HASAN BASRİ KURT HABERLERİ

HaberlerHASAN BASRİ KURTHASAN BASRİ KURT

HASAN BASRİ KURT KİMDİR?

Türk siyasetçi, siyaset bilimci... Hasan Basri Kurt kimdir? İşte Hasan Basri Kurt'un biyografisi...
Hasan Basri Kurt 1978 yılında Samsun'da doğdu. Aslen Kavak Çalbaşı köyündendir. AK Parti 22. Dönem Milletvekili olan Mehmet Kurt'un oğludur. Anne adı Naciye'dir.

Hasan Basri Kurt, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden 1996 yılında mezun oldu. Siyaset bilimci olan Kurt, uluslararası ilişkiler alanında lisansını tamamladıktan sonra ve aynı alanda yüksek lisansını yaparak eğitim hayatına devam etmiştir. Halâ Marmara Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Hasan Basri Kurt, 2003 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yönetici olarak görev yaptı.

AK Parti İstanbul gençlik kolları il yönetiminde yer alarak, il teşkilat başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti İlkadım belediye başkan aday adayı oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Hasan Basri Kurt, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Kurt, Haber Medya'da
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Haber Medya Grubu'na ziyarette bulundu. Haber Medya yöneticileriyle bir araya gelen Kurt, seçim çalışmalarını değerlendirdi.
HASAN BASRİ KURT 9.06.2018
Arap ülkeleri, zalimliğe duyarsız
İsrail'i kınayan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Arap ülkelerinin devlet başkanları, kendi koltuklarının dertlerine düşmüş, bu zalimliğe duyarsız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 16.05.2018
Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Yeni üniversite ivme kazandıracak'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Yeni üniversite, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmada ivme kazandıracak' dedi
HASAN BASRİ KURT 9.05.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'İhracat yüz güldürdü'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ilk 4 ay itibarıyla Samsun'daki ihracatın 202 milyon doları bulduğunu belirterek, ' İhracatta hedefe ulaşacağız. Bu rakamlara göre yılsonu 600 milyon dolarlık hedefi tuttururuz' dedi
HASAN BASRİ KURT 6.05.2018
Ankara'da seçim zirvesi
AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, genişletilmiş il başkanları toplantısı için gittiği Ankara'da Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ve Samsun milletvekilleriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu
HASAN BASRİ KURT 28.04.2018
Siyasetin seviyesi düştü
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP'den İYİ Parti'ye 15 milletvekilinin geçmesinin bir operasyon olduğunu belirterek, 'Bu durum siyasetin seviyesini aşağıya çekti. Yazık oldu. Gereksiz hamleydi' dedi
HASAN BASRİ KURT 24.04.2018
Sosyal medyadan 'hayırlı olsun' dediler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklamasının ardından AK Parti Milletvekilleri sosyal medya hesaplarından seçimin Türkiye için hayırlı olmasını dilediler.
HASAN BASRİ KURT 19.04.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Samsun sürekli büyüyor'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Muhalefet partileri ne kadar ülkemizi kötüleme çabasında olursa olsun, Türkiye büyüyor, Samsun büyüyor. Ülkemizin 2023 hedeflerine koşar adım gidiyoruz' dedi.
HASAN BASRİ KURT 15.04.2018
Hasan Basri Kurt: '600 milyon doları geçecek'
Hasan Basri Kurt: '600 milyon doları geçecek'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Samsun bu yıl ihracatta 600 milyon doları geçecek' dedi
HASAN BASRİ KURT 5.04.2018
Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'En çok büyüyen G-20 ülkesiyiz'
Türkiye'nin geçen yıl, 2013'ten beri en hızlı büyümeye imza attığı dönem olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'G-20 dediğimiz dünyanın en büyük 20 ekonomisi içerisinde en çok büyüyen ülkeyiz' dedi.
HASAN BASRİ KURT 3.04.2018
Samsun Milletvekili Kurt'tan çiftçiye müjde
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 310 milyon TL maliyetli Vezirköprü Ovası sulama inşaatının bu yıl sonuna kadar tamamlanacağını müjdeledi.
HASAN BASRİ KURT 28.03.2018
Kaynaşmamıza vesile olsun
Kaynaşmamıza vesile olsun
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Regaip Kandili'nin beraberliğimize vesile olmasını diliyorum' dedi.
