KANSER TEDAVİSİ HABERLERİ

HaberlerKANSER TEDAVİSİKANSER TEDAVİSİ
Kanser tedavisi gören eşine zaman ayırınca işinden oldu
Sivas'ta yaşayan Mehmet Yaşar, kanser tedavisi gören eşinin art arda geçirdiği ameliyatlar nedeniyle çalıştığı iş yerinden sürekli izin almak zorunda kalınca işinden oldu.
KANSER TEDAVİSİ 8.05.2019
Van'da, meme kanseri tedavisinde güncel yaklaşımlar sempozyumu
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakülteleri tarafından düzenlenen 'Meme Kanseri Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu'nun açılış törenine katıldı.
KANSER TEDAVİSİ 26.04.2019
Köpeklerden kanser mucizesi! Koklayarak tespit ediyorlar
ABD'de yürütülen bir çalışma, köpeklerin koku alma duyuları sayesinde kan örneğindeki kanseri yaklaşık yüzde 97 doğrulukla tespit edebildiğini ortaya koydu.
KANSER TEDAVİSİ 10.04.2019
Prof. Dr. Büyükçelik: 'Kanser tedavisinde çok yeni gelişmeler var'
Acıbadem Kayseri Hastanesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Büyükçelik, 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Kanser tedavisinde çok yeni gelişmeler var' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 6.04.2019
Kanser tedavisi gören kadın, çöp yuvasını bahçeye çevirdi
İzmir'in Çeşme ilçesinde, çöp yuvası haline gelen arsayı temizleyerek bahçeye çeviren kanser hastası Nermin Korkmaz'ın çabasıyla araziden 7 traktör dolusu çöp çıktı.
KANSER TEDAVİSİ 21.03.2019
Kanser tedavisi için yerli cihaz
Kanser tedavisi için yerli cihaz
Türkiye, kanser tedavisinde kullanılmak üzere 'Thermospine' adlı yerli ve milli tıbbi cihazı üretti.
KANSER TEDAVİSİ 18.02.2019
Kanser tedavisi projelerinde TÜBİTAK imzası
Dünyada reçeteli satışlarının 2022'de 192,2 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilen onkoloji ilaçları konusunda TÜBİTAK bünyesinde yürütülen çalışmaların ekonomik ve toplumsal faydaya dönüşmesi hedefleniyor.
KANSER TEDAVİSİ 7.02.2019
ERÜ'de 'Kanserin Tanı ve Tedavisinde Nanoteknolojinin Rolü' paneli
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi tarafından 'Kanserin Tanı ve Tedavisinde Nanoteknolojinin Rolü' konulu panel düzenlendi.
KANSER TEDAVİSİ 28.01.2019
Akıllı ilaçlar kanser tedavisinde umut oluyor
Kanser tedavilerinde geliştirilen akılı ilaçların hastalara umut olduğunu belirten Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Nilüfer Avcı, 'Tümörün üzerinde bazı belirteçler var. Dolayısıyla bu belirteçleri hedef alan tedaviler var. Bu tedaviler tümörün üzerindeki belirteçlere yapışıyor ve normal hücreye gelmiyor' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 10.01.2019
Kanser tedavisi sürecindekilere 'verem' uyarısı
Medical Park Gaziantep Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Bölümü Uzm. Dr. Demet Çetin verem hastalığının iyi beslenemeyen yoksul kesimin hastalığı olduğunu belirterek, kötü beslenenlerin risk altında olduğunu, vücut direncini düşüren kanser ve kanser tedavisi görenlerin de bu riski taşıdığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 7.01.2019
Akıllı prostat biyopsisi ile prostat kanserleri tedavisi daha başarılı
Acıbadem Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Abdullah Demirtaş, standart biyopsilerdeki yüzde 40'larda olan kanser yakalama oranının, akıllı biyopsi ile yüzde 70'lere kadar vardığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 21.12.2018
Akıllı prostat biyopsisi ile prostat kanserleri tedavisi daha başarılı
Acıbadem Kayseri Hastanesi Üroloji Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Abdullah Demirtaş, standart biyopsilerdeki yüzde 40'larda olan kanser yakalama oranının, akıllı biyopsi ile yüzde 70'lere kadar vardığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 21.12.2018
Kanser tedavisi gören öğrencisi için konser düzenledi
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Lal Sanat Merkezi kurucusu müzisyen Ersin Fidan, kanser tedavisi gören öğrencisi için konser düzenledi.
