İSTANBUL SEÇİM HABERLERİ

HaberlerİSTANBUL SEÇİMİSTANBUL SEÇİM
İmamoğlu'ndan İBB'ye 2. transfer bombası! İGDAŞ'ın başına geçecek
Eski TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut'un İBB Genel Sekreterliği'ne getirilmesinin ardından İGDAŞ için de özel sektörden enerji profesyoneli bir yöneticinin adı geçiyor. SOCAR Turkey Petrol Enerji Dağıtım AŞ'nin eski CEO'su Mutluay Doğan'ın İGDAŞ'ın başına getirileceği konuşuluyor.
İSTANBUL SEÇİM 4.07.2019
İmamoğlu'ndan sürpriz 'Yıldırım' çıkışı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'a yaptığı kahve çağrısını yineleyerek 'Ben kendilerini Saraçhane'de ağırlamak istiyorum. Birkaç konuda görüşlerini almak isterim' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 2.07.2019
Ekrem İmamoğlu, 19 yıl sonra bir ilki gerçekleştirecek
Ekrem İmamoğlu, 19 yıl sonra bir ilki gerçekleştirecek
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 yıl sonra Gazi Koşusu'nda bir ilke imza atacak.
İSTANBUL SEÇİM 30.06.2019
İmamoğlu'ndan Yıldırım'ın çay davetine çok konuşulacak yanıt
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul seçimindeki rakibi Binali Yıldırım'ın kendisine yönelik çay davetine 'Bu aşamadan sonra sanırım yakışan beni ziyaret edip benim kahvemi içmesi. İBB'yi ziyaret etmesi, gelip tebrik etmesi' yanıtını verdi.
İSTANBUL SEÇİM 29.06.2019
VIP krizi İmamoğlu'nun oylarını nasıl etkiledi? CHP'li vekil açıkladı
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, 'KONDA Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu anket çalışmasına göre Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisi'nin uyguladığı VIP yasağı nedeniyle yüzde 4 oy kazandı' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 29.06.2019
İşte Bakan Albayrak'ın yerine geçeceği konuşulan isim
Cumhurbaşkanının ekonomi yönetiminde değişikliğe gidebileceği konuşulurken, kulislerde Hazine ve Maliye Bakanlığında koltuğa Berat Albayrak'ın yerine Naci Ağbal'ın geleceği iddia ediliyor.
İSTANBUL SEÇİM 29.06.2019
Ekrem İmamoğlu yeniden mazbatasını aldı
Çağlayan'daki İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatasını aldı. İmamoğlu görevini teslim almak için Saraçhane'ye hareket etti. Saraçhane'de yoğun bir kalabalık İmamoğlu'nu bekliyor
İSTANBUL SEÇİM 27.06.2019
Ekrem İmamoğlu'ndan seçim sonrası Başakşehir açıklaması
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde belediyenin sponsor olduğu Medipol Başakşehir'e yardımı bırakacaklarını açıklamıştı. Bu söylemiyle ilgili açıklama yaptı.
İSTANBUL SEÇİM 27.06.2019
İstanbul seçimi sonrası 3 ürüne zam
Yenilenen İBB Başkanlığı seçimi sonrası motorinin pompa fiyatına 22 kuruş, çaya yüzde 15, şekere de yüzde 16 zam yapıldı.
İSTANBUL SEÇİM 26.06.2019
Seçimi kaybeden Binali Yıldırım Twitter'da bio'sunu değiştirdi
Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun galibiyetiyle sonlanan 23 Haziran seçiminin ardından Twitter'da bio'sunu güncelledi. Yıldırım, 'Cumhur İttifakı AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı' olan bio'sunu, 'AK Parti İzmir Milletvekili' olarak değiştirdi.
İSTANBUL SEÇİM 25.06.2019
Binali Yıldırım'ın oy kullandığı sandıktan bakın hangi aday çıktı
Yenilenen İstanbul seçimini kaybeden Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın Tuzla'da oy kullandığı 1049 numaralı sandıktan Millet İttifakı İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu çıktı.
