEBEK CESEDİ ARADI

\n Olay, Bafra ilçesinde 5 ay önce meydana geldi. 22 yaşındaki A.D. adlı kız, gayri meşru ilişki sonucu hamile aldı. Bafra Devlet Hastanesi'nde bir kız çocuğu dünyaya getiren A.D., hastaneden bir gün sonra taburcu oldu. Ancak, bebeğin öldürüldüğü haberi üzerine Bafra Polisi olayla ilgili soruşturma başlattı. A.D., doğumdan bir ay sonra gözaltına alındı. İfadesinde bebeğini boğarak öldürdüğünü iddia eden genç kadın, 4 ay önce de çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Bafra Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

\n

\n ÇÖPLÜKTE ARADILAR

\n

\n Polis, uzun süre çöplükte bebek cesedi aradı ancak, bir türlü bulamadı. Soruşturmayı yürüten Bafra Cumhuriyet Savcısı, olayın faili meçhul kalması üzerine dosyayı Samsun Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu'na gönderdi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, yaptıkları soruşturma sonucu bebeğin öldürülmesi ve gömülmesi olayıyla ilgili S.S.(50), H.A.(39) ve Y.D.'yi (34) gözaltına aldı. Y.D. ve H.A., olayla bir ilgilerinin olmadığını iddia ederken, S.S., bebeği H.A. ile birlikte Bafra ilçesinin Bakırpınar köyündeki bir ormanlık alana olay gecesi saat 02.00 sıralarında gömdüklerini itiraf etti. Olay, Bafra Cumhuriyet Savcısı'na haber verildi.S.S. ve H.A., söz konusu ormanlık alana götürüldü.S.S., bebeği keser yardımıyla gömdükleri ormanlık alanı tarif etti.

\n

\n SORGULAMA DEVAM EDİYOR

\n

\n Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Samsun Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Bafra Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçilerinin de yardımıyla ormanlık alanda toprağa gömülü bebek cesedi aradılar.Bir arara S.S.’nin gösterdiği yerde yapılan kazada önce kemik parçaları ardından da bir kafatası bulundu. Ekipler cesedi bulduk diye heyecanlanırken, yapılan incelemede kemiklerin bir hayvana ait olduğu ortaya çıktı. Sabah başlayan arama çalışmaları önce kazma kürek yardımıyla yapıldı. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, dedektör yardımıyla mezar yerinin tespitine çalıştı. Yaklaşık yüzden fazla çukur açıldı. Ancak, arama çalışmaları sonuçsuz kaldı. Daha sonra Bafra Cezaevi'ne tutuklu bulunan bebeğin annesi A.D., savcının talebi üzerine cezaevinden olay yerine getirildi.A.D. de bebeğin gömüldüğü mevkiiyi tarif ederken gözyaşlarına boğuldu. Kazma kürekle ceset arama çalışmalarına köylüler de destek verdi. Daha sonra Bafra Belediyesi'ne ait iş makinesi yardımıyla ormanlık alanda bazı ağaçlar kesilerek iş makinesi ile ceset aranmaya başlandı. Cumhuriyet Savcısı gözetiminde çeset arama çalışmaları devam ederken, gözaltına alınan şüphelilerin sorgulanmaları devam ediyor.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da tanzim satışı başlıyor

1 Samsun'da tanzim satışı başlıyor

Samsunspor taraftarına kötü haber

2 Samsunspor taraftarına kötü haber

Samsun'da rakipsiz muhtar adayı

3 Samsun'da rakipsiz muhtar adayı

Samsun'da ölüm kavşağı lamba bekliyor

4 Samsun'da ölüm kavşağı lamba bekliyor

Samsun'da ölüm kavşağında feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

5 Samsun'da ölüm kavşağında feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Samsun'da öğretmenin otomobiline kurşunlama

6 Samsun'da öğretmenin otomobiline kurşunlama

Hayati Tekin'den Çerkes açıklaması: 'Yanlış anlaşıldı'

7 Hayati Tekin'den Çerkes açıklaması: 'Yanlış anlaşıldı'

Başkan İsmail Uyanık: 'Gelip gelmemek kendi kararınız'

8 Başkan İsmail Uyanık: 'Gelip gelmemek kendi kararınız'

22 Şubat Cuma Samsun hava durumu...

9 22 Şubat Cuma Samsun hava durumu...

Samsun'da ilk akıllı cep telefonunun üretimine başlandı

10 Samsun'da ilk akıllı cep telefonunun üretimine başlandı