KANSER TEDAVİSİ 17.12.2018
Kanser tedavisinde yerli ilaç dönemi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TÜBİTAK'ın baş ve boyun kanserlerinin tedavisinde kullanılmak üzere başlattığı yerli ilaç çalışmalarını yerinde inceledi
KANSER TEDAVİSİ 19.11.2018
Akciğer kanseri tedavisinde hedefe yönelik 'İntratümöral Kemoterapi' yöntemi
Erken evrede tedavinin başarı oranlarının yüksek olduğu akciğer kanserinde, direkt tümöre yönelik tedaviler öne çıkıyor. Bu konuda son örneklerden biri İntratümöral Kemoterapi oldu. Yöntem, kansere neden olan tümör hücrelerini doğrudan hedef alan ve sağlıklı dokulara zarar vermeyen özelliğiyle ön plana çıktı.
KANSER TEDAVİSİ 9.11.2018
Meme kanseri tedavisinde başarı oranları yükseliyor
Acıbadem Eskişehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Üstün, meme kanserinde en iyi tedavinin hala 'erken teşhis' ve 'farkındalık' olduğunu belirtti.
KANSER TEDAVİSİ 30.10.2018
'Kekik kanser tedavisinde etkin rol oynuyor'
Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (DESAM) ve Eczacılık Fakültesi tarafından yapılan araştırmada Kuzey Kıbrıs'ta bulunan 'Kekik, Çiğ Badem ile Molohiya'nın mide hastalıkları ile 'kanser' tedavisinde kullanılabileceği bulgularına ulaşıldı.
KANSER TEDAVİSİ 26.09.2018
Kanser tedavisinde devrim!
İspanya'da bir grup bilim insanı, kanser hücrelerinin başladığı yerden vücudun başka bölgelerine yayılarak yerleşmesini (metastaz) engelleyen bir ilaç geliştirdi.
KANSER TEDAVİSİ 11.09.2018
Mikroalgler'den güzellik ve kanser tedavisi için farklı adımlar
Tek hücreli fotosentez yapabilen karada ve denizde yaşayabilen çok küçük su bitkicikleri olarak tanımlanan mikroalgler, güzellik kremlerinde, kanser hücrelerinin küçültülmesinde kullanılacak. Bilim insanları, mikroalgler üzerinde yaptıkları çalışmayla nanopartiküller üretecek ve geniş yelpazedeki kullanım alanları için araştırma yapacak.
KANSER TEDAVİSİ 27.08.2018
Kanser tedavisinde 'Yapay Zeka' başarısı
Radyasyon Onkolojisi Prof. Dr. Ali Aydın Yavuz, 'Yapay Zeka' uygulamalarının kanserde radyoterapi tedavi başarısını arttırdığını, Yapay Zeka uygulamalarının önümüzdeki yıllarda kanser tedavilerine ciddi damga vuracağını ileri sürdü.
KANSER TEDAVİSİ 27.08.2018
Kanser tedavisinde yeni gelişme
Bilim insanları, kanser vakalarının yüzde 50'sini oluşturan ilaçla tedavi edilemeyen kanser türleri için, hücre çoğalmasını tetikleyen açma kapama proteinini tamir ederek yeni bir tedavi türü geliştirdi.
KANSER TEDAVİSİ 14.08.2018
Kanser tedavisinde fark ücreti yok
Dr. Adem Dirican, kanser hastalarına verilen Kemoterapi ve Radyoterapinin yanında çoğu Onkolojik cerrahi ameliyatlarından, erişkin ve yeni doğan yoğun bakım hizmetlerinden, kemik iliği nakli, Bypass ameliyatları ile sarı-kırmızı acil servis alanlarında verilen hizmetlerden de fark ücreti alınmadığını ifade etti.
KANSER TEDAVİSİ 24.07.2018
Kanser tedavisi gören öğretmenin fedakarlığı başarı getirdi
Samsun'da matematik öğretmenliği yapan Sinem Kant, kanser tedavisi görürken bir yandan da TÜBİTAK projesi hazırlayan öğrencilerini yalnız bırakmayarak projelerini tamamlamalarına yardım ettiği öğrencilerinin derece almasını sağladı.