İSTANBUL SEÇİM 24.06.2019
İl Seçim Kurulu, İstanbul seçim sonuçlarını açıkladı
İstanbul İl Seçim Kurulu, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde birleştirme tutanaklarından alınan verilerle hazırlanan kesin olmayan sonuçları açıkladı.
İSTANBUL SEÇİM 24.06.2019
Ekrem İmamoğlu'ndan seçim sonrası ilk paylaşım
Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, seçimin ardından sosyal medyadan bir video paylaştı.
İSTANBUL SEÇİM 24.06.2019
İstanbul seçiminde bağımsız adaylar ne kadar oy aldı? İşte rakamlar
İstanbul seçiminde bağımsız adaylar ne kadar oy aldı? İşte rakamlar
Yenilenen İstanbul seçiminde bağımsız adayların ne kadar oy aldıkları belli oldu.
İSTANBUL SEÇİM 24.06.2019
Ünlü anketçi İstanbul seçiminde oluşan farkın nedenini açıkladı
Kamuoyu araştırmacısı Adil Gür, 23 Haziran'da 31 Mart aksine Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki makasın açılmasına Öcalan kardeşlerinin açıklamalarının neden olduğunu söyledi.
İSTANBUL SEÇİM 24.06.2019
Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'da kazanan belli oldu
İstanbul'da yenilenen Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için 10 milyonu aşkın seçmen 31 bin 342 sandıkta oylarını kullandı. An itibari ile açılan sandık oranı yüzde 99.4'e ulaştı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
23 Haziran İstanbul seçim sonuçları
İstanbul genelinde 17:00 itibariyle oy verme işleminin sona ermesinin ardından Cumhur İttifakı (AK Parti - MHP) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı (CHP - İYİ Parti) adayı Ekrem İmamoğlu'nun yarışacağı 23 Haziran İstanbul seçim sonuçları için sandıklar açılmaya başladı. İşte İstanbul Belediyesi seçim sonuçları.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hastaneye kaldırıldı
İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hakim Ziya Bülent Öner, dün akşam saatlerinde evinde kalp spazmı geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Üner'in yerine İl Seçim Kurulu Başkanlığına kıdemli üye hakim Nilgün Uçar'ın vekalet edeceği öğrenildi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
Oy verme işlemi sona erdi
Oy verme işlemi sona erdi
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi'nde oy verme işlemi sona erdi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
YSK, tartışma yaratan seçim zarfları için kararını verdi
YSK, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde yanlış mühür basılan, mühürsüz olan veya birden fazla mühür basılan zarfların kullanıldığı oyların geçerli sayılmasına karar verdi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
YSK'dan mühür krizi sonrası kritik toplantı
AK Parti ve CHP, milletvekili seçimi mührü vurulan sandıklarda oyların geçerli sayılması için YSK'ya başvurdu. YSK, mühür karışıklığına dair nihai kararı vermek için 14.00'da toplanacak.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın helallik söylemine yanıt verdi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'ın helallik söylemine yanıt verdi. İmamoğlu bu seçimin bundan sonraki seçimlere katkı sunacağını belirterek, 'Elbette helalleşelim ama bundan sonra da aynı hataları yapmayalım.' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
Üzerinde milletvekili seçimi mührü bulunan zarflarla ilgili karar verildi
İBB seçimleri için hazırlanan zarfların üzerinde milletvekili seçimlerinde kullanılan mührün olmasıyla ilgili Beykoz İlçe Seçim Kurulu kararını verdi. CHP'li avukat Feyza Altun'un sosyal medyadan yaptığı paylaşıma göre, söz konusu zarfların geçerli sayılmasına karar verildi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
Samsun'dan İstanbul'a oy kullanmaya giden kişi otobüste öldü
Samsun'dan İstanbul'a seçimler için oy kullanmaya giden Mehmet Karakoç, yolcu otobüsünde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
Rakamlarla İstanbul seçimi
İstanbul, yeni belediye başkanını belirlemek için bugün sandık başına gidiyor. 10 milyon 560 bin 963 seçmen, 31 bin 124 sandıkta oy kullanacak. Asker, hükümlü ve kısıtlı olan 68 bin 17 kişi oy kullanamayacak.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
İstanbul seçimini yapıyor! 10,5 milyon kişi yeniden sandık başında
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için oy verme işlemi 08.00 itibariyle başladı. 10 milyon 560 bin 963 seçmen 17.00'ye kadar oyunu kullanabilecek.
