KARADENİZ HABERLERİ

HaberlerKARADENİZKARADENİZ
Karadeniz'in en çılgın şenliği
Karadeniz'in en çılgın şenliği
5.'si düzenlenen Kaçkar Kış Yüzme Şenliği'nde katılımcılar, dondurucu soğuğa rağmen 2750 rakımlı gölde yüzdüler.
KARADENİZ 16.12.2018
'Karayemiş Belgeseli' Karadeniz'in mistik ağacı
Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi'nde 21 Aralık saat 20.00'da İstanbul galası gerçekleştirilecek belgesel, Doğu Karadeniz güzergahını izleyerek karayemiş ve eski evlerin birlikteliğini sunuyor.
KARADENİZ 15.12.2018
Samsun'da Çinekop bolluğu
Samsunlu balıkçılar, geçen sene kilosu 30 lira olan çinekopun, bu seneki bolluk nedeniyle 15 liradan satıldığını söylediler.
KARADENİZ 15.12.2018
Hamsinin kilosu 5 TL'ye düştü
Hamsinin kilosu 5 TL'ye düştü
Avcılığının başlamasıyla hamsinin kilogramı 5 liraya kadar düştü.
KARADENİZ 15.12.2018
Karda kışta zorlu yolculuk! 12 öğrenci 36 kilometre
Karadeniz'de kar ve tipisiyle meşhur 2 bin 280 metre rakımlı Kostan Dağı'nı aşarak Arzular Kabaköy beldesindeki okula giden 12 taşımalı öğrenci özellikle kış aylarında bu yolculuklarını güçlükle gerçekleştiriyor.
KARADENİZ 14.12.2018
Bakan Varank: 'Karadeniz'in ihracat hacmi yüzde 12 arttı'
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karadeniz'in ihracat hacminin geçen yıla oranla yüzde 12 oranında arttığını söyledi.
KARADENİZ 14.12.2018
Yol çöktü! 50 metrelik heyelan oluştu
Etkili olan yağışların ardından Rat Mahallesi'nde yolda dün akşam meydana gelen toprak kaymasının boyutu gündüz ortaya çıktı. 50 metrelik bölgede oluşan devasa heyelan nedeniyle ekipler bölgedeki incelemelerinin ardından çalışma başlatacak.
KARADENİZ 14.12.2018
Balıkçılardan uyarı! Hamsi fiyatı yükselebilir
Karadenizli balıkçılar, olumsuz geçen hava şartları ve hamsinin Gürcistan bölgesine gitmesinden dolayı fiyatların yükselişe geçebileceğini dile getirdi.
KARADENİZ 14.12.2018
Karadeniz'de köy yolları ulaşıma kapandı
Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada yağan kar yağışı nedeniyle 32 köy yolunun kapalı olduğu, İl Özel İdare Müdürlüğü ekiplerince karla mücadele edilerek, yol açma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
KARADENİZ 13.12.2018
Ahmed Siyahi Derneğinden, Vali Karadeniz'e ziyaret
Ahmed Siyahi ve Halidiye Kütüphanesi Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Baysan, beraberinde Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Vali Yaşar Karadeniz'i ziyaret etti.
KARADENİZ 13.12.2018
Karadeniz karla kaplandı
Gece etkili olan kar yağışının ardından kent merkezi beyaza bürünürken, il genelinde 41 köy yolu tekrar ulaşıma kapandı.
KARADENİZ 13.12.2018
Karadeniz'de buzda dans!
Karadeniz'de dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışının ardından İstanbul istikameti karayolunda sabah saatlerinde buzlanma meydana geldi. Araçlar yollarda kalırken, karayolunda ise uzun kuyruklar oluştu.
KARADENİZ 13.12.2018
Karadeniz'de etkili kar yağışı! 50 köye ulaşım sağlanamıyor
Karadeniz'de etkili kar yağışı! 50 köye ulaşım sağlanamıyor
Karadeniz bölgesinde soğuk hava ve kar, yaşamı olumsuz etkilerken 50 köye ulaşım sağlanamıyor.