HASAN BASRİ KURT 22.03.2018
Samsun Milletvekili Kurt: 'Tek çare eğitim'
DOWN-ÇED'in açılışında konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Down sendromunu iyileştirecek ya da etkilerini yok edecek herhangi bir tedavi şekli yok, tek çare eğitim' dedi
HASAN BASRİ KURT 19.03.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Erbakan önemli rol model'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın önemli bir rol model olduğunu ifade etti.
HASAN BASRİ KURT 27.02.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Karaslan: 'Gönüllerimizin kapısını açtık'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '3.5 milyon ölümden kaçan insana, gönüllerimizin kapısını açtık. Artık bu ülkenin insanları geleceğine daha büyük bir umutla bakıyor ve kendisine, ülkesine güveniyor' dedi.
HASAN BASRİ KURT 25.02.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'En iyisini başarmalıyız'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bize bırakılan mirasın, sorumluluğun ve tarihsel misyonumuzun gereği yaptığımız işte en iyisini başarmak zorundayız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 25.02.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: Yatırımcı yok
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Çarşamba Şeker Fabrikası'nın özel statüsünden dolayı ihaleye çıkan 14 şeker fabrikası arasında olmadığını belirterek, 'Şu anda da istenen rakamlar bulunamayacağı düşüncesiyle de ihaleye çıkarılmıyor. Derdimiz, tasamız orayı bir şekilde aktif hale getirmek' dedi
HASAN BASRİ KURT 21.02.2018
Sizce, vekiller ne yapıyor?
TBMM Genel Kurul Salonu'nda, eski Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, Samsun milletvekilleri Hasan Basri Kurt ve Orhan Kırcalı, masanın üzerindeki cep telefonununun özelliklerini mi inceliyor?
HASAN BASRİ KURT 9.02.2018
AK Parti Milletvekili Kurt: 'Samsun bölgenin yıldızı'
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun'un Karadeniz Bölgesi'nin parlayan yıldızı olmaya devam ettiğini belirterek, 'Hükümetimizin yaptığı yatırımlar gün geçtikçe kendini göstermeye ve rakamlara yansımaya başlıyor' dedi
HASAN BASRİ KURT 9.02.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Daha çok çalışmalıyız'
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Daha çok çalışmalıyız'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Şimdi her zamankinden daha çok çalışmalıyız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 6.02.2018
SAMGİAD 10 yaşında
SAMGİAD üyeleri ile buluşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ''Samsun'un geleceği için SAMGİAD ekibi güzel işler başaracaktır'' dedi
HASAN BASRİ KURT 6.02.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Çözüm odaklı hareket edelim'
Gülsan Sanayi Sitesi'nin er ya da geç taşınacağını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bu konuda da çözüm odaklı hareket etmemiz gerekiyor' dedi.
HASAN BASRİ KURT 5.02.2018
Kurt'tan samimiyet çağrısı
AK Parti Havza Gençlik Kolları Genel Kurulu'nda gençlere seslenen Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Sizlere tek tavsiyem samimiyet. Yaptığınız işte samimi olun. Makam mevki veya bir beklenti ile çalışmayın' dedi.
HASAN BASRİ KURT 14.01.2018
Samsun, ihracat rekoru kırdı
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun'un ihracat rakamlarının 2017 yılında beklentilerin de üzerine çıktığını, ihracatın 2016'ya göre yüzde 29,6 artışla 469,7 milyon dolara ulaştığını bildirdi.
HASAN BASRİ KURT 3.01.2018
Samsun Milletvekili Kurt: 'İhracat rekor kırdı'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, orta vadeli programda 156,5 milyar dolar olarak belirtilen 2017 ihracat hedefinin aşılarak, tarihin en yüksek ikinci yıllık ihracat seviyesi olan 157,1 milyar dolara ulaşıldığını söyledi.
HASAN BASRİ KURT 3.01.2018
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Hayaller gerçek oluyor'
OMÜ Havacılık ve Uzay Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (UZAYTEM) incelemelerde bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Dün uzaya uydu göndermek mucize iken, bugün Türkiye uzaya uydu gönderiyor. Yani dün her şey hayal iken, bugün hayaller gerçek oluyor' dedi.
