POMPALI CİNAYETE 2 GÖZALTI DAHA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR ÖLÜMLÜ KAZANIN SÜRÜCÜSÜNE ADLİ KONTROL O DOLANDIRICI YAKALANDI HAYIRSIZ EVLATA 1 YIL HAPİS “İHRACAT RAKAMIMIZA ŞÜKREDİYORUZ” KIŞ KUPASI ATLAMA ŞAMPİYONASI BAŞLADI “AK PARTİ GENÇLERE EMANET” ESRARLA YAKALANDI, FENA YANDI UYUŞTURUCU TİCARETİNE 8 YIL HAPİS MARKETTE BULDUĞU ÇANTAYI ALINCA ... ECE NUR BEBEĞİN DRAMI POLİSİN ARACINI SOYDU KAVGAYI AYIRANI BIÇAKLADI TAŞÇI ODUN YARDI, TOP OYNADI KAVAK DÜĞMEYE BASILDI SAMSUN DUYARLI HAYVANCILIĞA 7.9 MİLYON LİRA DESTEK SOĞUĞA KARTONLU ÇÖZÜM ÖRNEK ÖĞRETMEN ATAKUM'UN 1 NOTERİ OLUYOR SAMSUNSPOR’DAN ‘KOMBİNE’ KAMPANYASI OKA İLE SAMULAŞ İŞBİRLİĞİ YAPTI YAYLALARDA KAÇAK YAPIYA İZİN YOK HIZ KORİDOR SİSTEMİ FATSA’DA AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR YARALI AT SAATLERCE KURTARILMAYI BEKLEDİ ÜRETİCİLER YARDIM BEKLİYOR AMASYA SGK’DAN LİSELİLERE SİGORTA DERSİ KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN 2 KEÇİ KURTARILDI AK PARTİ’DEN TABİP ODASI’NA KUTLAMA ZİYARETİ GİRESUN’DA TRAFİK KAZASI: 1 ÖLÜ TÜNELLER AÇILDI, YOLLAR KISALDI BAŞKAN REVİ’NİN ZİYARETLERİ SÜRÜYOR Son 45 yılın en düşük enflasyonu gerçekleşebilir İzmir merkezli "yasa dışı dinleme" operasyonu ABD'de 7 eyalet kara teslim Türk okulları satın alınabilir S&P Rusya'nın kredi notunu "çöp" seviyesine düşürdü Başbakan Davutoğlu Çipras'ı tebrik etti Ortadoğu Dörtlüsü Brüksel'de toplandı Aile Paketi tasarısı TBMM'ye sunuldu Birgül Ayman Güler CHP'den istifa etti Devrimin 4. yılında hapiste "Mübarek" kalmadı IMF'den Yunanistan'da yeni hükümete uyarı Barzani'den Türkiye'ye Kobani teşekkürü THY New York seferleri iptal edildi ABD'nin politikasına güvenmiyorum PEGIDA taraftarları ile karşıtları gösteri yaptı Kıbrıs'ta masaya dönülebilir Parti mensupları adaylık için istifa etmek zorunda Mısır'da patlama: 2 ölü Siyasi süreç yeniden aktif hale gelebilir Dışişleri'nden Mısır'daki müdahalelere kınama Cilvegözü Sınır Kapısı kapatıldı Rusya'daki "Suriye toplantısı" başladı PEDAGOJİK FORMASYON PROGRAMINDA BAŞARIYA ÖDÜL YOĞUN SİS HAYATI FELÇ ETTİ CANBERK HIRS KÜPÜ NEŞE SAÇTILAR ALMAYA'DAN GELECEK RAPORA BAĞLI DERBİ KAZANILACAK ÇOK CAN YAKACAK HAYRAN KALDI SONER'E YAKIN TEMAS YÖNETİMDEN DEĞERLENDİRME TRANSFERDE HAREKETLİ GÜNLER HEDEF GALİBİYET SERİSİ KOLAY DOĞUMUN 10 ALTIN KURALI KUPA MESAİSİNDE ŞUT BOMBANDIRMANI Sahalara bakım Tesisler onarılıyor Hararetli konuşma ONUR ATTI ÇARŞAMBA GÜLDÜ Avantaj Canik'te İlk kez katıldılar üçüncü oldular Terme düelloyu kaybetti 19 Mayıs'tan gol şov ATAKUM'UN RAKİBİ BEŞİKTAŞ Bafra'nın keyfi yerinde Büyükşehir'den 5'lik tarife GHSİM galibiyetle başladı Ülkü Ocakları'ndan istişare İki bin metrede evlenme teklifi Büyük üniversitelerin büyük derneği olur AFGAN BABANIN MUTLULUĞU Umreye uğurlandılar Tekkeköy'den bülten GÜMRÜK ÇALIŞANLARI MAĞDUR Çiftçiye ÇKS uyarısı DUYGUSAL VEDA Vezirköprü'nün filosu gelişiyor SULAMA MÜJDESİ KARANFİL'E 'İADE' KARARI Karanfil nereye koşuyor?..

Teröristler şehit haberlerine neden gülüyor ?

