KARACİ

HaberlerKARACİ HABERLERİKARACİ HABERLERİ
PAÜ Hastanesinde bağışlanan karaciğerle hayat döndü
Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi Denizli'de bir ilke imza atarak, 45 yaşındaki kadına karaciğer nakli gerçekleştirdi.
KARACİ HABERLERİ 18.04.2018
Karaciğer ve böbrekleri hastalara umut oldu
Balıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen 70 yaşındaki hastanın organları bağışlandı. Hastanın böbrekleri ve karaciğeri alınarak organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere Bursa'ya götürüldü.
KARACİ HABERLERİ 17.04.2018
Böbrekleri ve karaciğeri hastalara umut oldu
Balıkesir'de beyin ölümü gerçekleşen 77 yaşındaki kadının iki böbreği ve karaciğeri başarılı bir operasyonla alınarak 3 hastaya ulaştırılmak üzere Bursa'ya gönderildi.
KARACİ HABERLERİ 11.04.2018
Karaciğer tümörü ameliyatında Düzce'de tek
Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, bölgede sınırlı sayıda uygulanan ve Düzce'de sadece Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen karaciğer tümörü ameliyatlarını başarıyla uyguluyor.
KARACİ HABERLERİ 6.04.2018
22 yaşında, 5 yıldır karaciğer nakli bekliyor
22 yaşında, 5 yıldır karaciğer nakli bekliyor
Elazığ'da tedavi gören 22 yaşındaki Sevim Sonakalan, 5 yıldır karaciğer nakli bekliyor.
KARACİ HABERLERİ 27.03.2018
(Özel haber) Karaciğer dostu enginar bahçelerinde hasat zamanı
İzmir'in enginarın üretim merkezi Urla ilçesinde, 3 bin 500 dönüm alanda ekilen enginarların hasat çalışmaları başladı. Yılda ortalama 30 milyon baş enginar toplanan ilçede, üreticiler bu yıl verimin yüksek olduğunu belirtti. Karaciğer dostu bitkinin hasat zamanında, yemyeşil enginar bahçeleri drone ile havadan görüntülendi.
KARACİ HABERLERİ 24.03.2018
Karaciğer yağlanmasında en büyük faktör: kilo
Medical Park Gaziantep Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü Uzm. Dr. Ömer Aydın Yıldırım, karaciğer yağlanmasının en büyük sebebinin kilo alımı olduğunu ifade ederek her geçen gün Türkiye'deki insanların da bu sıkıntıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.
KARACİ HABERLERİ 1.03.2018
Oğlunu hayatta tutabilmek için önce 20 kilo sonra karaciğerini verdi
Antalya'da 'Mavi ışık' diye bilinen 'Crigler Najjar' hastalığı nedeniyle günde 10-12 saat arasında ışık tedavisi gören Poyraz Ergün, babasının sanayide yaptırdığı fototerapi cihazı ve karaciğerini bağışlamasıyla hayata tutunmayı başardı.Bugün 3 yaşını geride bıraktı. Poyraz artık, istediği gibi koşup, oynayabiliyor.
KARACİ HABERLERİ 20.02.2018
Karaciğer kanserinde son gelişmeler Adana'da tartışılacak
23-25 Şubat tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi ve ilgili ulusal derneklerin işbirliği ve uluslararası katılımla Adana'da gerçekleştirilecek olan '2nci Çukurova Hepatosellüler Karsinoma Kongresi'nde, karaciğer kanseri tüm yönleriyle masaya yatırılacak.
KARACİ HABERLERİ 16.02.2018