KOMİSYON HABERLERİ

HaberlerKOMİSYONKOMİSYON
İlkadım'da komisyon toplandı... Yüzde 50 tasarruf adımı
İlkadım Belediye Meclisi komisyon toplantısında konuşan Temizlik İşleri Müdürü Recep Aslan, 'Temizlik işi ihale usulüyle yapılınca bunun maliyeti 5 yılda 68 milyon lira. Ancak temizlik işini kendimiz yaptığımızda ise 5 yılda, 34 milyon lira ödüyoruz. Böylece belediye yüzde 50'ye yakın bir tasarruf sağlıyor' dedi
KOMİSYON 11.06.2019
Efeler Belediyesinde Kültür Sanat Komisyonu kuruldu
Efeler Belediyesi'nde basılacak kültür ve sanat eserlerinin değerlendirmesini yapmak üzere, alanında uzman kişilerin bulunduğu bir komisyon kuruldu.
KOMİSYON 31.05.2019
Orman yangınlarıyla mücadele komisyon toplantısı
Orman yangınlarıyla mücadele komisyon toplantısı
Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında ''Orman yangınlarıyla mücadele'' komisyon toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 27.05.2019
Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı
Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı
Bilecik Valisi Bilal Şentürk başkanlığında Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon toplantısı yapıldı.
KOMİSYON 24.05.2019
Qualcomm Federal Ticaret Komisyonu Davası Kararına İtiraz Edecek
Qualcomm Incorporated, ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından lisans politikalarının haksız rekabete yol açtığı iddiasıyla açılan davada, yerel mahkeme yargıcı Lucy H. Koh'un ABD Federal Ticaret Komisyonu lehinde verdiği hükmün ertelenmesini talep edeceğini ve temyize başvuracağını duyurdu.
KOMİSYON 23.05.2019
Samsun'da su zammı komisyondan geçti
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) komisyonunda içme suyuna yüzde 25 zam, 'Sayaç Bakım Bedeli' fiyatının en az 2 lira 50 kuruş olması ve aylık tüfe oranında zam maddesi oy çokluğu ile kabul edilerek genel kurula havale edildi.
KOMİSYON 22.05.2019
ÖTV indirimi bu hafta komisyonda
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden hatalı geçişlerin cezalarının affı, İstanbul Galata Üniversitesi adında yeni bir üniversite kurulması, kömür madenciliğine destek, hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılması gibi düzenlemeler bu hafta komisyonda ele alınacak
KOMİSYON 20.05.2019
TÜRKPA Sosyal, Kültürel ve İnsani İlişkiler Daimi Komisyonu 7. toplantısı başlad
Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Sosyal, Kültürel ve İnsani İlişkiler Daimi Komisyonu 7. toplantısı, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) ev sahipliğinde başladı. Toplantının gündemini sürdürülebilir kalkınma hedefleri, toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile konuları oluşturuyor.
KOMİSYON 16.05.2019
Memur-Sen'den engelliler raporu
Memur-Sen Samsun Şube Engelliler Komisyonu Başkanı Murat Kiper, '2019 yılında toplu sözleşmelere görüşülmek üzere yeni bir rapor hazırlığı içerisindeyiz ve en az 10 maddenin kabul görmesini beklemekteyiz' dedi. 
KOMİSYON 9.05.2019
Ahmet Demircan 'TBMM Komisyonu'nda
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Araştırma Komisyonu üyeleri belli oldu. AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, ALS, SMA, DMD, MS Hastalıklarının araştırılması komisyonuna üye seçildi.
KOMİSYON 8.05.2019
Vali Soytürk başkanlığında tahsisat komisyonu toplandı
Vali Soytürk başkanlığında tahsisat komisyonu toplandı
Kilis Valisi Recep Soytürk başkanlığında, tahsisat komisyonu toplandı.
KOMİSYON 8.05.2019
Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu toplandı
Balıkesir'in Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında, ilgili kurum ve kuruluşların amirlerinin katılımı ile orman yangınları ile ilgili mücadele komisyon toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 6.05.2019
Başkan Hatice Sönmez Güneş, 'Çocuk hakları komisyonu kurulmalı!'
İstanbul'da yaşanan çocuk istismarının insanlık için utanç verici olduğunu söyleyen Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Hatice Sönmez Güneş, 'Cezaların mutlaka artırılması ve caydırıcı hale gelmesi gerekiyor. Meclis çatısı altında acilen çocuk hakları komisyonu kurulmalı' dedi
KOMİSYON 27.04.2019
UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Şanlıurfa'da
Şanlıurfa'da UNESCO Türkiye Milli Komisyonunun katılımıyla Şanlıurfa ve Göbeklitepe bilgilendirme, istişare toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 26.04.2019
Üniversite de Kalite Komisyonu toplantısı geniş katılımla yapıldı
Kilis 7 Aralık Üniversitesi eğitim, öğretim, öğrenci ve personele sağlanan hizmetler konusunda kalite düzeyini arttırıcı önlemler almak ve kalite politikaları üretmek amacıyla kurulan Kalite Komisyonu geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.
KOMİSYON 17.04.2019
Büyükşehir Meclis'inde ihtisas komisyonları seçimi yapıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde komisyon seçimleri yapıldı.
KOMİSYON 17.04.2019
Kadınlara adli yardım
Maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlara ücretsiz avukat tayini sağlayan Samsun Barosu Adli Yardım Komisyonu'na 2018 yılında 657 kişi başvurdu. Başvuruların 531'i kadınlar tarafından yapılırken, boşanma istemiyle yapılan başvurular ise yüzde 5,5 arttı
KOMİSYON 13.04.2019
Samsun Çocuk Hakları Komitesi'nden öğrencilere destek
Samsun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları İl Çocuk Komitesi, 19 Mayıs ilçesi Karagöl Şehit Arif Çetin İlkokulu ve Ortaokulu'nun yemekhanesi ile Atatürk Büstü'nün bakım, onarım ve boyamasını gerçekleştirdi.