KARADENİZ 12.12.2018
Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı
Karadeniz'de kar etkili oldu, araçlar yolda kaldı
Karadeniz'de kar yağışı sonucu ağır tonajlı araçlar yolda kaldı.
KARADENİZ 12.12.2018
Doğu Karadeniz geçidinde TIR yan yattı
Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan en önemli geçitlerinden Zigana Dağı Geçidi'nde kar yağışı kazaları da beraberinde getirdi. Bölgede kar kalınlığı 10 santimetreyi aşarken yağışın ardından kayganlaşan yolda kömür yüklü TIR yan yattı.
KARADENİZ 11.12.2018
Türk Deniz Kuvvetlerinden Karadeniz'e 9. Deniz Üssü
Türk Deniz Kuvvetleri 9. deniz üssünü Doğu Karadeniz'e kuruyor. 60 dönümlük arazide kurulması planlanan üs Trabzon'un Sürmene ilçesindeki Çamburnu Limanı'nda lojistik destek sağlayacak.
KARADENİZ 11.12.2018
Karadeniz'de terörist avı! Yalın ayak kaçtılar
Terör örgütü PKK'nın Karadeniz yapılanmasına ilişkin operasyonlar esnasında dinlenme ve yemek molası veren PKK'lıların yalın ayak kaçtıkları tespit edildi.
KARADENİZ 11.12.2018
Karadeniz'de kuvvetli fırtına
Karadeniz'de etkili olan fırtına ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar zaman zaman Liman Caddesi'ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı.
KARADENİZ 11.12.2018
Başkan Zihni Şahin: 'Atalarımızdan kalan gururlu miras'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Balkanlardan Kafkaslar'a, atalarımız, gittikleri her yerde bizlere önemli miraslar bırakmıştır. Bunlar, utanılacak değil gurur duyulacak miraslardır' dedi.
KARADENİZ 10.12.2018
İzmir'de Samsun rüzgarı
Orta Karadeniz Bölgesi, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve yerel turizm aktörleri iş birliğinde '12. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda tanıtıldı.
KARADENİZ 10.12.2018
Geleneksel 14. Karadenizliler Gecesi düzenlendi
Geleneksel 14. Karadenizliler Gecesi düzenlendi
Kayseri'de geleneksel hale gelen Karadenizliler Gecesi'ne büyük ilgi gösterildi.
KARADENİZ 10.12.2018
Karadeniz'den tonlarca balıkla döndüler
Karadeniz'den tonlarca balıkla döndüler
Karadeniz'de avlanan balıkçılar tonlarca hamsiyle balıkçı barınağına döndüler.
KARADENİZ 9.12.2018
Karadeniz beyaza büründü... Kartpostallık manzaralar
Karadeniz beyaza büründü... Kartpostallık manzaralar
Karadeniz'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, yaylalarda kartpostallık manzaralar oluşturdu.
KARADENİZ 9.12.2018
Turizmciler hata arıyor
Turizm İşletmeleri ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Murat Çavga, 'Doğu Karadeniz Bölgesi için açıklanan turist sayıları tatmin edici rakamlar olmasına rağmen işletmelerimizin kış dönemlerinde sıkıntı yaşaması bir yerde hesap ya da uygulama hatası yaptığımızın gösteriyor' dedi
KARADENİZ 9.12.2018
Karadeniz somonu Japon sofralarında
Trabzon'da yetiştirilen, fabrikalarda işlem gördükten sonra Vietnam'a gönderilen Karadeniz somonu, burada 'suşi' haline getirilmesinin ardından Japon tüketicilerin beğenisine sunuluyor
KARADENİZ 8.12.2018
İstanbul'da İmera'dan Karadeniz rüzgarı
Karadeniz müziğinin başarılı temsilcisi Grup İmera Üsküdar'da hayranlarına konser verdi. Hüzünlü şarkılarıyla kalplere dokunan, hareketli Karadeniz şarkılarıyla izleyenleri coşturan Grup İmera izleyenlerin büyük beğenisini topladı.