HASAN BASRİ KURT 31.12.2017
Borsan, Türkiye için bir değer
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt, Borsan Grup tarafından faaliyete geçirilen led aydınlatma ve özel tasarım kablo fabrikalarında incelemelerde bulundu.
HASAN BASRİ KURT 29.12.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Geleceğe güvenle bakıyoruz'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, imam hatip öğrencileriyle biraraya geldiği ziyarette, 'Gözlerinizdeki ışık her şeyden daha önemli. Bu sayede biz de geleceğe umutla ve güvenle bakıyoruz' dedi.
HASAN BASRİ KURT 29.12.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: Yerlide cesurca gidiyoruz
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, yerli otomobil üretimine talip olan Samsun'un tanıtımını Ankara ve İstanbul'da sürdürdüklerini belirterek, 'Güzel karşılıklar alıyoruz, bu konuda cesurca da gidiyoruz' dedi
HASAN BASRİ KURT 28.12.2017
AK Parti Milletvekili Kurt : 'Karadeniz harekete geçecek'
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi için Karadeniz Bölgesi'nin bakan ve milletvekillerini harekete geçirmek için çalıştıklarını söyledi.
HASAN BASRİ KURT 14.12.2017
Samsun yüz güldürüyor
Samsun'un kasım ayı ihracat hacminin bir önceki yıla göre yüzde 31,5 oranında artırdığını ifade eden AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bu artış, ülke ekonomisine katma değer sunma noktasında yüzümüzü güldürüyor' dedi
HASAN BASRİ KURT 12.12.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Yalan söylüyorlar'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği para transferlerine ilişkin, 'Elindeki dekontu bile doğru düzgün okuyamayan bir siyasi akılla karşı karşıyayız. Yalanı bu kadar rahat söylüyorlar' dedi.
HASAN BASRİ KURT 6.12.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt'tan öğrencilere tavsiye
Okul ziyaretinde öğrencilerle sohbet eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ''Sizler yaptığınız işlerde en iyisi olmak zorundasınız. Hangi arkadaşım ne bölüm okuyorsa o alanda en iyisi olacak. Gelecek sizin ellerinizde'' dedi.
HASAN BASRİ KURT 3.12.2017
Samsun Milletvekil Kurt: 'Yerli otomobil için en uygun yer Samsun'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Havza Organize Sanayi Bölgesinin yerli otomobil üretimi için en müsait yer olduğunu ifade etti.
HASAN BASRİ KURT 1.12.2017
Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yerli otomobil projesinin Samsun'da hayata geçmesinin şeref olacağını belirterek, 'Bizim de farklı şekillerde girişimlerimiz var, umarım bir netice alınır' dedi.
HASAN BASRİ KURT 24.11.2017
Samsun Milletvekili Kurt: 'Keşke daha yüksek olabilse'
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Asgari ücret 2 bin TL olsun' söylemini değerlendiren AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Eğer bütün taraftalar bu konuda anlaşırsa neden olmasın. Keşke daha yüksek rakamlar olabilse' dedi.
HASAN BASRİ KURT 23.11.2017
Vekil Kurt, ASKF'de
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, ASKF Samsun Başkanı Şener Aydın tarafından düzenlenen kahvaltıya katıldı. Taban birlik temsilcilerininde yer aldığı kahvaltıda amatör spor kulüplerinin sorunları konuşuldu
HASAN BASRİ KURT 20.11.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Gazilerimize minnettarız'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Şırnak'ta teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Samsunlu gaziye ziyarette bulunarak, 'Biz bin yıldır bu Anadolu topraklarında gazilerimiz sayesinde hür ve bağımsızca yaşıyoruz. 80 milyon olarak tüm gazilerimize minnettarız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 19.11.2017
Milletvekili Kurt'tan gazi Dursun'a ziyaret
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 7 Kasım'da Şırnak Bestler Dereler bölgesinde bölücü terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Halil Dursun'u evinde ziyaret etti.
HASAN BASRİ KURT 18.11.2017
Samsun Milletvekili Kurt tekrar yönetimde
Samsun Milletvekili Kurt tekrar yönetimde
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti TBMM Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevine tekrar seçildi.