KOMİSYON 8.04.2019
Samsun'da LGBT Komisyonu kuruldu mu? Başkan Gürbüz'den açıklama
Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, 'LGBT komisyonu kuruldu' gibi haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, 'Böyle bir komisyon yok' dedi
KOMİSYON 4.04.2019
Yeni Zelanda terör saldırısına Kraliyet Soruşturma Komisyonu
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentindeki terör saldırısının araştırılması için Kraliyet Soruşturma Komisyonu kurulduğu bildirdi.
KOMİSYON 25.03.2019
TMOK'un Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Mersin'de toplandı
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu'nun aylık toplantısı, Mersin'de gerçekleştirildi.
KOMİSYON 25.03.2019
Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu kahvaltıda buluştu
Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Kadınlar Komisyonu, Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi. Etkinliğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu'da katıldı.
KOMİSYON 18.03.2019
Düzce bilim ve teknoloji komisyonu Mersin'de incelemelerde bulundu
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Murat Taştepe ve Komisyon Üyesi Aytekin Öksüz, Mersin Akkuyu'da yapımı devam eden Nükleer Santrali incelediler.
KOMİSYON 16.03.2019
BM Kadın Komisyonu'nda Gündem 'İyi İşler' oldu
KAGİDER ve Boyner Grup, Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu'nun New York'ta gerçekleştirilen 63. buluşmasında 'İyi İşler: Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı'nı anlattı.
KOMİSYON 13.03.2019
Samsun'da suçla 'tarımsal' mücadele
Samsun Büyükşehir Belediyesi, denetimli serbestlikten faydalanan 20 bin yükümlüyü ekonomiye kazandırıp meslek edindirmek amacıyla 'Hobi Terapi Köyü' projesini uygulamaya geçiriyor
KOMİSYON 13.03.2019
Avcılara sert uyarı
Avcılara sert uyarı
Ordu Merkez Av Komisyonu, av sezonunun kapanmasının ardından avcıları uyardı.
KOMİSYON 11.03.2019
Kadın yoksa eksiktir
Memur-Sen İl Kadın Komisyonu Başkanı Songül Kıyak, 'Kadının olmadığı bir sendika ve kadın bakışının yansımadığı bir yönetim, sadece kadınlar için değil toplum için de bir eksikliktir' dedi
KOMİSYON 10.03.2019
Memur-Sen'den kadınlar için farkındalık programı
Memur-Sen'den kadınlar için farkındalık programı
Memur-Sen Kadın Kollarınca '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolasıyla farkındalık oluşturmak için program düzenlendi.
KOMİSYON 9.03.2019
Sağlık-Sen'in kadın komisyonu yemekte buluştu
Sağlık-Sen'in kadın komisyonu yemekte buluştu
İzmir'de, Sağlık-Sen İzmir 1 No'lu Şubesi Kadın Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir yemek düzenlendi.
KOMİSYON 9.03.2019
Elektrikte tanzim dönemi
EMO Samsun Şubesi Enerji Komisyonu Başkanı Mehmet Özdağ, devletin fatura desteği kararıyla elektrikte de tanzim dönemi başladığını söyledi
KOMİSYON 9.03.2019
Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Nilgün Serim, 'Tutsak kadınları özg
Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu İl Temsilcisi Nilgün Serim, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, 'Bu gün esaret zincirini kırmanın, tutsak kadınları özgürlüğe kavuşturmanın vaktidir' dedi.
KOMİSYON 8.03.2019
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Çavuşoğlu: 'Kılıçdaroğlu PKK'ya
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuoşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, 'Kılıçdaroğlu, PKK'ya mevzi kazıyor' dedi.
KOMİSYON 6.03.2019
BM'den Filistin açıklaması: Savaş suçu
BM Soruşturma Komisyonu, İsrail'in geçen yıl Gazze'deki Filistinlilere yönelik ihlallerinin savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar kapsamına girebileceğini duyurdu.
KOMİSYON 28.02.2019
Vatandaşlar tahsilat işlemlerini komisyon ücreti ödemeden yapacak
Bilecik Belediyesi ve PTT Bilecik Başmüdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol ile vatandaşlar kentteki PTT noktalarından birçok tahsilat işlemlerini komisyon ücreti ödemeden yapabilecekler.
KOMİSYON 21.02.2019
Milyonları ilgilendiren torba teklif komisyonda kabul edildi
Ekonominin birçok alanında çok önemli düzenlemeler içeren torba teklif komisyonda kabul edildi. İşte torba yasada ki değişiklik ve yenilikler
KOMİSYON 20.02.2019
KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi komisyonda kabul edildi
Kitaplarda ve dergilerde KDV'yi sıfıra indiren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
KOMİSYON 19.02.2019
Bilim ve teknoloji öğrenci komisyonu toplantısı gerçekleştirildi
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Bilim ve Teknoloji Komisyonuna bağlı olarak çalışmalarını yürütecek olan Öğrenci Komisyonunun tanıtım toplantısı Düzce Teknopark'ta gerçekleştirildi.
KOMİSYON 18.02.2019
POS komisyon oranı düşürülmeli
Bankaların POS cihazı komisyon oranlarının yüksek olmasıyla esnafın kazancına ortak olduğuna dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Tüm bankalar POS komisyon oranını düşürmeli' dedi
KOMİSYON 18.02.2019
Ziraat bankası komisyon oranlarını indirdi
Ziraat bankası komisyon oranlarını indirdi
Ziraat Bankası, müşterilerine büyük avantaj sağlayacak yeni bir uygulamanın altına imza attı.
KOMİSYON 15.02.2019
Van'da 'İlk Yardım Ücret Tespit Komisyonu' toplantısı
Van'da 'İlk Yardım Ücret Tespit Komisyonu' toplantısı
Van'da 'İlk Yardım Ücret Tespit Komisyonu' toplantısı yapıldı.