KARADENİZ 7.12.2018
Karadeniz'in o gölünde kirliliğin önüne geçilemiyor!
Son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki Sera Gölü artık doğal güzelliğiyle değil de kirliliğiyle anılıyor.
KARADENİZ 7.12.2018
OKA, Orta Karadeniz Bölgesinin yatırım fırsatlarını tanıttı
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Badeer Yatırım Platformu tarafından İstanbul'da düzenlenen 'Badeer 1. İş Dünyası ve Yatırım Fırsatları Zirvesi'nde Orta Karadeniz Bölgesi'nin yatırım fırsatlarını tanıttı.
KARADENİZ 7.12.2018
Karadeniz'de ilk kez Samsun'da uygulandı
Samsun'da kafatası kemiğinde eksik olan hastaya Kardeniz'de ilk kez '3D yazıcı' tekniğiyle titanyum parça takıldı. Türkiye'de 1-2 merkezde yapılan yöntemle ameliyattan önceki ve sonraki görüntüsü arasında inanılmaz bir fark oluşan hastanın psikolojisi de aynı oranda düzeldi.
KARADENİZ 7.12.2018
Palamuttan sonra hamsi de yüz güldürüyor
Palamuttan sonra hamsi de yüz güldürüyor
Bu sezon balıkçıların yüzünü güldüren Karadeniz, cömert davranmaya devam ediyor.
KARADENİZ 6.12.2018
Kırmızı bültenle aranıyordu Karadeniz'de yakalandı
İnterpol'ün 'uluslararası düzeyde hırsızlık şebekesi' oluşturmak iddiasıyla kırmızı bültenle aradığı Ekim ayında Trabzon Emniyetince yakalanan Gürcü mafya lideri Mindia Goradze, Trabzon Adliyesinde çıkarıldığı nöbetçi 1. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderildi.
KARADENİZ 4.12.2018
Karadeniz'deki bolluktan balıkçılar memnun
 Samsun Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç, 'Hamsi Sinop'a kadar geldi. Önümüzdeki hafta Samsun tarafına gelmesini bekliyoruz. Allah'a çok şükür, geride kalan 3 ay umduğumuzdan çok iyi geçti.' dedi.
KARADENİZ 4.12.2018
Karadeniz'in en çok göç veren ili!
TÜİK verilerine göre geçen yıl milyonlarca kişi kentler arasında göç etti. En çok göç veren iller sırasında Giresun 5. sırada yer aldı. En çok göçü Tekirdağ alırken, en çok göç veren il ise Bayburt oldu.
KARADENİZ 4.12.2018
Karadeniz'den hamsi fışkırıyor
Karadeniz'de denize açılan balıkçıların limana bol miktarda hamsiyle dönmesi hem satıcıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdü. Palamut sezonun bereketli geçen Karadeniz'de deniz suyunun soğumasıyla birlikte balıkçıların ağlarına bol miktarda hamsi takılmaya başladı.
KARADENİZ 3.12.2018
Karadenizliler kahvaltıda buluştu
Karadenizliler kahvaltıda buluştu
Antalya'da yaşayan Karadenizliler kahvaltıda biraraya geldi.
KARADENİZ 3.12.2018
Bafra ve Çarşamba'da tarımın sonu geliyor
Küresel ısınma sonucu deniz seviyesinin yaklaşık 62 santimetre yükseleceğinin tahmin edildiğini söyleyen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Jeomorfolog Doç. Dr. Cengiz Yıldırım, 'Karadeniz bölgemizdeki iki önemli deltamız olan Bafra ve Çarşamba'da deniz suları 5 kilometre içeri girecek' dedi.