Ayhan HAMLI - 26.11.2012

 

     Ölüm ne gülünecek ne de sevinilecek bir şeydir. Ölüm acı bir gerçektir. O gerçek her canlı için bir ibretlik olaydır. Şehit haberini gülerek okuyan kadın terörist, güvenlik kuvvetleri tarafından öldürülmüş. Haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu, midem bulandı. Daha geçen yıl Hakkari -Çukurca Karayolu'nda  önce alçakça şehit ettikleri askerlerin gazetedeki haberini okurken gülerek fotoğraf çektiren, o kadın teröristin ve arkadaşlarının sonu şimdi diğerleri gibi dağda ölüm olmuş... Peki bizim de şehit yakınları olarak, bu ölüm haberine  gülmemiz mi gerekiyor? Elbette hayır, hiçbir ölüme sevinilmez ve gülünmez. Ama şehitlerimize gülen  teröristlerin ölümüne ,ilahi adalet diye bakıyorum. Bu ölümün, başka hiçbir açıklaması yok. İlahi adaletten kimse kurtulamaz. O teröristler de ilahi adalete yakalandı.
 
      Şehit haberleri yüreğimizi yakarken ,bunu gülerek karşılayan teröristler olduğunu da teröristlerden ele geçirilen o fotoğraflardan öğrendik. O fotoğraflar bir ibret belgesidir. Fotoğraflardaki o kadın, teröristler, terör örgütünün aynası ve yansımasıdır. Dağa çıkıp askerlere pusu kuran ve onları şehit eden teröristlerin ruh halinin insanlıktan çıktığına tanıklık ediyoruz. Dağda vahşileşen o teröristler, kalplerindeki insani duyguları yitirdiklerinden şehitlerimize gülerek bakıyorlar. Ölen kim olursa olsun ,ölüme gülünmez. Ama onlar şehit haberlerine gülmeyi bir marifet sayıyor. Doğrusu bir kez daha teröristlerin ruh halinden tiksindim. Gerçekten bunlar nasıl bir insan ,terörist de olsalar fiziki olarak insan değiller mi? Allah bunları bildiği gibi yapsın, tamamen insanlıktan kopmuşlar. Öldürmeye kurulmuşlar, dağda iyice kudurmuşlar. Sonu olmayan bir yolda
hayatlarının baharında ölümden kurtulamıyorlar. Buna rağmen dağa
çıkıyor, hiç tanımadıkları, hiç konuşmadıkları insanları acımasızca öldürüyorlar. Bu pusuyu kuranların içerisindeki kadınların bu hale nasıl geldiklerini anlamak zor değil. Çünkü kinle ,nefretle dağa gönderilmişler. Bu yüzden şehit haberleri o zavallı teröristleri güldürüyor. Ama sonsuza kadar hainlerin gülme şansı yok. Eninde sonunda o güldükleri insanlar gibi dağda bir çatışmada ölecekler. O zaman onların o ibretlik haline kim gülecek? Son derece acımasız bir terör hareketini ülkemizde yaşıyoruz. Bunun acı sonucu dağda ciddi manada terörist ölümleri yaşanıyor. Her çatışma ölüm demektir. Bu çatışmalarda birisi şehit, diğeri ölüdür. Ölü sahipsiz, şehit sahiplidir... Şehidin sahibi millettir. Milletin acısı şehitlerdir. Teröristin ölüsü ise perişanlıktır. Bu perişanlık, diğer teröristler tarafından şova dönüştürülse de anlamsız ve boştur. Oysaki, şehitlik farklıdır.
İnancımıza göre de şehitler ölmez. Teröristler istedikleri kadar şehit haberlerine gülsünler, bu durum onların insanlıktan çıktığını gösterir.
 
     Aşağılık bir kin ve nefretin dağlarda pusuya yattığını biliyorduk ama bu kadarını da belgeli olarak beklemiyorduk. Bunlar gerçekten insanlıktan çıkmış, insani duygularını tamamen  kurda kuşa yem yapmışlar. Öldürmeye  programlandıkları içinde öldürdükçe seviniyor, bu zavallı ,sapık teröristler. Hepsinin canı da ruhu da  cehenneme...                                         
 
 

Yorum Yazın


Yorumlar0 Yorum


VİCDAN SAHİPLERİ PAMUK GEÇİDİNDE NEREDEYDİ?
CUMHURİYET REKLAM ARASI DEĞİLDİR!
ADALET NEREDE?

ÖCALAN 2015 NİSAN AYINDA KONGREYE KATILACAK MI?
2015 YILI ÖCALAN İÇİN ÖZGÜRLÜK YILI OLMASIN!
KARANLIK EL PKK’DAN BAŞKASI DEĞİL!
ÇÖZÜM SÜRECİNDE TOPLUMDAN SAKLANAN HASSAS MADDELER!
BEDELLİ ASKERLİK ANALAR AĞLAMASIN DİYE Mİ?
DİYARBAKIR’DA KÜRDİSTAN BAYRAĞI DAĞITMAK NEDİR?
ÇOCUKLARI KATLETMEK İNSANLIK DEĞİLDİR!