KANSER TEDAVİSİ 21.07.2018
'Kanser tedavisinde fark ücreti alınmıyor'
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Onkolojik Cerrahi Merkezi, kanser tedavisinde fark ücreti almadan uzman ve akademik kadrosu ile hizmet veriyor.
KANSER TEDAVİSİ 19.07.2018
19 yaşındaki kanser tedavisi gören genç kızın ölümünün ardından hastaneden açıkl
Bursa'da kanser tedavisi gören 19 yaşındaki genç kızın ölümü üzerine hastanenin başhekimliği açıklama yaptı. Açıklamada, doktorların ivedi şekilde hastaya müdahale ettiği, olayla ilgili idari incelemenin başlatıldığı belirtildi.
KANSER TEDAVİSİ 19.07.2018
'Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü' kitabı raflarda
'Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü' kitabı raflarda
Uzman Diyetisyen Dilşat Baş'ın 'Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü' adlı kitabı, raflardaki yerini aldı.
KANSER TEDAVİSİ 17.07.2018
Prof. Dr. Yavuz: 'Işın tedavisindeki gelişmeler kanser tedavisindeki başarı oran
Prof. Dr. Melek Nur Yavuz, ışın tedavisi (radyoterapi) alanındaki son gelişmelerle kanser tedavisinde başarı oranlarının giderek artığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 12.07.2018
10 yıllık kanser tedavisi sona erdi
Gaziantep'te yaşayan ve 75 yaşındaki Fatma Marakoğlu'nun 10 yıldır süren kanser tedavisi son kematerapi ile tamamlandı. Marakoğlu için son tedavisinin ardından kutlama pastası kesildi.
KANSER TEDAVİSİ 11.07.2018
Bakan Demircan: 'Söz verdik ve yaptık'
Kanser hastalarının tedavisinin artık ücretsiz olduğunu belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Seçim süreci içinde verdiğimiz bir taahhüttü, gerçekleştirmiş olduk' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 7.07.2018
Uzm. Dyt. Dilşat Baş'ın kitabı 'Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü' raflarda
Uzm. Dyt. Dilşat Baş'ın kitabı 'Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü' raflarda
Uzman Diyetisyen Dilşat Baş'ın yazdığı Beslenmenin Kanser Tedavisindeki Gücü adlı kitap raflarda yerini aldı.
KANSER TEDAVİSİ 6.07.2018
Kanser tedavisi artık ücretsiz
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 'Kanser cerrahisi için yılda 240 milyon TL ödüyorken söz konusu düzenleme ile bu ödemeyi yılda yaklaşık 750 milyon TL'ye çıkartarak kanser hastalarımızın tedavilerini tamamen ücretsiz hale getirdik.' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 5.07.2018
Emar-Linak teknolojisi, kanserin ışınla tedavisi (radyoterapi) için yeni bir çığ
Doç. Dr. Yiğit Çeçen, Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR; EMAR) cihazı ile Lineer Hızlandırıcı (LİNAK) ışın tedavi cihazının teknolojik olarak birleştirilmiş hali olan EMAR-LİNAK cihazlarının dünyada yeni yeni kullanılmaya başlandığını ve kanserin ışınla tedavisi (radyoterapi) için yeni bir çığır açtığını belirtti.
KANSER TEDAVİSİ 26.06.2018
Kanser tedavisi için hastaneye vereceği parayı mağazasına yatırdı
İzmir'de yakalandığı kanser hastalığıyla mücadele eden 37 yaşındaki Sevgi Deringöz, tedavisi için özel hastaneye yatıracağı parayı kadınları iş dünyasına kazandıracak mağazaya yatırarak hayata tutundu.
KANSER TEDAVİSİ 26.04.2018
Adana'da halka kadın kanserlerinde erken tanı ve tedavisinin önemi anlatıldı
Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Kanser Haftası dolayısıyla, halka yönelik Kadın Kanserlerinde Erken Tanı Bilgilendirme ve Farkındalık Toplantısı gerçekleştirildi.