KOMİSYON 12.02.2019
Marketler tarladan mal alamayacak
TBMM, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kılıç, 'Market zincirleri, tarladan mal alamayacak. Hal sistemine dahil olacaklar' dedi
KOMİSYON 9.02.2019
Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Akcan'dan
Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Dernek Başkanı Nevzat Akcan, hallerin özelleştirilmesine karşı olmadıklarını belirterek, sebze üretiminde kurumsallığı yakalamanın çok zor olduğunu, fiyatları iklim koşulları ve ürünün miktarının belirlediğini söyledi.
KOMİSYON 7.02.2019
Komisyoncular: 'Fiyatları biz yükseltmiyoruz'
Komisyoncular, son dönemde sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinden kendilerinin sorumlu olmadığını iddia ediyor. Mersin Hali'ndeki komisyoncular, 'Fiyatları biz yükseltmiyoruz. Son dönemde yaşanan dolu, fırtına ve aşırı yağışlar verimi düşürdü. Talip artınca fiyatlar da yükseldi' dedi.
KOMİSYON 7.02.2019
ALS, SMA hastalıklarıyla ilgili araştırma komisyonu kurulması kabul edildi
ALS, SMA ve kesin tedavisi bilinmeyen diğer hastalıklarla ilgili araştırma komisyonu kurulması TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
KOMİSYON 5.02.2019
Bilim ve Teknoloji Komisyonu kuruldu
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde akademisyenler, eğitimciler, ilgili fakülte öğrencileri ve iş adamlarından oluşan Bilim ve Teknoloji Komisyonu kuruldu.
KOMİSYON 4.02.2019
Komisyoncular, aracılar kaldırılsın
Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, marketlerin biber ile patlıcan satmama kararının isabetli olduğunu belirterek, 'Üretici örgütlerine, pazarcılar odasına görev verilerek üreticiden tüketiciye direk ürün pazarlanması sağlanmalı' diye belirtti.
KOMİSYON 30.01.2019
Komisyon düşürülmeli
EPGİS Başkanı Fesih Aktaş, 'Bankaların kredi kartıyla yapılan satışlarda uyguladığı komisyon oranı mayıs ayından bu yana yüzde 2,48'e yükseldi. Bankaların POS işlemlerindeki komisyon oranları düşürülmeli' dedi
KOMİSYON 26.01.2019
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü:
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Türkiye'de bulunan cemaatlerin ya ekonomik ya da siyasi güç devşirme peşinde olduklarını belirtti. Köylü ayrıca af yasasının seçimlerden önce görüşülmesinin mümkün olmadığını kaydetti.
KOMİSYON 22.01.2019
TBMM Başkanı Yıldırım'dan ALS hastaları için komisyon müjdesi
TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ALS Derneği'nin düzenlediği 'Yaşatmak için Adım At' kampanyasının cihaz dağıtım ve teşekkür törenine katıldı. Yıldırım, 'Ankara'ya döndüğümde ALS hastaları adına bir komisyon kurulması için elimden ne geliyorsa yapacağım' dedi.
KOMİSYON 20.01.2019
Mardin'de liselere kayıt uygulama komisyonu toplandı
Mardin'de liselere kayıt uygulama komisyonu toplandı
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü liselere kayıt uygulama komisyonu toplandı.
KOMİSYON 16.01.2019
Komisyoncunun 'Çin kestanesi' isyanı
Adana'da komisyoncular, kalitesiz olduğu ve vatandaşın yemesini hak etmediğini söyledikleri Çin kestanesinin, satışının engellenmesini istedi. Adana Kabzımallar Odası Başkanı Ali Batman, 'Türkiye'de yetişen dünyanın en güzel kestaneleri dururken, Çin'den kestane ithal etmemize anlam veremiyoruz. Biz de yerli ve milli kestanemizi yemeliyiz' dedi.
KOMİSYON 16.01.2019
Asgari ücret desteği Komisyon'da kabul edildi
Asgari ücret desteği Komisyon'da kabul edildi
İşletmelere asgari ücret desteği veren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
KOMİSYON 10.01.2019
Grup Sözcüsü Özgen'den Denetim Komisyonu seçimlerine tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Belediye Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Seyfi Özgen, Denetim Komisyon üyelerinin belirlenme tekniğine tepki gösterdi.
KOMİSYON 9.01.2019
Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu ilk toplantısını yaptı
Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu ilk toplantısını yaptı
Eğitim-Bir-Sen 2 nolu Şube İl Kadın Komisyonu Merkez üç İlçe Kadın Komisyonlarıyla birlikte ilk toplantısını yaptı.
KOMİSYON 8.01.2019
Samsun'da akaryakıtçılardan komisyon kararı
Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkan Zafer Güler, akaryakıt bayilerinin bankalara yüzde 2,5 kredi kartı komisyonu ödediğini belirterek, 'Kredi kartı komisyonlarının aşağıya inmesi ve faizlerin düşmesi lazım. Yoksa gelecekte kredi kartlarından komisyon almayı düşünüyoruz' dedi.
KOMİSYON 5.01.2019
OHAL Komisyonu 50 bin 300 başvuruyu karara bağladı
Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu, bir yıl içerisinde 3 bin 700 kabul, 46 bin 600'ü ret olmak üzere 50 bin 300 başvuruyu sonuçlandırdı.
KOMİSYON 29.12.2018
TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar'dan yeni yıl mesajı
TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı Göksel Başar yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.
KOMİSYON 29.12.2018
Asgari ücret 2 bin 20 lira oldu
Asgari ücret 2 bin 20 lira oldu
Asgari ücret 2019 yılında brüt 2 bin 558 lira, net 2 bin 20 lira olarak belirlendi
KOMİSYON 26.12.2018
Asgari ücret bugün belli oluyor! Asgari ücret ne kadar olacak?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), asgari ücret alan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren raporunu Asgari Ücret Komisyonu'na sundu. Peki asgari ücret belli oldu mu? 2019'da asgari ücret ne kadar olacak?Asgari ücret ne zaman açıklanacak?