İSTANBUL SEÇİM 23.06.2019
Seçim yasakları başladı
Yüksek Seçim Kurulu kararı doğrultusunda yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi propaganda dönemi, saat 18.00'de bitti ve yayın yasakları başladı.
İSTANBUL SEÇİM 22.06.2019
İstanbul sandık başına gidiyor
İstanbul sandık başına gidiyor
İstanbul, 23 Haziran pazar günü sandık başına gidiyor.
İSTANBUL SEÇİM 22.06.2019
CHP İstanbul seçimleri için Malatya'dan otobüs kaldırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanlığı, 23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Malatya'da bulunan seçmenlerin İstanbul'a gidip oy kullanması için otobüs kaldırdı.
İSTANBUL SEÇİM 22.06.2019
Şanlıurfa teşkilatı İstanbul seçimleri için ter döktü
Tüm Türkiye'de gözlerin çevrildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için metropol kentte ekibi ile birlikte adeta karargah kuran AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, tüm hemşerilerine ulaşarak, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım için destek istedi.
İSTANBUL SEÇİM 22.06.2019
Binali Yıldırım radyoların ortak yayında soruları cevapladı
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 'Böyle uzun vadede değil, görevimin ilk 1 yıllık döneminde metrobüsle seyahat etmek problem olmayacak.' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 21.06.2019
Mardinli CHP seçmenleri İstanbul seçimleri için yola çıktı
İstanbul'da gerçekleşecek Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Mardin'de bulunan İstanbul kayıtlı seçmenler için Cumhuriyet Halk Partisi Mardin İl Başkanlığı otobüs kaldırdı.
İSTANBUL SEÇİM 21.06.2019
MHP'li Avşar'dan İstanbul seçimi değerlendirmesi
MHP Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, İstanbul seçimleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede, ''Kocam 1 kilo domuz etini 7 dakikada yedi' diyerek övünen CHP İstanbul İl Başkanı Canan'ın partisi kazanacağına Binali Bey kazansın' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 21.06.2019
MHP'li Abdullah Karapıçak: 'Samsunluluk bilinci İstanbul'da vücut bulmalı'
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsunluluk bilincinin bugün ülkenin ihtiyacı olan milli birliğin ihtiyacı olan kucaklaşma olduğunu belirterek, 'Samsunluluk bilinci ve ruhu 23 Haziran'da İstanbul'da vücut bulmalı' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 20.06.2019
Seçime 3 gün kala son anket sonucu açıklandı: Fark açılıyor
23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimi için son anket Metropoll'den geldi. KONDA'nın İmamoğlu lehine dokuz puanlık fark gösterdiği anketinden sonra Metropoll de benzer sonuçlar açıkladı.
İSTANBUL SEÇİM 20.06.2019
Canlı yayın öncesi Erdoğan'dan İstanbul seçimi açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Şimdi önümüzde bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi var önümüzdeki pazar. Sadece bir belediye başkanlığı, yani vitrinde bir değişiklik' açıklamasını yaptı.
İSTANBUL SEÇİM 16.06.2019
Çiğdem Karaaslan: 'İstanbul, yıldırım hızında icraatlarla buluşacak'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'İnşallah 23 Haziran'da İstanbul'u vizyon ve icraatlarıyla Binali Başkan'a emanet edeceğiz. İstanbul, yıldırım hızında icraatlarla buluşacak' dedi
İSTANBUL SEÇİM 16.06.2019
Ekrem İmamoğlu mu, Binali Yıldırım mı önde? İşte son anket sonuçları
ORC Araştırma'nın yayınladığı anket sonucuna göre AK Parti İstanbul Adayı Binali Yıldırım yarışı önde götürüyor. ADA Araştırma'nın anketine göre ise CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, seçimde birincilik ipini göğüsleyecek.