KANSER TEDAVİSİ 5.04.2018
Doç. Dr. Uzunoğlu: 'İleri evre meme kanseri tedavisinde gelişmeler umut veriyor'
Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Sernaz Uzunoğlu, tıp dünyasındaki gelişmeler sayesinde yakın gelecekte metastatik adı verilen ileri evre meme kanseri tedavisinde çok sayıda ümit verici yenilik yaşanmasını beklediğini söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 29.03.2018
Yozgat'ta kanser hastaları kemoterapi tedavisi için başka ile gitmeyecek
Yozgat Şehir Hastanesinde, Onkoloji Uzmanının başlamasıyla kemoterapi uygulamaları hız kazandı. Hastalar, kemoterapi veyahut kontroller için il dışına gitmek zorunda kalmayacak.
KANSER TEDAVİSİ 12.02.2018
Op. Dr. Cem Yılmaz: 'Meme Kanserinde Hacamat ve Sülük tedavisini önermiyoruz'
Meme kanserinde erken teşhisin ölüm olasılığını binde birlere kadar düşürdüğünü belirten Op. Dr. Cem Yılmaz, 'Meme Kanserinde Hacamat ve Sülük tedavisini önermiyoruz'dedi.
KANSER TEDAVİSİ 12.02.2018
Doğru bilinen yanlışlar kanser tedavisini olumsuz etkiliyor
Kanserin özellikle erken evrede yakalandığında tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu belirten uzmanlar, tıp dünyasının kanserle mücadelenin yanı sıra tedavide doğru bilinen yanlışlarla da mücadele ettiğini kaydetti. Uzmanlar, tıpta yeri olmayan tedavi yöntemleri ve yanlış uygulamaların hastalığın seyrini olumsuz etkileyebileceğini açıkladı.
KANSER TEDAVİSİ 4.02.2018
'Müzik eşliğinde yapılan kanser tedavisi, hastanın ağrılarını azaltıyor'
Kanserde erken teşhisin önemli olduğunu vurgulayan Tıbbi Onkoloji ve Tamamlayıcı Tıp Doktoru Dr. Betül Açıkalın, müzik eşliğinde yapılan kanser tedavisinde hastaların dikkatinin başka odak noktalarına yöneldiğini ve bu sebepten dolayı onları rahatsız eden semptomların azaldığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 3.02.2018
Danimarka'da kanser tedavisinde yankı uyandıran yöntem
Danimarka'da kanser tedavisinde yankı uyandıran yöntem
Danimarka'da bulunan Odense Üniversite Hastanesinde kanser tedavisinde kullanılan bir yöntem yankı uyandırdı.
KANSER TEDAVİSİ 3.02.2018
Kanser hastalarına kemoterapi yerine akıllı ilaç tedavisi
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kanser hastalarına kemoterapi yerine akıllı ilaç yöntemi uygulanıyor.
KANSER TEDAVİSİ 9.12.2017
Kan Kanseri Tedavisinde Canlı İlaç Dönemi
Prof. Dr. Muhit Özcan, kan kanseri tedavisinde yeni bir dönemin başladığını belirterek, 'Canlı ilaç Lösemi, Lenfoma, Miyelom gibi kan kanserlerini bitirecek yolun başlangıcı olacak.' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 15.09.2017
Barınakta kanser tedavisi
Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, sokak hayvanlarını tehdit eden 'bulaşıcı tümör' hastalığı ile de mücadele ediyor.
KANSER TEDAVİSİ 28.08.2017
Kanser tedavisi gören yaşlı adam, evinde ölü bulundu
Kanser tedavisi gören yaşlı adam, evinde ölü bulundu
Kastamonu'nun Daday ilçesinde bir süredir kanser tedavisi gören yaşlı adam evinde ölü bulundu.
KANSER TEDAVİSİ 20.08.2017
Kanser tedavisinde 'saç dökülmesinden korkmayın' uyarısı
Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, kanser tanısı konulan kadınların en çok saç dökülmesinden endişe ettiklerini; ancak tedavi nedeniyle dökülen saçların yeniden çıktığını söyledi.
KANSER TEDAVİSİ 30.03.2017
Kanser tedavisine gecikmeyin
Prof. Dr. Hakan Bozcuk, kanser tanısı konulduktan sonra tedaviye erken dönemde başlamanın önemli olduğuna dikkat çekti, 'Bilimsel tedavinin zamanında başlamaması tedavide direnci ya da tedaviye etkisiz yanıtı beraberinde getirebilir. Bu da hastanın ileride sağlık açısından daha olumsuz bir süreçle karşılaşması anlamına gelebilir' dedi.
KANSER TEDAVİSİ 30.04.2016