KOMİSYON 25.12.2018
Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısı yapıldı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, 'İyi bir rakam olursa arkadaşlarıma imzalaması noktasında talimat vereceğim. Ama açıkladığım rakam olmuyorsa imzalamama noktasında kamuoyunda açıkladık. Biz bu oyunda olmayız' dedi.
KOMİSYON 20.12.2018
Asgari ücret bugün belli oluyor! Asgari ücret ne kadar olacak?
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), asgari ücret alan milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren raporunu Asgari Ücret Komisyonu'na sundu. Peki asgari ücret belli oldu mu? 2019'da asgari ücret ne kadar olacak?Asgari ücret ne zaman açıklanacak?
KOMİSYON 25.12.2018
Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısı yapıldı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, 'İyi bir rakam olursa arkadaşlarıma imzalaması noktasında talimat vereceğim. Ama açıkladığım rakam olmuyorsa imzalamama noktasında kamuoyunda açıkladık. Biz bu oyunda olmayız' dedi.
KOMİSYON 20.12.2018
Türel, Komisyoncu ve üreticileri ağırladı
Antalyalı komisyoncu ve üreticiler, yeni hal yasa tasarısında yer alan komisyonculuğun kaldırılmasına yönelik düzenlemelerin iptali için Ankara'da girişimlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e teşekkür etti.
KOMİSYON 19.12.2018
Asgari Ücret Komisyonunda gözler TÜİK'in rakamında
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için yarın üçüncü toplantısını yapacak. Toplantıda, TÜİK'in bir işçinin asgari geçim tutarını komisyonla paylaşılması bekleniyor.
KOMİSYON 19.12.2018
Türel, Alanya'da komisyoncular ile görüştü
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Hal Komisyoncuları Derneği ziyaretinde Hal Yasası ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirtti.
KOMİSYON 17.12.2018
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını yaptı.
KOMİSYON 13.12.2018
Asgari Ücret Komisyonunun ikinci toplantısı yarın
Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yarın gerçekleştirilecek ikinci toplantısında, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TÜİK uzmanlarının ülke ekonomisiyle ilgili verileri paylaşması bekleniyor.
KOMİSYON 12.12.2018
O komisyondaki kadın evinin kapılarını basına açtı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına ilk kez katılan kadın işçi Gülden Görmez, evinin kapılarını basın mensuplarına açtı.
KOMİSYON 7.12.2018
Asgari ücrette kritik gün
Asgari ücrette kritik gün
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında başladı.
KOMİSYON 6.12.2018
Asgari Ücret Komisyonu bugün toplanıyor
Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün toplanıyor. TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, enflasyonun kırmızı çizgileri olduğunu söyleyerek, '3-5 demenin bir anlamı yok. Uygulanabilir rakamlar söylemek lazım' dedi.
KOMİSYON 6.12.2018
Yeni asgari ücret için görüşmeler başlıyor
 İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere yarın ilk toplantısını yapacak.
KOMİSYON 5.12.2018
Bilecik Belediyesi Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi
Bilecik Belediyesi Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi
Bilecik Belediyesi Komisyon Toplantısı, Belediye Başkanı Nihat Can'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
KOMİSYON 28.11.2018
Büyükşehir Belediyesi, 'Kent ve Estetik Komisyonu' kuruyor
İş yeri sahipleri, reklam firmaları, vatandaşlar ve ilçe belediyelerden gelen öneriler doğrultusunda İlan, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği'ni yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, içinde; sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve üniversiteler ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin yer alacağı Kent ve Estetik Komisyonu da kuruyor.
KOMİSYON 28.11.2018
Samsunluları yakından ilgilendiriyor... İndirim komisyondan geçti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in daha önce açıkladığı; konut ve iş yerlerinde yüzde 15, yüzde 40 ve üzeri seviyede engelli olan vatandaşlara yüzde 50 su indirimi Samsun Büyükşehir Belediye Komisyonundan geçti.
KOMİSYON 26.11.2018
Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon toplantısı yapıldı
Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon toplantısı yapıldı
Erzincan'ın Otlukbeli İlçesinde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyon Toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 23.11.2018
Asgari ücret komisyonunda bir ilk!
Türk-İş Başkanı Atalay, aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerini hatırlatarak, tespit komisyonunda asgari ücretli bir işçiye de yer vereceklerini söyledi.
KOMİSYON 22.11.2018
Komisyoncular soğan bulamıyor
Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Dernek Başkanı Tayfur Niksarlı, soğan çürüyecek şeklinde yapılan açıklamaların ardından fiyat artmaya başladığını ifade ederek, 'Üretici soğan satma taraftarı değildi, 'pahalanacak' dedi bekletti. O nedenle fiyatlar arttı. Şu an soğan almaya gitsek bile alamıyoruz' dedi.
KOMİSYON 21.11.2018
Avrupa Komisyonu'ndan İtalya'nın 2019 bütçesine ret
Avrupa Komisyonu'ndan İtalya'nın 2019 bütçesine ret
Avrupa Komisyonu, İtalya hükümetinin 2019 bütçe tasarısını reddetti.
KOMİSYON 21.11.2018
Ünsal ve Duraliler'in mülkiyet sorunu için komisyon kurulacak
Kepez'in Ünsal ve Duraliler Mahallerinde 76 yıldır yaşanan mülkiyet sorunu çözülüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bölgede orman sınır hattında kalan mülkiyetlerle ilgili yargı kararı olduğunu hatırlatarak, bu kapsamda bir komisyon kurulması yönünde adım atılacağını söyledi.
KOMİSYON 21.11.2018
TÜ Engelsiz Üniversite Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Çağlar'dan literatüre önemli kat
'Erişilebilirlik haktır' felsefesiyle çalışmalar yapan Trakya Üniversitesi (TÜ) Engelsiz Üniversite Komisyonu Üyesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selda Çağlar'ın 'Türkiye'de Engellilerin Eğitim Hakkı/Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi Kapsamında İdari Güçlükler Boşluk Analizi' kitabı yayınlandı.