İSTANBUL SEÇİM 15.06.2019
Yıldırım'ın 'İspatlayın ya da özür dileyin' sözlerine İmamoğlu'ndan yanıt
CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, Bir gazetecinin 'Dün katıldığınız canlı yayında Binali Yıldırım'la ilgili söylediğiniz sözlere Sayın Yıldırım'dan cevap geldi. O da iddialarınızı ispatlayın ya da özür dileyin, diye açıklama yaptı.' sözlerine 'Benim ispatlayacağım bir şey yok.' yanıtını verdi.
İSTANBUL SEÇİM 12.06.2019
Binali Yıldırım mı, Ekrem İmamoğlu mu? İşte son anket
YSK'nin İstanbul'da seçimin iptali kararı sonrası 23 Haziran'da büyükşehir belediye başkanlığı seçimi yeniden yapılacak. Seçim öncesi yapılan son ankette Ekrem İmamoğlu yarışı yüzde 51 ile önde götürüyor.
İSTANBUL SEÇİM 12.06.2019
MHP İl Başkanı Karataş, İstanbul'da seçim çalışmalarını sürdürdü
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, İstanbul seçimleri için Kaynarca Pasinler Derneği'nde Erzurumlu hemşerileri ile buluştu.
İSTANBUL SEÇİM 12.06.2019
AK Parti'de gündem İstanbul seçimleri
AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun İl Teşkilatı ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri kapsamında çalışmalar yürüttü.
İSTANBUL SEÇİM 7.06.2019
Milletvekili Kılıç'tan Samsun'a çıkarma! Gündem İstanbul seçimleri
Gençlik ve Spor Eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'la birlikte bayram ziyaretlerini sürdüren AK Parti Samsun Teşkilatı'nın gündemi İstanbul Seçimleri.
İSTANBUL SEÇİM 7.06.2019
İstanbul seçimi Samsun'u etkilemedi
KATİD Başkanı Murat Toktaş, 23 Haziran'da İstanbul'da yenilenecek olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için Samsun'daki otellerde gözle görülür bir iptal talebi yaşanmadığını belirtti
İSTANBUL SEÇİM 7.06.2019
Kurtulmuş: 'İstanbul seçimi keyfe gelerek yenilenmedi'
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 'İstanbul seçimi keyfe gelerek yenilenmemiştir. Seçim sandıklarında yapılan usulsüzlükler yolsuzluklar ve bir takım ali cengiz oyunlarının ortaya çıkmasıyla yenilenmek durumunda kalmıştır' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 6.06.2019
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: 'İstanbul seçimleri demokratik bir fırs
İstanbul seçimlerinin ülkenin demokratik olgunluğunu tüm dünyaya göstermek için bir fırsat oluşturduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Türkiye demokrasisiyle ilgili hiçbir şekilde geçerliliği olmayan bir takım iddialar ortaya atanlara İnşallah bu seçim çok güzel bir cevap olacaktır' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 4.06.2019
İstanbul seçimlerine Samsunlular yön verecek
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 'İnanıyorum ki Samsunlular 23 Haziran seçimlerine yön verecek en dinamik grup. Bu dinamizmi ve sinerjiyi Samsunluluk ruhunun oluşması için seçim sonrası da büyüteceğiz' dedi
İSTANBUL SEÇİM 3.06.2019
Başkan Başdeğirmen'den Yıldırım'ın İstanbul seçim çalışmalarına destek
Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın seçim çalışmalarına katılmak üzere İstanbul'a gitti. Hafta sonunu İstanbul'da geçiren Başkan Başdeğirmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım'ın gerçekleştirdiği seçim çalışmalarına katıldı.