KARADENİZ 3.12.2018
Dev dalgalar kumsalları çöplüğe çevirdi
Dev dalgalar kumsalları çöplüğe çevirdi
Karadeniz'de yaşanan fırtına sonrası dev dalgalar sahilleri çöplüğe çevirdi.
KARADENİZ 2.12.2018
AK Parti Tanıtım ve Medya Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı
AK Parti Tanıtım ve Medya Karadeniz Bölge Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın katılımıyla Samsun'da gerçekleştirildi.
KARADENİZ 2.12.2018
Liderin bileği bükülmüyor
Ligde 2 hafta önce şampiyonluğu garantileyen Karadenizspor, Serhat, Hamit ve Emir'in golleriyle Fenerspor'u 6-1 mağlup ederek puanını 39'a yükseltti
KARADENİZ 2.12.2018
PKK'nın Karadeniz'de provokasyon çabası!
PKK Silahlı Terör Örgütü, Kasım ayında faaliyete geçen Beşikdüzü Cezaevi üzerinden yaydığı asılsız iddialarla örgütün provokatif faaliyetleri için zemin hazırlamaya çalışıyor.
KARADENİZ 2.12.2018
Doğu Karadenizli balıkçılar hamsiyi batıda arıyor
Doğu Karadenizli balıkçılar hamsiyi Batı Karadeniz'de arıyor.Trabzon açıklarında bu sezon şuana kadar sadece 3-5 gün kadar hamsi avı yapılırken, teknelerin çoğu Batı Karadeniz'de avlanıyor
KARADENİZ 1.12.2018
Karadeniz'den İstanbul'a uyuşturucu operasyonu! 21 tutuklama
Karadeniz'den İstanbul'a uyuşturucu operasyonu! 21 tutuklama
3 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 23 kişiden 21'i tutuklandı.
KARADENİZ 30.11.2018
Karadeniz'de istavrit bereketi
Batı Karadeniz Bölgesi'nin önemli limanlarından Zonguldak Alaplı ilçesinde denize açılan balıkçılar, bol miktarda istavrit avladı. Yaklaşık 30 ton istavrit balıkçıları sevindirdi.
KARADENİZ 30.11.2018
Batı Karadeniz'de istavrit bereketi
Batı Karadeniz Bölgesi'nin önemli limanlarından Zonguldak Alaplı ilçesinde denize açılan balıkçılar, bol miktarda istavrit avladı. Yaklaşık 30 ton istavrit balıkçıları sevindirdi.
KARADENİZ 30.11.2018
Beklenen kar geldi! Karadeniz bembeyaz
Türkiye'nin en önemli geçiş güzergahı olan Bolu Dağında sabah saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşların sevindirdi. Bazı vatandaşlar yol kenarında aracını park ederek karda fotoğraf çektirdi.
KARADENİZ 30.11.2018
Başkan Özdemir'den Yeşilırmak'taki balık ölümleriyle ilgili açıklama
Yeşilırmak Nehri'nde görülen balık ölümleriyle ilgili açıklama yapan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, 'Muhakkak ki dış bir etken tarafından suya yoğun şekilde katılım olduğu kanaatindeyim. Bu bilimsel araştırmalar ve analizler neticesinde ortaya çıkacaktır' dedi.
KARADENİZ 30.11.2018
Minik kramponlar iş başında
Karadenispor kış spor okullarında çalışmalar aralıksız tüm hızıyla devam ediyor. Samsun futbolu adına umutlu olduklarını belirten Antrenör Rıfat Engiz ve Özgür Gökkıyas, 'Samsun futboluna yeni yetenekler kazandırmak için çalışmalarımız aralıksız sürüyor' dedi
KARADENİZ 30.11.2018
Karadeniz'de balık bolluğu
Karadeniz'e açılan balıkçıların ağları geçen sezona göre daha fazla dolarken, balığın bol olması nedeniyle fiyatlarda da düşüş meydana geldi.