KOMİSYON 21.11.2018
'Çocuk hakkı günü' var ama... Çocuklar haklarını alamıyor
Samsun Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Av. Hatice Sönmez Güneş, Türkiye'de çocukların haklarını alamadığını belirterek, 'TBMM'de çocuklar için komisyon kurulmalı. Yasa yapıcılar en başta istismar olmak üzere çocukların haklarını çiğneyen her şeyle mücadele etmeli' dedi
KOMİSYON 21.11.2018
Antalya'da sektör temsilcileri komisyonculuğu kaldıracak olan yeni Hal Yasası'nı
Antalya Ticaret Borsasının (ATB) düzenlediği 'Yaş Meyve-Sebze Sektörü Sezona Başlarken' başlıklı sektörel analiz toplantısında komisyonculuğun kaldırılmasını öngören yeni Hal Yasası tartışıldı.
KOMİSYON 19.11.2018
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu 'Cezaevleri' gündemiyle toplandı
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu 'Cezaevleri' gündemiyle toplandı
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, Türkiye'deki ceza ve tevkifevlerinin durumu ile ilgili bir araya geldi.
KOMİSYON 15.11.2018
NEÜ Kalite Komisyonu Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Kalite Komisyonu gerçekleştirilen ve yapılması gereken çalışmaları değerlendirmek üzere toplandı.
KOMİSYON 15.11.2018
'İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu' toplantısı yapıldı
Hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla 'İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu' toplantısı Palandöken Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı.
KOMİSYON 13.11.2018
2 bin 500 liralık komisyon kavgasında şok görüntüler
Adana'da 1 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı 2 bin 500 liralık komisyon kavgasının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, şahısların birbirine önce sopalarla, sonra parke taşlarıyla saldırdığı, daha sonra ise silahların çekildiği görüldü.
KOMİSYON 12.11.2018
(Özel) CHP milletvekilinin komisyon toplantısından kovduğu Eczacılık Fakültesi Ö
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden (TBMM) CHP Grup Başkanvekili tarafından komisyon toplantısından çıkartılan Merve Baba İHA'ya konuştu. Eczacılık Fakültesi Öğrencisi Merve Baba: 'Eczacılık konusu iki saniye bile konuşulmadan neden çekildi. Biz bunun sebebini çok merak ediyoruz' dedi.
KOMİSYON 10.11.2018
Türel'den, komisyonculara: 'Endişeye mahal yok'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Yeni çalışılan hal yasasının neticesi net şekilde ortaya çıkmadan, bu konuda endişeye mahal durum olmadığını ifade ediyorum. Bu yasayı birlikte çalışıyoruz' dedi.
KOMİSYON 9.11.2018
OHAL Komisyonu 42 bin başvuruyu karara bağladı
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin 42 bin başvuruyu sonuçlandırdı.
KOMİSYON 9.11.2018
Teneffüs süreleri uzatılıyor, özel öğretime teşvik kaldırılıyor!
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Önümüzdeki süreçte özel öğretime teşvik uygulamasını kademeli olarak azaltarak kaldıracağız.' dedi. Selçuk, ayrıca teneffüs sürelerinin de arttırılacağını duyurdu.
KOMİSYON 7.11.2018
O konunun araştırılması için komisyon kuruldu
O konunun araştırılması için komisyon kuruldu
TBMM Genel Kurulunda o konunun araştırılması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.
KOMİSYON 6.11.2018
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu toplandı
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu toplandı
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) toplandı.
KOMİSYON 5.11.2018
Adalet Komisyonu Başkanı Akar, Vali Pehlivan'ı ziyaret etti
Hakimler Savcılar Kurulu Kararnamesi ile Bayburt Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak atanan Menderes Akar Vali Ali Hamza Pehlivan'a ziyarette bulundu.
KOMİSYON 5.11.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta, muhalefetin fındıktan popülizm uğruna rant e
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda fındık fiyatları hakkında yapılan spekülasyonlarla ilgili konuştu.
KOMİSYON 3.11.2018
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Komisyon kurulmalı
Medikal sektörün sorunları için araştırma komisyonu kurulmasını isteyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Medikal sektörü, ülkemizin kalkınması için önemli' dedi
KOMİSYON 1.11.2018
Bütçe maratonu komisyonda başlıyor
2019 Yılı Bütçe Kanunu Teklifi, 2017 Yılı Kesinhesap Kanunu Tasarısı ile Sayıştay raporlarının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki müzakereleri bir ay sürecek. Bütçenin geneli üzerindeki görüşmeler ise 30 Ekim Salı günü yapılacak..
KOMİSYON 19.10.2018
Balta: 'Çevre Komisyonu, yeni yasama döneminde izlenecek yol haritasını belirlem
Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 'Türkiye'de nükleer santraller kurulduğu zaman önlemler ne olacak, eksikler nedir, bütün ayrıntılarla beraber bilgi talep ettik. Rapor da geldiği zaman bunları komisyona sunacağız' dedi.
KOMİSYON 18.10.2018
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu sözcülüğüne Gülaçar seçildi
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu sözcülüğüne Gülaçar seçildi
AK Parti Van Milletvekili ve MKYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu sözcüsü seçildi.
KOMİSYON 18.10.2018
Samsunlu komisyoncular: 'Arz talep doğrultusunda fiyatlar belirlenir'
TBMM'de gündeme gelmesi beklenen yeni hal yasasıyla ilgili konuşan Samsunlu komisyoncular, meyve ve sebzenin kısa ömürlü olduğu için stokçuluk ve fırsatçılığın yapılamayacağını belirterek fiyatların ise arz talep doğrultusunda belirlendiğini söyledi.
KOMİSYON 17.10.2018
Trafik Kanunu'ndaki değişiklik teklifi komisyondan geçti
Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkı'nda Kanun Teklifi İçişleri Komisyonu'ndan geçti.
KOMİSYON 16.10.2018
Bakan Albayrak: 'Artık komisyonculuk tarihe karışacak'
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni hal yasasının önümüzdeki dönemde meclis gündeme geleceğini belirterek, 'İnşallah artık komisyonculuk tarihe karışacak. Tarladan çatala kadar güçlü bir ekosistem oluşturarak hem ürün kalitesi, hem maliyeti, hem zamanlaması hem de israfı noktasında kritik bir ekosistem oluşturacağız' dedi.