İSTANBUL SEÇİM 3.06.2019
İstanbul seçimi için kesin aday listesi açıklandı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak yenileme seçiminde yer alacak kesin adayların listesi İstanbul İl Seçim Kurulunca açıklandı.
İSTANBUL SEÇİM 27.05.2019
MHP'li Avşar, İstanbul'da seçim çalışmalarını sürdürüyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, İstanbul seçimleri öncesi Malatya hemşehri dernekleri ile bir araya gelerek Cumhur İttifakına destek istiyor.
İSTANBUL SEÇİM 23.05.2019
Bir aday daha İstanbul seçiminden çekildi
31 Mart seçimlerinde 27 bin 238 oy alan BTP İstanbul Adayı Selim Kotil, 23 Haziran'da yapılacak seçimden çekildiğini açıkladı.
İSTANBUL SEÇİM 22.05.2019
CHP'den 115 milletvekiline seçim görevlendirmesi
CHP, 23 Haziran İstanbul seçiminde saha çalışmasına katılması için 140 milletvekilinden 115'ini görevlendirdi. 3 gruba ayrılan vekiller, 22 Mayıs'ta çalışmaya başlayacak.
İSTANBUL SEÇİM 21.05.2019
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, İstanbul seçimleri için çalışmalarına devam
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, İstanbul seçimleri için çalışmalarına devam
MHP İl Başkanı Naim Karataş, İstanbul seçimleri için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
İSTANBUL SEÇİM 20.05.2019
YSK beklenen gerekçeli kararı 200 sayfayla açıkladı
YSK'nın İstanbul seçimleriyle ilgili gerekçeli kararı tamamlandı. 200 sayfanın üzerinde olduğu öğrenilen kararın gün içinde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.
İSTANBUL SEÇİM 20.05.2019
Yıldırım'dan çok konuşulacak pusula yanıtı: Tipe göre pusula
Binali Yıldırım, YSK'nın sandığa giren 4 pusuladan 3'ünü geçerli 1'ini geçersiz saymasının hatalı bir karar olduğu yönündeki iddialara 'Bakıyor seçmene, diyelim ki AK Parti'nin adayına verecek gibi anladığı seçmene büyükşehir pusulasını vermiyor' diyerek cevap verdi.
İSTANBUL SEÇİM 20.05.2019
Davutoğlu ve Babacan'dan İstanbul seçimi kararı
Yeni parti kuracakları iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan'ın 23 Haziran İstanbul seçimleri geçene kadar sahada görünmeme kararı aldığı konuşuluyor.
İSTANBUL SEÇİM 18.05.2019
Saadet Partisinden '23 Haziran' açıklaması
Saadet Partisi'nden 23 Haziran'daki İstanbul seçimine ilişkin yapılan açıklamada, 'Partimizin seçimlere girmesi; sadece ülkemizin menfaatlerini gözetip kollamak, huzuru ve refahı hakim kılmak içindir. Hiçbir çıkar grubunun yanında yer almadığımız gibi kimseye karşı kin ve nefret duygusu da taşımamaktayız.' ifadelerine yer verildi.
İSTANBUL SEÇİM 17.05.2019
e-devlet 'nerede oy kullanacağım' sorgulama ekranı açıldı
İstanbul'da seçmenler, yenilenen İstanbul seçiminde nerede oy kullanacağını bugünden itibaren e-devlet üzerinden öğrenebilecek.
İSTANBUL SEÇİM 17.05.2019
YSK kritik karar için tarih verdi
Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart'ta yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin gerekçeli kararını Pazartesi günü açıklayacak.
İSTANBUL SEÇİM 17.05.2019
Bakan Soylu'dan 'Her şey güzel olacak' diyen vatandaşa cevap
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, esnaf ziyaretleri sırasında kendisine 'Her şey güzel olacak' diyen bir vatandaşa, 'Her şey daha güzel olacak.' yanıtını verdi.