KARADENİZ 29.11.2018
Karadeniz'de balık bolluğu!
Karadeniz'e açılan balıkçıların ağları geçen sezona göre daha fazla dolarken, balığın bol olması nedeniyle fiyatlarda da düşüş meydana geldi.
KARADENİZ 29.11.2018
Karadeniz'de coştu! 7 metrelik dalgalar oluştu
Batı Karadeniz'de etkili olan şiddetli rüzgar ve yağmurla birlikte şiddetini artıran dalgalar zaman zaman Liman Caddesi'ndeki 7 metrelik istinat duvarını aştı.
KARADENİZ 29.11.2018
Batı Karadenizde dev dalgalar
Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde denizde etkili olan fırtına nedeniyle kıyıda 5 metreyi bulan dalgalar oluştu. Dalgakıranları aşan dalgalar balıkçı barınağına kadar ulaştı.
KARADENİZ 29.11.2018
Karadeniz'den çipasıyla birlikte çıkan çapa arkeologları heyecanlandırdı
Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde balıkçıların ağına takılan ve arkeologları heyecanlandıran çapa Konuralp'te bulunan müzeye getirildi. Çapayı inceleyen arkeologlar, çapanın heyecan verici olduğunu belirterek, çapanın denizin altında çürümeyen çipası ile birlikte Karadeniz ile ilgili yeni bilgilere de ulaşacaklarını ifade ettiler.
KARADENİZ 29.11.2018
Asrın projesi 2019'da bitiyor
Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid Han zamanında projesi çizdirilen ancak savaşlar, siyasi ve ekonomik yetersizlikler sebebiyle uygulamaya geçirilemeyen, Cumhuriyet döneminde de soğuk savaş ve siyasi istikrarsızlıklar sebebiyle başlatılamayan Karadeniz ile Akdeniz'i birbirine bağlayacak 600 kilometrelik yol gelecek yıl tamamlanıyor.
KARADENİZ 28.11.2018
ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım'da OMÜ'de
Biyoçeşitlilik temasıyla düzenlenen '2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu' 28-30 Kasım 2018 tarihinde Samsun'da yapılacak.
KARADENİZ 27.11.2018
İzmir'deki Giresun Günleri Ege ile Karadeniz arasında köprü oldu
Giresun Valiliği Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret ederek İzmir Tanıtım Günleri'ne verdiği katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti.
KARADENİZ 27.11.2018
Karadeniz'de hamsi bereketi
Karadeniz'de hamsi bereketi
Karadeniz'de palamut bereketinin ardından balıkçılar yaklaşık 500 ton hamsi avladı.
KARADENİZ 26.11.2018
Karadeniz 4x4'lük
Şampiyonluğu geçtiğimiz hafta şampiyonluğu garantileyen Karadenizspor, Cedit Ilıcaspor'u 4-0'lık farklı skorla mağlup ederek galibiyet serisini sürdürdü
KARADENİZ 25.11.2018
Karadeniz'de derbi ateşi
Karadeniz temsilcisi Trabzonspor evinde Fenerbahçe'yi konuk ediyor. Medical Park Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak karşılaşmada hakem Halil Umut Meler düdük çalacak.
KARADENİZ 25.11.2018
Hamsi bollaştı balık fiyatları düştü
Hamsi bollaştı balık fiyatları düştü
Karadeniz'de yaşanan hamsi bolluğu, tezgahlardaki diğer balıkların fiyatlarında gerilemeye sebep oldu.
KARADENİZ 24.11.2018
Karadeniz'in o ilinde 3 kamyon kundaklandı
Karadeniz'in o ilinde 3 kamyon kundaklandı
Dün gece Yeşil Yol inşaatında çalıştığı öğrenilen 3 kamyon kundaklandı.
KARADENİZ 24.11.2018
(Özel) Karadeniz'den hamsi fışkırıyor
Düzce Akçakoca'da ava çıkan balıkçılar tonlarca hamsi yakaladı. Balıklar Anadolu'ya sevk edilirken 15 kilo gelen kasası 100 TL'den satışa sunuluyor.