KOMİSYON 15.10.2018
Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu'ndan ''Meme Kanseri Farkındalık'' programı
Ankara Eczacı Odası Gençlik Komisyonu'nun düzenlediği ''Meme Kanseri Farkındalık'' programına katılan Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, ''Bazı araştırmalara göre kanser vakalarının yüzde 25'i, bazı araştırmalara göre de yüzde 35'leri önlenebilir'' dedi.
KOMİSYON 15.10.2018
Erişilebilirlik komisyonu denetimlerine sürdürdü
Erişilebilirlik komisyonu denetimlerine sürdürdü
Zonguldak Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu denetimlerini sürdürdü.
KOMİSYON 11.10.2018
TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Koçer'den enflasyonla milli mücadele çağrısı
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Enflasyon ile Topyekun Mücadele Programı'nı ve alınan ekonomik tedbirleri değerlendirerek, enflasyonla milli mücadele için çağrıda bulundu
KOMİSYON 11.10.2018
Avcılar'da 8 mahallenin plan notları İBB Komisyonunda
İstanbul Avcılar Belediyesi, ömrünü tamamlamış eski yapıların yenilenmesi, sürdürülebilir ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak amacıyla 8 mahallenin imar plan notlarını hazırlayıp Avcılar Belediyesi Meclisinden geçirerek İstanbul Büyük Şehir Ekim Ayı Meclis gündemine alınmasını sağladı.
KOMİSYON 10.10.2018
Şehitler Samsun'da yaşatılacak
Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Komisyon toplantısında, ilçelerde bulunan bazı sokaklara şehitlerin isimlerinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
KOMİSYON 9.10.2018
33 milyonluk bütçe komisyonda
Havza Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında Havza Belediyesinin üç yıllık 33 milyon 461 bin 165 lira olan tahmini bütçesi görüşülerek, Bütçe Komisyonuna havale edildi
KOMİSYON 3.10.2018
Elma ihracatında yüzler gülecek
Elma ihracatında yüzler gülecek
Dünya elma üretiminde 2,7 milyon ton ile beşinci sırada yer alan Türkiye, yaklaşık 500 bin ton elma ihracatı hedefliyor
KOMİSYON 1.10.2018
Trafik komisyonu karar verdi
DÜZCE(İHA) – Düzce İl Trafik Komisyonu Vali Zülkif Dağlı başkanlığında bir araya geldi. Komisyon kazaların önlenmesi için gerekle tedbirleri aldılar.
KOMİSYON 27.09.2018
Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Kalite Komisyonu oluşturuldu
Birimler arasında yeniden yapılandırmaya giden Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Kalite Komisyonu oluşturuldu. Genel Sekreter Kemal Demirel'in başkanlığını yürüteceği komisyon, üniversiteyi geleceğe hazırlayacak.
KOMİSYON 20.09.2018
MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Çalıştayı Mersin'de yapıldı
MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Çalıştayı Mersin'de yapıldı
MÜSİAD'ın dünyaya açılan kapısı Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu'nun düzenlediği çalıştay, Mersin'de yapıldı.
KOMİSYON 18.09.2018
OSBÜK Yangın Güvenliği Komisyonu Toplantısı Kayseri OSB'de Yapıldı
Can ve mal güvenliği açısından büyük riskler taşıyan yangınlara karşı önleme ve koruma faaliyetlerinin Organize Sanayi Bölgelerinde belirli kriterlere bağlı olarak yerine getirilmesi amacıyla Kayseri OSB İtfaiye Müdürlüğü'nde 'OSBÜK Yangın Güvenliği Komisyonu Toplantısı ' gerçekleştirildi.
KOMİSYON 14.09.2018
Özel eğitim ve rehberlik hizmetleri il danışma komisyonu toplantısı gerçekleştir
Van'da 2018-2019 eğitim-öğretim yılı özel eğitim ve rehberlik hizmetleri il danışma komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 10.09.2018
 OHAL Komisyonu'na başvurularda son gün
OHAL Komisyonu'na başvurularda son gün
Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu'na başvurular bugün sona eriyor.
KOMİSYON 5.09.2018
OHAL Komisyonuna iki yeni görevlendirme
Daha önce başka görevlere atanmaları nedeniyle Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonundan ayrılan 2 üyenin yerine Cumhuriyet Savcısı Osman Çal ile Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar görevlendirildi.
KOMİSYON 5.09.2018
Yeni Komisyon Başkanı Oğuzhan Yaşar oldu
Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığına atanan Orhan Özdemir, Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı görevini Oğuzhan Yaşar'a devretti.
KOMİSYON 3.09.2018
Komisyon son noktayı koydu
Vezirköprü Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Komisyonu, 30 yıllığına Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'ne tahsis edildiği için tepkilere neden olan araziyle ilgili son noktayı koydu
KOMİSYON 1.09.2018
Facebook Myanmar Ordusunun hesaplarını kapattı
Facebook, Arakanlı Müslümanlara karşı nefret suçu işleyen ve yanlış bilgilendirme yapan Myanmar Ordusunun Facebook ve Instagram hesaplarını kapattı.
KOMİSYON 27.08.2018
İngiliz bakan Hunt: Herkes kaosa hazır olsun!
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt , Avrupa Birliği'nin ( AB) tutum değiştirmemesi halinde İngiltere 'nin AB 'den ayrılması ( Brexit) konusunda herkesin kaosa hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.
KOMİSYON 15.08.2018
Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, 'Ge
TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Tarım Bakanlığı'nın özellikle gençlerin yetiştikleri alanda istihdamına katkı sunmak, onların köylerini ve üretici vasıflarını kaybetmemek üzere çok çeşitli destekler verdiğini belirtti.