HASAN BASRİ KURT 15.11.2017
İstikrara katkı sunacak
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Azerbaycan'da düzenlenen konferansa Türkiye Dışişleri Heyeti temsilcisi olarak katıldı. Kurt, 'Çalışmalar iki kardeş ülkenin refahına, bölge barışına ve istikrarına hizmet edecek' dedi
HASAN BASRİ KURT 10.11.2017
İhracatın lokomotifi Samsun
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Şehrimizin ihracat rakamları her geçen gün artıyor. İhracatımızdaki bu istikrarlı ve sürekli artış, bize Samsun'un bölgenin lokomotifi olduğunu gösteriyor' dedi.
HASAN BASRİ KURT 2.11.2017
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Samsun'un gücüne güç katacak
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, tarihi İpek Yolu'nu yeniden hayata geçirecek proje olarak nitelendirilen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının Samsun'un değerine değer katacağını ifade etti
HASAN BASRİ KURT 31.10.2017
Her yatırım önemli
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bölgemize yapılacak her yatırım, ülkemiz ve bölgemiz için çok önemli' dedi
HASAN BASRİ KURT 28.10.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt:'Hiçbir fark yok'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Nüfus Hizmetleri Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair tasarının yasalaştığını belirterek, Türk Medeni Kanunu ve Evlendirme Yönetmeliği hükümlerini, il ve ilçe müftülüklerinin de aynen uygulayacağını vurguladı
HASAN BASRİ KURT 21.10.2017
Samsun'da 844 projeye 250 milyon lira
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü'nün yetki devrinin alındığı 2011 yılından bugüne yatırım değeri toplam 250 milyon TL olan 844 projeye imza attığını belirtti.
HASAN BASRİ KURT 15.10.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt'un acı günü
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt'un acı günü
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un dedesi Hacı Sami Kaya, Kavak'ta son yolculuğuna uğurlandı
HASAN BASRİ KURT 8.10.2017
Samsun Milletvekili Kurt'un acı günü
Samsun Milletvekili Kurt'un acı günü
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un dedesi Hacı Sami Kaya yaşamını yitirdi.
HASAN BASRİ KURT 8.10.2017
Samsun ihracatı 338 milyon dolara ulaştı
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun ihracatının eylül ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,54 artarak 338 milyon 797 bin dolara ulaştığını ifade ederek, '2017 yılında 450 milyon dolar seviyesinde ihracat hedefliyoruz' dedi.
HASAN BASRİ KURT 6.10.2017
Medikal sektörü Samsun'da kendisini katlayacak
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun'da kamu-özel sektör ortaklığında kurulan 'Mediclust' markasıyla şehrin medikal sektördeki yerinin 3-4 kat söyledi
HASAN BASRİ KURT 6.10.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: Samsunumuza değer katmaya devam
Balıkçıların sorunlarını dinleyen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Hep birlikte Samsunumuza değer katmaya devam edelim' dedi.
HASAN BASRİ KURT 28.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Dürüst yönetimin simgesi'
Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Ahilik kültürü, helal kazanç ve dürüst yönetimin simgesidir' dedi
HASAN BASRİ KURT 20.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Gelecek nesiller için seferber olduk'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Türkiye'nin kalkınması, ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolundaki en önemli adımlardan birisinin de iyi eğitimli nesiller olduğunu belirterek, '' 2023 ve 2071'in Türkiyesini inşa edecek olan nesillerimizin en iyi şekilde hazırlanmaları için seferber olmuş durumdayız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 19.09.2017
Atakum'dan eğitime 3 milyon liralık yatırım
2017-2018 eğitim öğrenim yılı açılış günü nedeniyle Atakum Adnan Kahveci İlkokulunda düzenlenen törene katılan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Atakum'daki okullara bugüne kadar 3 milyon lirayı aşkın yatırım yaptık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için eğitime destek vermeye devam edeceğiz' dedi.
HASAN BASRİ KURT 18.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Menderes, demokrasi kahramanıydı'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, merhum Başbakan Adnan Menderes'in bugün ve gelecek yıllarda hayır duaları ve minnetle anılan bir demokrasi kahramanı olduğunu söyledi.
HASAN BASRİ KURT 18.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Acı hatırası dipdiri duruyor'
12 Eylül'ün ülke tarihindeki kara bir leke olduğunu ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, '12 Eylül darbesi üzerinden 37 yıl geçse de yaraları hala tam sarılamadı. Ülkemiz insanlarının, zihninde acı hatırası 'bir sağdan bir soldan' dipdiri duruyor' dedi.