KARADENİZ 24.11.2018
Samsun'un 9 tescilli ürünü o kitapta
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), TR83 Bölgesi'nde yer alan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerine özgü yöresel ürünlerden, coğrafi işaret tescili almış ürünlerin tanıtımı için 'Orta Karadeniz Bölgesi Coğrafi İşaretli Ürünler Tanıtım Kitabı' hazırladı.
KARADENİZ 23.11.2018
Karadeniz'de hamsi bayramı
Karadeniz'de hamsi bayramı
Karadeniz'de yaşanan hamsi bereketi, balıkçıların yüzünü güldürürdü.
KARADENİZ 22.11.2018
Karadeniz'de hamsi bayramı
Karadeniz'de hamsi bayramı
Karadeniz'de yaşanan hamsi bereketi, balıkçıların yüzünü güldürürdü.
KARADENİZ 22.11.2018
Karadeniz'e şehit ateşi düştü
Trabzon'un Akçaabat ilçesi Sarıtaş mahallesi nüfusuna kayıtlı Emircan Boğuşlu tedavi gördüğü Ankara GATA'da hayatını kaybetti.
KARADENİZ 21.11.2018
Samsun'da Tekkeköy Mağaraları hayranlık uyandırıyor
Karadeniz'deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, yerli ve yabancı turizm acentelerinin tur programlarına girdi.
KARADENİZ 21.11.2018
ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım'da OMÜ'de
Biyoçeşitlilik temasıyla düzenlenen 2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu 28-30 Kasım 2018 tarihinde Samsun'da yapılacak.
KARADENİZ 21.11.2018
Karadeniz rüzgarı Ege'de esecek
Karadeniz'in şirin illerinden birisi olan Giresun'un, doğa, kültür ve sanat alanında turizm değerleri Ege'nin incisi İzmir'de tanıtılmaya hazırlanıyor.
KARADENİZ 21.11.2018
Karadeniz'in 5 ilinde PKK'ya eş zamanlı operasyon
Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Ordu, Trabzon, Tokat ve Gümüşhane kırsalında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik eş zamanlı operasyon düzenleniyor.
KARADENİZ 21.11.2018
Kar, kış, zorlu arazi şartları demeden Karadeniz'de PKK'lı avı sürüyor
Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde, Ordu, Trabzon, Tokat ve Gümüşhane kırsalında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik eş zamanlı operasyon düzenleniyor.
KARADENİZ 21.11.2018
Doğu Karadenizliler Haber Medya'da
Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Metin Tiryaki ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular
KARADENİZ 21.11.2018
Karadeniz'den hamsi fışkırdı
Karadeniz'de palamut bereketinin ardından hamsi bereketi yaşanıyor. Zonguldak açıklarında avlanan balıkçılar yaklaşık 500 ton hamsi avladı. Karadeniz'den adeta hamsi fışkırdı.
KARADENİZ 21.11.2018
Hamsinin fiyatı borsa gibi bir iniyor bir çıkıyor!
Son 1 haftadır hamsi, fiyatıyla adeta borsa gibi inişli çıkışlı bir görüntü çizerken, tezgahlarda fiyatı 20 TL'yi bile gördü.
KARADENİZ 20.11.2018
Şampiyon Karadeniz
Ligin bitimine 2 hafta kala U-19 Ligi'nde namağlup şampiyonluğunu ilan eden Karadenizspor, Samsun U-19 Elit Ligi'ne adını yazdırdı
KARADENİZ 20.11.2018
Batı Karadeniz Taekwondo Şampiyonası sona erdi
Batı Karadeniz Taekwondo Şampiyonası sona erdi
Bolu'nun Gerede ilçesinde 22 spor kulübünün katılımı ile Batı Karadeniz Taekwondo Şampiyonası gerçekleştirildi.