KOMİSYON 8.08.2018
Bayburt Milletvekili Battal ve Adalet Komisyonu Başkanı Tacın'dan Vali Pehlivan'
AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal, AK Parti Bayburt İl Başkanı Fatih Yumak ve İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi ile birlikte Vali Ali Hamza Pehlivan'ı ziyaret etti.
KOMİSYON 2.08.2018
Mardin'de 52 noktada YKS tercih komisyonu kurulacak
Mardin ve ilçelerinde 41'i okul, 11'i park, alışveriş merkezi (AVM) ve meydanlar olmak üzere 52 noktada YKS tercih komisyonları kurulacak.
KOMİSYON 1.08.2018
Milli Eğitim Müdürlüğünden adaylara tercih danışmanlık komisyonu
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Liseye Geçiş Sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na giren öğrencilere yönelik tercih danışmanlığı komisyonları oluşturuldu.
KOMİSYON 31.07.2018
TBMM AKDENİZ-PA Komisyonu Başkanlığına Atay Uslu seçildi
TBMM AKDENİZ-PA Komisyonu Başkanlığına Atay Uslu seçildi
TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Komisyonu Başkanlığına AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu seçildi.
KOMİSYON 31.07.2018
Adalet Komisyonu Başkanı Köylü, hastaneye kaldırıldı
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, rahatsızlanarak Kastamonu Devlet Hastanesine kaldırıldı.
KOMİSYON 29.07.2018
OHAL komisyonundan 1560 iade kararı
Olağanüstü Hal dönemi bitti. Ancak OHAL İnceleme Komisyonu çalışmalara devam ediyor. Komisyon bugüne kadar 26 bin başvuruyu karara bağladı.
KOMİSYON 21.07.2018
Tüketicilere kartlı alışverişlerde 'komisyon' uyarısı
Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Başkanı Aziz Koçal, Üye iş yerleri, tek çekim yapılan kredi kartlarında tüketiciye komisyon adı altında ayrıca bir ücret yükleyemez. Bunu yapması suç teşkil eder. Hiçbir iş yerinin bankaya ödediği komisyonu tüketiciye yükleme hakkı yoktur' dedi.
KOMİSYON 21.07.2018
Terör yasası komisyondan geçti
TBMM Adalet Komisyonu, OHAL'in sona ermesinin ardından terörle mücadelede bir boşluk oluşmaması için hazırlanan teklifi bazı değişiklikler ile kabul etti.
KOMİSYON 21.07.2018
Son dakika! Terörle mücadele yasa teklifi komisyonda kabul edildi
Terör örgütleriyle mücadele kapsamında, OHAL'in devamı olarak da görülen bazı kanunlarda değişiklik içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.
KOMİSYON 20.07.2018
Bedelli askerlik teklifi Pazartesi günü komisyonda görüşülecek
Bedelli askerlik teklifi Pazartesi günü komisyonda görüşülecek
Bedelli askerlik teklifi Pazartesi günü saat 13.00'te komisyonda görüşülecek.
KOMİSYON 19.07.2018
OHAL sonrası düzenlemeler Adalet Komisyonunda
TBMM Adalet Komisyonunda OHAL'in kaldırılmasını ve terörle mücadeleyi kapsayan Bazı Kanunlar ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilgili kanun teklifi görüşmeleri başladı.
KOMİSYON 19.07.2018
OHAL sonrası düzenlemeler Adalet Komisyonunda
TBMM Adalet Komisyonunda OHAL'in kaldırılmasını ve terörle mücadeleyi kapsayan Bazı Kanunlar ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilgili kanun teklifi görüşmeleri başladı.
KOMİSYON 19.07.2018
Google'dan rekor ceza sonrası ilk açıklama
Avrupa Komisyonu'nun ABD'li teknoloji devi Google'a haksız rekabetle tekelleştiği gerekçesiyle başlattığı soruşturma tamamlandı. Google'a 5 milyar dolar para cezası verilirken, gündeme bomba gibi düşen gelişmeyle ilgili teknoloji devinden ilk açıklama geldi.
KOMİSYON 18.07.2018
Komisyoncunun 6 milyon liralık vurgun yaparak ortadan kaybolduğu iddiası
Şanlıurfa Zahireciler Borsası'nda bir komisyoncunun, yaklaşık 40 çiftçiye ait 6 milyon liralık mahsulü satarak kaçtığı iddia edildi.
KOMİSYON 17.07.2018
Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'na Karslı başkan
Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'na Karslı başkan
AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanlığı'na seçildi.
KOMİSYON 17.07.2018
CHP'li Sümer, TBMM KİT Komisyonu'na seçildi
CHP'li Sümer, TBMM KİT Komisyonu'na seçildi
CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu üyesi oldu.
KOMİSYON 17.07.2018
Mustafa Savaş, TBMM KİT Komisyon Başkanlığına seçildi
AK Parti, 24 Haziran seçimleri sonrasında Aydın'da vekil sayısını 4 e çıkarırken; elde edilen bu başarı Aydın'a bir Bakanlık dışında bir de Meclis Komisyon Başkanlığı getirdi.
KOMİSYON 16.07.2018
TBMM Genel Kurulunda komisyon üye sayıları belirlendi
TBMM Genel Kurulunda komisyon üye sayıları belirlendi
TBMM Genel Kurulu, TBMM Başkanı Binali Yıldırım başkanlığında ilk kez toplandı. Genel Kurul'da
KOMİSYON 13.07.2018
Kapıcı ve Özdemir, tercih komisyonlarını ziyaret etti
Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür vekili Murat Kapıcı ve beraberindekiler kent genelindeki tercih komisyonlarını ziyaret etti.
KOMİSYON 11.07.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta'nın yeğeni evlendi
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta ve Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta'nın yeğeni, Leyla-Adil Balta çiftinin oğlu Ali Balta hayatını, Emine-Yaşar Koyun çiftinin kızı Kübra Koyun ile birleştirdi.