HASAN BASRİ KURT 13.09.2017
Kavak-Asarcık karayolu 2019'da tamamlanacak
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Kavak-Asarcık karayolunun 2019 yılı sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.
HASAN BASRİ KURT 12.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Dünya sessiz kalmamalı'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Arakan'da insanların inançları yüzünden zulme uğradığını ve öldürüldüğünü belirterek, 'Dünya, bu insanlık suçuna karşı asla sessiz kalmamalı' dedi.
HASAN BASRİ KURT 6.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Bitsin bu zulüm'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Arakan'da yaşanan sistematik katliamın ve zulmün bir an önce son bulmasını temenni ediyorum' dedi.
HASAN BASRİ KURT 2.09.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Hedef 1 milyar dolar olmalı'
Türkiye'nin 2023 yılı ihracat hedefinin 500 milyar dolar olduğunu ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Samsun'un da bu büyük hedefe katkı vermesi gerekiyor. Bu nedenle kentimizin hedefi 1 milyar dolar olmalı' dedi
HASAN BASRİ KURT 31.08.2017
Samsun Milletvekili Kurt: 'Tasfiye değil, bayrak yarışı'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bizim kongrelerimizde tasfiye değil, bayrak yarışı olur. Bizim farkımız işte burası' dedi
HASAN BASRİ KURT 22.08.2017
Kurt'tan Dündar'a teşekkür
Çarşamba'daki öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, yükseköğretime verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'a teşekkür etti.
HASAN BASRİ KURT 20.08.2017
Samsun alabalık üssü olacak
Yakakent Sinop arasında 70 kilometrelik alan su ürünleri üretimine açıldı. AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, bu alana 41 tesisin yapılmasından Samsun'un alabalık üretiminde Türkiye'nin ikinci büyük alanı haline geleceğini söyledi.
HASAN BASRİ KURT 15.08.2017
Parola: 'Millete hizmet'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti'nin, 16 yıl boyunca millete hizmet parolasıyla çalışmaya devam ettiğini söyledi
HASAN BASRİ KURT 14.08.2017
Samsun Milletvekili Kurt, müjdeyi verdi! Balıkçılıkta dev proje
Samsun-Sinop arasında yeni açılan üretim alanları ile çok sayıda balıkçının bölgeye yatırım yapmaya başladığını belirten AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Hedef, 5 yıl içinde toplam 900 milyon liralık yatırım, bin 100 kişilik istihdam ve 200 milyon dolar ihracat' dedi.
HASAN BASRİ KURT 6.08.2017
Samsun için fırsat var
AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun'un sanayileşmesinin geciktiğiyle ilgili vatandaşların sitemi olduğunu belirterek, ''Aslında bu bir fırsat. Samsun artık yüksek teknolojili, çevreye duyarlı, katma değeri çok daha yüksek ürünlerin üretileceği bir sanayileşme yaşayacak'' dedi.
HASAN BASRİ KURT 3.08.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Bafra medikalin üssü olacak'
Bafra'da bir dizi programa katılan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bafra medikal sektöründe bir üs bölgesi ve bir marka şehir olacak' dedi
HASAN BASRİ KURT 2.08.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Onun tecrübeleri var'
Sağlık Bakanlığı'na getirilen Ahmet Demircan'a, devir teslim töreninde eşlik eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Sayın Demircan'ın önceki tecrübeleri ile başarılı olacağına inancım tam' dedi .
HASAN BASRİ KURT 21.07.2017
AK Parti Milletvekili Kurt, başarı diledi
AK Parti Milletvekili Kurt, başarı diledi
Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni görevi için başarı diledi
HASAN BASRİ KURT 11.07.2017
OSB'lere bedelsiz arazi
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, TBMM'de kabul edilen Sanayinin Geliştirilmesi Kanun Tasarısı ile hazine arazilerinin OSB'lere bedelsiz devredebileceğini söyledi. Kurt, ''Bu değişiklik bölgelerin ekonomik olarak kalkınması noktasında çok büyük katkılar sunacak'' dedi
HASAN BASRİ KURT 4.07.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Her zaman yanınızdayız'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 1992 yılında şehit olan Jandarma Komando Er Gültekin Akyol'un ailesini ziyaret etti. Kurt, devletin tüm imkanları ile şehit ailelerinin her zaman yanında olduğunu söyledi
HASAN BASRİ KURT 29.06.2017
Hasan Basri Kurt kimdir?