KARADENİZ 19.11.2018
Karadeniz'den getirdiler, Niksar'da satarken yakalandılar
Tokat'ın Niksar ilçesine Karadeniz illerinden ruhsatsız silah getirerek satış yapan şahıslara yönelik operasyon düzenlendi.
KARADENİZ 19.11.2018
Karadeniz'de hamsi bolluğu
Batı Karadeniz'in en önemli limanlarından Akçakoca'da balıkçılar, 4 günde yaklaşık 500 ton hamsi avlamanın mutluluğunu yaşıyor.
KARADENİZ 18.11.2018
TÜRSAB, Karadeniz'e yöneliyor
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, turizmde farklılaşma için Karadeniz'in en avantajlı lokasyon olduğunu belirterek, 'Ortadoğu ve Körfez turizminin anahtarı Karadeniz Havzası'dır' dedi.
KARADENİZ 18.11.2018
Lider rakip tanımıyor
Namağlup şampiyonluğa emin adımlarla ilerleyen Karadenizspor, Karşıyakaspor'u 5-0'lık farklı skorla mağlup ederek galibiyet serisini bozmadı
KARADENİZ 18.11.2018
Karadeniz'de avlanma her yıl düşüyor
Karadeniz'de avlanma her yıl düşüyor
Karadeniz'de son 17 yıldır hamsi, palamut, istavrit, lüfer gibi balık türlerinin avında düşüş yaşanıyor
KARADENİZ 18.11.2018
Karadeniz'de hamsi bereketi!
Karadeniz'de hamsi bereketi!
Karadeniz'de denize açılan gırgır ve trol tekneleri, kıyıya bol miktarda balıkla döndü.
KARADENİZ 17.11.2018
Karadeniz'de yaylalarda mahsur kaldılar!
Karadeniz'de yaylalarda mahsur kaldılar!
Yoğun kar nedeniyle yaylalarda mahsur kalan 10 kişi ile bin 750 hayvan kurtarıldı.
KARADENİZ 17.11.2018
'Hamsiyi aralık ayında bekliyoruz'
Karadeniz'de av sezonunun başlamasıyla bol miktarda avlanan palamudun ardından balıkçılar, şimdi de hamsinin yolunu gözlüyor.
KARADENİZ 17.11.2018
Karadeniz'de avlanma rakamları düşüyor
Karadeniz'de avlanma rakamları düşüyor
Karadeniz'de son 17 yıldır hamsi, palamut, istavrit, lüfer gibi balık türlerinin avında belirgin bir düşüş yaşanıyor.
KARADENİZ 17.11.2018
Karadeniz'de avlanma rakamları her yıl düşüyor
Karadeniz'de avlanma rakamları her yıl düşüyor
Karadeniz'de son 17 yıldır hamsi, palamut, istavrit, lüfer gibi balık türlerinin avında belirgin bir düşüş yaşanıyor.
KARADENİZ 17.11.2018
Sarp'tan Karadeniz'e geçit yok!
Sarp'tan Karadeniz'e geçit yok!
Türkiye'nin Kafkasya'ya açılan kapısı olan Sarp Sınır Kapısı'nda kaçakçılara geçit verilmiyor.
KARADENİZ 16.11.2018
Karadeniz'de bedellilerin yemin heyecanı
Temel eğitimlerini tamamlayan 100 bedelli askerlik yükümlüsü için yemin ve terhis töreni düzenlendi. Yanı sıra 186 er, yemin töreniyle terhis edildi.
KARADENİZ 16.11.2018
Atakum Türkiye'de ilk 30, Karadeniz'de tek
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, göreve geldiği günden itibaren, her kesimden Atakumluyu yakından ilgilendiren, ilçenin ihtiyaçlarına cevap veren projeleri hayat geçirdiklerini kaydederek, 'Bölgenin 1 numarası olan Atakum'u, Türkiye'nin marka şehirlerinden birisi haline getirmek için durmak yok, yola devam diyoruz' dedi. 