KOMİSYON 8.07.2018
Komisyon çalışması bitmeyince oturum ertelendi
Bilecik İl Genel Meclisi 4'üncü birleşiminde komisyona havale edilen Çaltı Köyü'ne yapılması planlanan 'Ticaret alanı' imar değişikliği talebi komisyonun konu üzerindeki çalışmalarını tamamlayamaması nedeniyle meclis Salı günü saat 11.00'e ertelendi.
KOMİSYON 6.07.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta TBMM'de kaydını yaptırdı
24 Haziran Genel Seçimlerinde Trabzon'dan yeniden AK Parti Milletvekili seçilen Muhammet Balta, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 27. Dönem Milletvekilliği kaydını yaparak görevine başladı.
KOMİSYON 6.07.2018
Elazığ'da tercih danışmanlığı komisyonu oluşturuldu
Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üniversite ve orta öğretim kurumlarına yerleştirme başvurusu yapacak öğrencilere destek için il genelinde 'Tercih Danışmanlığı Komisyonu' oluşturuldu.
KOMİSYON 3.07.2018
KÖYDES Tahsisat Komisyonu toplandı
Bartın'da 2018 yılı Haziran Ayı KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Değerlendirme Toplantısı Vali Nusret Dirim başkanlığında toplandı.
KOMİSYON 29.06.2018
Tekirdağ'da İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı
Tekirdağ'da İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı
Tekirdağ'da, 2017-2018 eğitim öğretim yılı İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı yapıldı.
KOMİSYON 29.06.2018
Memur-Sen Kadınlar Komisyonu AK Parti'li Kıvırcık'ı ağırladı
Memur-Sen Manisa Kadınlar Komisyonu Başkanı Mehtap Şirin ve komisyon üyeleri, 24 Haziran seçimleri öncesi AK Parti Manisa 4. sıra Milletvekili adayı Semra Kaplan Kıvırcık'ı ağırladı.
KOMİSYON 22.06.2018
ABD, BM İnsan Hakları Komisyonu'ndan çekildiğini açıkladı
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun 'İsrail'e karşı kronik önyargılı' olmakla suçlayan Trump yönetimi Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonundan ABD'nin ayrılacağını açıkladı.
KOMİSYON 20.06.2018
ABD Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonundan ayrıldı
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun 'İsrail'e karşı kronik önyargılı' olmakla suçlayan Trump yönetimi Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonundan ABD'nin ayrılacağını açıkladı.
KOMİSYON 20.06.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 24 Haziran akşamı yeni bir bayram kutlayacaklarını belirterek 'İnşallah Ramazan Bayramı'ndan bir hafta sonra 24 Haziran akşamı yeni bir bayram kutlayacağız' dedi.
KOMİSYON 16.06.2018
AK Parti Sözcüsü Ünal, VDK hakkında komisyona bilgi verecek
Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) Kahramanmaraş İl Temsilciliği tarafından düzenlenen sahur programında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, TBMM Uyum Yasaları Komisyonu'na, Vergi Denetim Kurulu (VDK) ve vergi müfettişlerinin rolüne ilişkin ayrıntılı bilgi vereceğini söyledi.
KOMİSYON 14.06.2018
Birlik Vakfı Kadın Komisyonu iftarı şehit ailesiyle yaptı
Birlik Vakfı Malatya Şubesi Kadın Komisyonu üyeleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın eşi Yasemin Polat'ın da katılımıyla şehit ailesi ile iftar yaptı.
KOMİSYON 1.06.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta:
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, '16 yıldır olduğu gibi yine gecemizi, gündüzümüze katarak ülkemizi hayalleriyle buluşturmanın mücadelesini vereceğiz' dedi.
KOMİSYON 1.06.2018
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Balta, 'Türkiye'nin yükselişini kimse durduramayaca
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, yeni dönemde Türkiye'nin yükselişini kimsenin durduramayacağını söyledi.
KOMİSYON 31.05.2018
Göksel Başar yeniden TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı oldu
Göksel Başar yeniden TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanı oldu
Başkan Başar Yeniden TOBB AB Uyum Komisyonu Başkanlığına Seçildi
KOMİSYON 28.05.2018
TBMM Çevre Komisyon Başkanı Balta, 'Milletimiz yapılanları görüyor ve takdir edi
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta 24 Haziran'da yapılacak seçimlerinin büyük önem arz ettiğini ve son saate kadar alınlarının son terine kadar yılmadan çalışacaklarını söyledi.
KOMİSYON 27.05.2018
Uşak İli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu toplandı
Uşak Valisi Salim Demir'in Başkanlığında, ilgili kurum ve kuruluşların amirlerinin katılımı ile orman yangınları ile ilgili mücadele komisyon toplantısı gerçekleştirildi.
KOMİSYON 23.05.2018
Afyonkarahisar Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ali Çiloğlu:
Afyonkarahisar Yaş Sebze Meyve Komisyoncuları Başkanı Ali Çiloğlu, yasa gereği esnafa yüzde 8, kurumsal firmalara yüzde 1 oranında KDV uygulandığını, üretim yerlerine yakınlığı nedeniyle Afyonkarahisar'daki vatandaşların Türkiye'nin en ucuz meyve ve sebzesini tükettiklerini belirtti.
KOMİSYON 19.05.2018
Altunyaldız, AB Parlamentoları Enerji Komisyonu Başkanları Toplantısına katıldı
AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığını yürüten Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen AB Parlamentoları Enerji Komisyonu Başkanları Toplantısına katıldı.
KOMİSYON 18.05.2018
Avrupa Komisyonu Genel Direktör Yardımcısı Popowski, Suriyeli çocukların okullar
Avrupa Komisyonu Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktör Yardımcısı Maciej Popowski ve beraberindeki heyet, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİCTES) kapsamında Suriyeli çocukların eğitim gördüğü okulları ziyaret etti.
KOMİSYON 17.05.2018
Sağlık-Sen Kadınlar Komisyonu Filistinli şehitler için fidan dikti
Sağlık-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu üyeleri, sağlıkçı anneler ve sağlık çalışanlarıyla birlikte İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için Atatürk Orman Çiftliği'nde fidan dikti.
KOMİSYON 17.05.2018