1978 yılında Samsunda doğdu. Aslen Kavak Çalbaşı Köyündendir. Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Halen Marmara Üniversitesi Siyaset ve Sosyal Bilimler bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir.
HASAN BASRİ KURT 22.06.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Partimizin neferleriyiz'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Bizler AK Parti'nin birer neferi olarak gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz' dedi
HASAN BASRİ KURT 22.06.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Toplumsal dayanışma önemli'
Havza ve Vezirköprü'de yoksul ve ağır hastası olan aileleri ziyaret eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, toplumsal dayanışmanın önemine vurgu yaptı
HASAN BASRİ KURT 6.06.2017
K Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Gönül dünyamız yeşeriyor'
İFAM tarafından organize edilen iftar programına katılan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Ramazan ayı içerisinde böyle özel günlerde birlikte olmak gönül dünyamızı yeşertiyor' dedi
HASAN BASRİ KURT 5.06.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Birlikteliğimiz güçleniyor'
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Birlikteliğimiz güçleniyor'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'İftar sofralarında gönül birlikteliğimizi güçlendiriyoruz' dedi
HASAN BASRİ KURT 4.06.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Çıtamız yüzde 50+1 oy'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Başarı çıtamız artık yüzde 50+1 oya çıktı. Bunu her seçimde yakalamak için milletimizin tamamına dokunmak zorundayız'' dedi
HASAN BASRİ KURT 31.05.2017
Samsun Haber: Samsun marka olacak
Samsun Haber: AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, hedeflerinin Samsun'u su ürünleri yetiştiriciliğinde marka kent haline getirmek olduğunu belirterek, 'Dünyanın en lezzetli levrek ve somonları Karadeniz'de yetişiyor ve bu konuda ihracatımız her geçen yıl artıyor' dedi
HASAN BASRİ KURT 24.05.2017
Samsun Haber: Samsun'da işsizlik gündemden düşecek
Samsun Haber: AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni dönemde Samsun'da atılacak en önemli adımların yüksek teknoloji içeren organize sanayi bölgeleri olacağını belirterek, 'Şehrimizde ilerleyen dönemde işsizlik sorunu gündemden düşecek' dedi
HASAN BASRİ KURT 23.05.2017
AK Parti Samsun 75. İl Danışma Meclisi Toplantısı
AK Parti Samsun 75. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
HASAN BASRİ KURT 14.05.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Destek sürecek'
'İlave İstihdam Teşviki' uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Çalışanların işverene maliyeti ciddi manada düşmesinin yanı sıra devletin de işverenlere desteği artacak' dedi
HASAN BASRİ KURT 9.05.2017
Halkımızın her zaman yanındayız
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ile birlikte ilçede incelemelerde bulunan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Her zaman ihtiyacı olan halkımızın yanındayız' dedi
HASAN BASRİ KURT 8.05.2017
Sağlıkta 5 yıldızlı hizmet
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Hastanelerimiz artık 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor. AK Parti iktidarı ile özellikle sağlık sektöründe yapılan yatırımlarla halkımızın daha iyi sağlık hizmeti alması sağlandı' dedi
HASAN BASRİ KURT 6.05.2017
Akıl tutulması yaşıyorlar
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin aldığı karar ile ilgili olarak, 'Bu karar ancak bir akıl tutulması sonucu alınmıştır' dedi
HASAN BASRİ KURT 27.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Gençler kararsız kalmamalı'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 16 Nisan referandumunda Türkiye'nin geleceğini belirleyenlerin 18-30 yaş arasındaki genç seçmen olacağını belirterek, ''Gençlerin kafalarındaki soru işaretlerini gidermeleri ve kararsız kalmamaları gerekiyor'' dedi
HASAN BASRİ KURT 13.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Vakit kaybına tahammül yok'
Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni sistemde TBMM'nin daha da güçleneceğini belirterek, 'Türkiye artık erken seçim dedikodularıyla, hükümet düşürme taktikleriyle vakit kaybedebilecek bir ülke değil' dedi
HASAN BASRİ KURT 11.04.2017
İlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Polisimizin her zaman yanındayız'
Samsun Haber: İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Bizim huzurumuz, güvenliğimiz ve geleceğimiz için canını feda etmekten çekinmeyen polisimizin her zaman yanındayız' dedi.