İSTANBUL SEÇİM 17.05.2019
'Seçimde usulsüzlük' soruşturmasında yeni gelişme
Yerel seçimlerde Maltepe, Kadıköy ve Ataşehir'deki sandıklarda usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin başlatılan soruşturmalar 3 ana dosyada birleştirildi.
İSTANBUL SEÇİM 15.05.2019
CHP'li 262 Belediyeye İstanbul talimatı
CHP Genel Merkezi, 262 belediyenin örnek projeleri hızla hayata geçirilmesini talep etti. Bu projelerin İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na avantaj sağlaması bekleniyor.
İSTANBUL SEÇİM 15.05.2019
CHP'den flaş Saadet Partisi kararı
CHP, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için çalışmalara başladı. İstanbul kampanyasını yönetecek ekibi de belirleyen CHP'nin, Saadet Partisi'ne adayını çekmesi konusunda ısrarcı olmayacağı iddia edildi.
İSTANBUL SEÇİM 14.05.2019
İki anketçi canlı yayında İstanbul'la ilgili son durumu paylaştı
Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir ve MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, konuk oldukları programda İstanbul seçimleriyle ilgili son durumu paylaştı.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
İmamoğlu'ndan meclis üyelerine akbil talimatı
İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, öğrenci akbilinin 50 TL'ye düşürülmesiyle ilgili, 'Bugün İBB Mayıs Meclisi başlıyor, bütün meclis üyelerimiz süreci yakından takip edecekler.' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
Gözler YSK'de! Kritik İstanbul başvurusu karara bağlanacak
Yüksek Seçim Kurulu'nun, CHP ve İYİ Parti'nin tam kanunsuzlukla İstanbul seçimlerinin tamamının iptaline yönelik başvurusunu bugün karara bağlaması bekleniyor.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
(Özel) İstanbullu seçmen tercihini seçimden yana yaptı
23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul'daki yerel seçimler nedeniyle Edremit Körfezi'nde rezervasyon iptalleri 22-23 Haziran'da doluluk oranlarını yüzde 50'ye düşürecek.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
Erdoğan'dan tribünlerdeki 'Her şey çok güzel olacak' sloganına tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tribünlerdeki 'Her şey çok güzel olacak' sloganlarına tepki gösterdi ve 'Hepsi kayda giriyor' diye ekledi.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
Erdoğan'dan 'Her şey çok güzel olacak' diyen kadına cevap
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesinde seyahat ettiği nostaljik tramvaydan halkı selamladı. Gezi sırasında bir kadın Erdoğan'a 'Başkanım her şey çok güzel olacak' dedi. Erdoğan ise kadına, 'Daha güzel olacak.' yanıtını verdi.
İSTANBUL SEÇİM 13.05.2019
İstanbul seçimine günler kala kritik isim belli oldu
İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal'ın emekliliği istemesi ardından yerine gelecek isim belli oldu. İstanbul 16 Aile Mahkemesi Hakimi Ziya Bülent Öner İl Seçim Kurulu Başkanı olacak.
İSTANBUL SEÇİM 12.05.2019
Erdoğan'dan partililere 4 özel istanbul talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere, YSK kararının sade bir dille anlatılması, bütünleştirici ve kapsayıcı bir dil kullanılması, sosyal medyadaki dile ve paylaşımlara dikkat edilmesi ve sahada uyum içinde çalışılması için talimat verdi.
İSTANBUL SEÇİM 12.05.2019
Erdoğan'dan İstanbul seçimi için yeni açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Türk demokrasisi 23 Haziran'dan da alnının akıyla çıkacaktır. Şu anda karşımızda olan zihniyet bakıyorsunuz FETÖ'nün ağzıyla konuşuyor, bir yerlere mesaj veriyorlar.' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 12.05.2019
İmamoğlu 'Tek kaynak AA olmayacak' deyip açıkladı
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimine ilişkin yaptığı açıklamada 'Seçim gecesi için alternatif bir haber merkezi kuruyoruz. Vatandaşın tek haber kaynağı AA olmayacak' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 12.05.2019
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, İstanbul'da seçim çalışmalarına başladı
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, cumhur ittifakı kapsamında Seçim çalışmalarına İstanbul Pendik Erzurumlular Derneğini ziyaret ederek başladı.