KARADENİZ 16.11.2018
Taşçı: 'Karadeniz'de 1 numara olduk'
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, göreve geldiği günden itibaren, her kesimden Atakumluyu yakından ilgilendiren, ilçenin ihtiyaçlarına cevap veren projeleri hayat geçirdiklerini kaydederek, 'Bölgenin 1 numarası olan Atakum'u, Türkiye'nin marka şehirlerinden birisi haline getirmek için durmak yok, yola devam diyoruz' dedi.
KARADENİZ 16.11.2018
Gözler hamside
Samsunlu balıkçılar, bu sezon Karadeniz'de yaşanan palamut bolluğunun ardından hamsi bolluğunun yaşanacağına inandıklarını söylediler. 
KARADENİZ 16.11.2018
Palamut Karadeniz'den göç ediyor
 Kastamonu Üniversitesi  İç Su ve Deniz Balıkları Üretim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adem Yavuz Sönmez, 'Balıkların hayat evreleri için belirli su sıcaklığına ihtiyaç var. Yani balıklar ortam koşullarına göre göç eder. Karadeniz'deki su sıcaklığının önemli derecede azaldığı şu günlerde göç yolculuğu hızlandı.' dedi.
KARADENİZ 16.11.2018
Karadeniz Kent Konseyleri Birliğinden CHP'li Aygün'e sert tepki
Karadeniz Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün'ün 'Trabzon'un Kurtuluş Savaşı sırasında Rumların elinde olduğuna' ilişkin açıklamasına sert tepki gösterdi.
KARADENİZ 15.11.2018
Karadeniz kara teslim
Karadeniz kara teslim
Karadeniz'in yüksek ve iç kesimlerinde soğuk hava ve kar, yaşamı olumsuz etkiliyor.
KARADENİZ 15.11.2018
Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı
Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı
Etkili olan kar yağışı nedeniyle Karadeniz'de 80 köy yolu ulaşıma kapandı. 
KARADENİZ 15.11.2018
Karadeniz beyaza büründü
Karadeniz Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Ordu, Giresun, Sinop, Gümüşhane, Kastamonu ve Bartın'da kar yağışı etkili oldu.
KARADENİZ 14.11.2018
Selçuk Balcı Samsun'da gençlerle söyleşti
Selçuk Balcı Samsun'da gençlerle söyleşti
Karadeniz'in sevilen popüler genç şarkıcısı Selçuk Balcı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileriyle buluştu.
KARADENİZ 14.11.2018
Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hafta başında uyarı verdiği kar yağışı ve soğuk hava dalgası Kastamonu'nun yüksek kesimlerinde gece saatleriyle itibaren etkili olmaya başladı. Yaralıgöz mevki'inde gece saatlerinde etkili olmayan başlayan kar yağışı sürücülerin cep telefonları kamerasına yansıdı.
KARADENİZ 14.11.2018
Samsun, 50 milyonu kaybetti
Samsun'da donanımlı bir plaj olmadığı için turistlerin Sinop'a gittiğini belirten KATİD Başkanı Murat Toktaş, 'Şehre ekonomik anlamda katkı sağlayacak insanı Sinop'a kaptırıyoruz. 50 milyon liralık bir plaj cirosu var ve biz bunu kaybediyoruz' dedi
KARADENİZ 14.11.2018
Türk balı en çok Almanya'ya satıldı
Türkiye'den yılın ocak-ekim döneminde 44 ülkeye 5 bin 458 ton bal ihraç edilerek, yaklaşık 21,8 milyon dolar gelir sağlandı
KARADENİZ 14.11.2018
Karadeniz'de bulundu... 3800 yıllık
Hattuşa antik kentinde bazı kült ritüellerde kullanıldığı tahmin edilen yapının iki ayrı bölümünde 3500 ve 3800 yıllık 75 küp bulundu.
KARADENİZ 14.11.2018