HASAN BASRİ KURT 10.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Zulüm ile abad olunmaz'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 28 Şubat dönemlerinde camiye giriş için yaş sınırı koydukları dönemleri yaşadık. Ama biliyoruz ki zulm ile abad olunmaz' dedi
HASAN BASRİ KURT 7.04.2017
Kurt ve Sarıcaoğlu Kavak'ta 'evet' turunda
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Kavak ilçesinde 'evet' turuna devam ediyor.
HASAN BASRİ KURT 5.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt: 'Rahatsız olmaya devam edeceksiniz'
Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Yargı vesayetçilerine tekrar sesleniyorum; rahatsız olmaya devam edeceksiniz çünkü millet artık bu işe el koyacak' dedi
HASAN BASRİ KURT 5.04.2017
Cumhuriyete göz dikenin gözünü oyarız
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Rejim değişecek deniliyor, bu milletimize karşı yüz kızarmadan söylenen bir yalandır. Bizim rejimimiz cumhuriyettir. Bu cumhuriyete göz dikenin gözünü çıkarmak hepimizin boynunun borcudur' dedi
HASAN BASRİ KURT 1.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Karamsarlık ihtimali kalkacak'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Ülkemiz IMF'nin kapısında dilendiği o kara günlerden 2002'de AK Parti'nin tek başına iktidara gelişiyle kurtuldu. Şimdi gelinen bu noktada, yeniden o karamsar günlere dönebilme ihtimalini ortadan kaldırmalıyız' dedi
HASAN BASRİ KURT 28.03.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Son sözü millet söyleyecek'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile vesayet ruhunun ortadan kalkacağını belirterek, '18 maddelik anayasa değişikliğinden sonra ülkenin kaderini etkileyen tüm gelişmelerde nihai sözü millet söyleyecek' dedi
HASAN BASRİ KURT 27.03.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'CHP halkı yanıltıyor'
Terme'de vatandaşlarla buluşan AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni Anayasa değişikliği maddeleri hakkında CHP'nin halkı yanılttığını ifade etti
HASAN BASRİ KURT 24.03.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt: 'Sandıkta hesap sorun'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Genç arkadaşlarımdan en büyük isteğim, sizin hakkınızı savunan bu teklife sahip çıkmanız ve size güvenmeyenlere sandıkta hesap sormanızdır' dedi
HASAN BASRİ KURT 22.03.2017
Samsun keresteciler sitesine kavuşuyor
Toybelen'de yapımı süren İhtisas Keresteciler Sanayi Sitesi ile ilgili S.S. Samsun Güney Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi üyeleri ile bir araya gelen AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Sanayi sitesindeki sorunların çözümü konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız' dedi
HASAN BASRİ KURT 21.03.2017
Diktatörlük ifadesi çok yanlış
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yeni cumhurbaşkanlığı sisteminin siyasette yenilenmeyi, değişimi ve dönüşümü zorunlu hale getireceğini belirterek, ''Buradan diktatörlük çıkar' demek fevkalede yanlıştır, bu düzenlemeleri çarpıtmadır' dedi
HASAN BASRİ KURT 12.03.2017
Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 'Kazanan millet olacak'
Referandum çalışmaları kapsamında sanayi esnafıyla buluşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gerekliliğini anlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Bu bir seçim değil, halk oylamasıdır. Bu işin kazananı AK Parti değil, millet olacaktır' dedi.
HASAN BASRİ KURT 12.03.2017
İlkadım'dan güçlü 'evet'
AK Parti İlkadım İlçe Başkanlığı, Derebahçe Sosyal Tesislerinde yeni anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili 'Mahalle Başkanları Toplantısı' düzenledi.
HASAN BASRİ KURT 5.03.2017
Esnaf ve çiftçimiz rahatlayacak
AK Parti Samsun Milletvekili Kurt, yürürlüğe giren torba yasa ile özellikle esnaf ve çiftçilerin rahat bir nefes alacağını ifade etti
HASAN BASRİ KURT 1.03.2017