İSTANBUL SEÇİM 11.05.2019
Karapıçak, İstanbul seçimleri için görevde
MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Genel Merkezi tarafından İstanbul seçimleri için Ankara'ya çağrıldı. Başkan Karapıçak, İstanbul seçimleri için çeşitli çalışmalara katılacak
İSTANBUL SEÇİM 11.05.2019
YSK'den İstanbul seçimleriyle ilgili kritik karar: İlk partililere verilecek
Yüksek Seçim Kurulu, 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimleriyle ilgili esasları belirledi. YSK, talep etmeleri halinde siyasi partilere sandık kurulu başkan ve üyelerinin listesini verme kararı aldı. Daha önce bu listeler açıklanmıyordu.
İSTANBUL SEÇİM 10.05.2019
18 yaşına girenler oy kullanamayacak
AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, 31 Mart ile 23 Haziran tarihleri arasında 18 yaşına giren seçmenlerin oy kullanamayacaklarını söyledi.
İSTANBUL SEÇİM 9.05.2019
Başkan Mustafa Demir: 'İstanbul seçimleriyle ilgili algıyı boşa çıkaracağız'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'YSK'nın aldığı kararı başka bir algıya yönlendirmek için müthiş bir gayret var. Biz o gayreti inşallah İstanbul'daki hemşehrilerimizle boşa çıkaracağız' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 9.05.2019
YSK: 'Hakimlerin hedef gösterilmesi kabul edilemez'
Yüksek Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada,'Hakimlerin verdikleri kararlar nedeniyle kişisel olarak hedef gösterilmesi ve itibarsızlaştırılması kabul edilemez.' ifadesi kullanıldı.
İSTANBUL SEÇİM 9.05.2019
Saadet ve DSP'yi iknaya çalışıyorlar
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararının ardından gözler ittifak dışı partilerin 23 Haziran'da nasıl bir yol izleyeceklerine çevrildi.
İSTANBUL SEÇİM 9.05.2019
Binali Yıldırım'dan YSK'nın kararının ardından seçimle ilgili açıklama
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 'Yüzde 10'da 16 bin biz oy kazanmışsak, yüzde 90'da ne olacağını kolayca hesap edebilirsiniz. Adım gibi biliyorum oylar tekrar sayılsaydı, seçim açık ara tersine dönecekti. Bir hile, bir yolsuzluk, Yüksek Seçim Kurulundan dönüşmüştür.' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
İmamoğlu'ndan vatandaşlara 23 Haziran mesajı
YSK kararının ardından sosyal medyadan açıklama yapan CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, 'YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran'a hazırlanmanın vakti' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
İmamoğlu'dan 23 Haziran mesajı
YSK kararının ardından sosyal medyadan açıklama yapan CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, 'YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran'a hazırlanmanın vakti' dedi.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
MHP Erzurum İl Başkanı Karataş İstanbul seçimlerinde görevlendirildi
YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararının ardından, Milliyetçi Hareket Partisi 23 Haziran tarihinde yapılacak seçimler için çalışmalarına hız verdi.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
23 Haziran'da Atakum'da dev dalgalar
YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerini iptal etmesinin ardından Atakum Belediyesi 23 Haziran seçimine dair twitter hesabından bir paylaşım yaptı.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
Ekrem İmamoğlu, YSK'yi topa tuttu: 16 Milyonun emeğini çaldılar
Ekrem İmamoğlu, YSK'nin kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, 'YSK hırsızlık yaptı. Bütün bu emekleri çalan, hırsızlığını yapan YSK üyelerine net olarak söylüyorum. YSK üyeleri emeğimi çaldı, 16 milyonun emeğini çaldı' ifadelerini kullandı.
İSTANBUL SEÇİM 8.05.2019
YSK İYİ Parti'nin itirazını reddetti
YSK İYİ Parti'nin itirazını reddetti
İYİ Parti'nin İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine dair kararın gözden geçirilmesi talebi YSK tarafından reddedildi.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
10 soruda yenilenen İstanbul seçimi
31 Mart 2019'da yapılan seçimler için güncelleştirilmiş, kesinleşmiş sandık seçmen listeleri yeni bir güncelleştirme yapılmaksızın bu seçimlerde de kullanılacak. Ancak bu listelerde hata nedeniyle kalan ölü ve kısıtlı seçmenler listeden çıkarılacak.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
Erdoğan Ak Parti'nin İstanbul adayını açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Binali Yıldırım olacağını açıkladı.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
Hava yolu şirketinden flaş 23 Haziran kararı
Pegasus Hava Yolları, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yapılacağı tarih olan 23 Haziran tarihli biletlerin değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkı bulunduğunu açıkladı.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
YSK'nin kararı sonrası Akşener'den ilk açıklama: Darbe
YSK'nin İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, 'Hürriyet misakı ile önü açılan millet iradesi, bir kez daha tıkanmıştır.' ifadelerini kullandı.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
İmamoğlu'nun yerine kim geçecek? İşte cevabı...
YSK'nın İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itirazlarla ilgili kararını açıklamasının ardından, 23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlere kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın vekalet edeceği öğrenildi.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
İşte YSK kararının ardından adayını çeken ilk parti
İşte YSK kararının ardından adayını çeken ilk parti
YSK'nin İstanbul kararının ardından TKP, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde aday çıkarmama kararı aldı.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
İşte İstanbul'da seçimin yenilenme gerekçeleri
YSK'nin kararını, sandık kurulu başkan ve üyelerinin kanunun açık hükmüne rağmen kamu görevlisi olmaması nedeniyle aldığı öğrenildi.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
İBB'nin Sosyal Medya hesabından dikkat çeken paylaşım!
YSK'nın İstanbul kararının ardından İBB'nin resmi Twitter hesapları, Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer'i takipten çıkardı.
İSTANBUL SEÇİM 7.05.2019
YSK kararını verdi! İstanbul'da seçimler yenilenecek
YSK'ya yapılan itirazlar değerlendirildi, saat 14:30'da başlayan toplantı bitti. YSK, 31 Mart'ta yapılan seçimlerde İstanbul'daki usulsüzlüklerden dolayı söz konusu ildeki seçimlerin yenilenmesine kadar verdi.
İSTANBUL SEÇİM 6.05.2019
İstanbul seçimi itirazlarında sona gelindi
İstanbul seçimi itirazlarında sona gelindi
YSK'nin İstanbul seçim sonuçlarına yapılan itirazlarla ilgili görüşmesi devam ediyor.
İSTANBUL SEÇİM 6.05.2019
Kritik toplantı başladı! Gözler YSK'da
Yüksek Seçim Kurulu, AKP ve MHP'nin İstanbul seçimiyle ilgili itirazlarını bugün görüşüyor. Kararın çarşamba gününe kadar çıkması bekleniyor.
İSTANBUL SEÇİM 6.05.2019
Kritik karar bugün
Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) AK Parti'nin İstanbul ve Büyükçekmece ile MHP'nin İstanbul ve Maltepe için yaptığı olağanüstü itirazlara dair nihai kararı bugün vermesi bekleniyor.
İSTANBUL SEÇİM 6.05.2019
Yıldırım'dan YSK açıklaması! Tarih verdi
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, 'Seçimler sonrası gelişen olaylar hukuki bir sürece girmiştir. YSK de İstanbul seçim sonuçlarına göre partimizin ve MHP'nin şikayetlerini inceledi. Zannediyorum yarından itibaren bir karara varacak' dedi
İSTANBUL SEÇİM 5.05.2019