SAMSUN’DA ÖDÜLLÜ SATRANÇ TURNUVASI Avrupa'da Filistin'in tanınmasına yönelik baskılar artıyor Vergi oranlarında değişiklik yok "Paralel yapı"da karar bugün açıklanacak Beyaz et sektörünün "Rusya umudu" sürüyor Eylem planı kuyumcuları sevindirdi Türk bankaları uluslararası yatırımcılar için çekici Küba'ya değişim diyalogla gelebilir e-Devlet kullanıcısı 20 milyona yaklaştı Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 10 bin "çocuk asker" var Dışişleri Bakanlığı'ndan Lübnan'a seyahat uyarısı Obama Sisi'ye "kaygılarını" bildirdi Turizmci 'Rusya'da kriz var' diyerek fiyat düşürmesin Başbakan Davutoğlu Neçirvan Barzani'yi kabul etti Başbakan Davutoğlu Neçirvan Barzani'yi kabul etti Tansu Çiller ifade için adliyede Avustralya’da 8 çocuk bıçaklanarak öldürüldü Diş eti rahatsızlıkları gebeliği olumsuz etkiliyor 3 Türk casusluk iddiasıyla gözaltına alındı Pakistan Talibanı'na operasyon: 32 ölü Ekim ayında 293 yatırım teşvik belgesi verildi Filistin tasarısı destekleyebileceğimiz bir şey değil AB liderlerinden yatırım paketine onay UZAKLAŞTIRMA CEZASI ALDI, ÇADIRDA YAŞIYOR OMÜ, “BARIŞ GAZETECİLİĞİ”Nİ TARTIŞTI “BEYNİN ETKİLİ KULLANIMI” SEMİNERİ HACI BEKTAŞ-I VELİ OMÜ’DE ANILDI Kritik maçta görev Bilgiç'in SIKINTILAR ÇÖZÜLSÜN HIRSLI ANTRENMAN ÇIKIŞ DEVAM EDECEK KAPTANDAN TARAFTARA ÇAĞRI YENİ YÖNETİMİ ZOR BEKLİYOR ADİLOVİC FIFA'DA Herkes tribüne FURKAN HASTALANDI GÜCÜMÜZÜ GÖRECEKLER Futsal'ın şampiyonu Adnan Ölmez Ortaokulu BAKAN KILIÇ BAŞKANLIK YAPTI Örnek projede mutlu son Sahalar daha güvenli ÖNCELİK, KORUYUCU DİŞ HEKİMLİĞİ OLMALI DOLMUŞTA İNTERNET DÖNEMİ KAVAK'A TEMİZLİK ARACI ASARCIK GELİŞİYOR BİR EL ATAK PROJESİ IRAKLI AİLEYE YARDIM YAPILMIŞ GÜRSEL TEKİN, SAMSUN'DA ÇÖPTEN ÇİFTE ELEKTRİK ÜRETİMİ BOMBA İDDİA İstemek lazım!..

Teröristler şehit haberlerine neden gülüyor ?

Ayhan HAMLI - 26.11.2012

 

     Ölüm ne gülünecek ne de sevinilecek bir şeydir. Ölüm acı bir gerçektir. O gerçek her canlı için bir ibretlik olaydır. Şehit haberini gülerek okuyan kadın terörist, güvenlik kuvvetleri tarafından öldürülmüş. Haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu, midem bulandı. Daha geçen yıl Hakkari -Çukurca Karayolu'nda  önce alçakça şehit ettikleri askerlerin gazetedeki haberini okurken gülerek fotoğraf çektiren, o kadın teröristin ve arkadaşlarının sonu şimdi diğerleri gibi dağda ölüm olmuş... Peki bizim de şehit yakınları olarak, bu ölüm haberine  gülmemiz mi gerekiyor? Elbette hayır, hiçbir ölüme sevinilmez ve gülünmez. Ama şehitlerimize gülen  teröristlerin ölümüne ,ilahi adalet diye bakıyorum. Bu ölümün, başka hiçbir açıklaması yok. İlahi adaletten kimse kurtulamaz. O teröristler de ilahi adalete yakalandı.
 
      Şehit haberleri yüreğimizi yakarken ,bunu gülerek karşılayan teröristler olduğunu da teröristlerden ele geçirilen o fotoğraflardan öğrendik. O fotoğraflar bir ibret belgesidir. Fotoğraflardaki o kadın, teröristler, terör örgütünün aynası ve yansımasıdır. Dağa çıkıp askerlere pusu kuran ve onları şehit eden teröristlerin ruh halinin insanlıktan çıktığına tanıklık ediyoruz. Dağda vahşileşen o teröristler, kalplerindeki insani duyguları yitirdiklerinden şehitlerimize gülerek bakıyorlar. Ölen kim olursa olsun ,ölüme gülünmez. Ama onlar şehit haberlerine gülmeyi bir marifet sayıyor. Doğrusu bir kez daha teröristlerin ruh halinden tiksindim. Gerçekten bunlar nasıl bir insan ,terörist de olsalar fiziki olarak insan değiller mi? Allah bunları bildiği gibi yapsın, tamamen insanlıktan kopmuşlar. Öldürmeye kurulmuşlar, dağda iyice kudurmuşlar. Sonu olmayan bir yolda
hayatlarının baharında ölümden kurtulamıyorlar. Buna rağmen dağa
çıkıyor, hiç tanımadıkları, hiç konuşmadıkları insanları acımasızca öldürüyorlar. Bu pusuyu kuranların içerisindeki kadınların bu hale nasıl geldiklerini anlamak zor değil. Çünkü kinle ,nefretle dağa gönderilmişler. Bu yüzden şehit haberleri o zavallı teröristleri güldürüyor. Ama sonsuza kadar hainlerin gülme şansı yok. Eninde sonunda o güldükleri insanlar gibi dağda bir çatışmada ölecekler. O zaman onların o ibretlik haline kim gülecek? Son derece acımasız bir terör hareketini ülkemizde yaşıyoruz. Bunun acı sonucu dağda ciddi manada terörist ölümleri yaşanıyor. Her çatışma ölüm demektir. Bu çatışmalarda birisi şehit, diğeri ölüdür. Ölü sahipsiz, şehit sahiplidir... Şehidin sahibi millettir. Milletin acısı şehitlerdir. Teröristin ölüsü ise perişanlıktır. Bu perişanlık, diğer teröristler tarafından şova dönüştürülse de anlamsız ve boştur. Oysaki, şehitlik farklıdır.
İnancımıza göre de şehitler ölmez. Teröristler istedikleri kadar şehit haberlerine gülsünler, bu durum onların insanlıktan çıktığını gösterir.
 
     Aşağılık bir kin ve nefretin dağlarda pusuya yattığını biliyorduk ama bu kadarını da belgeli olarak beklemiyorduk. Bunlar gerçekten insanlıktan çıkmış, insani duygularını tamamen  kurda kuşa yem yapmışlar. Öldürmeye  programlandıkları içinde öldürdükçe seviniyor, bu zavallı ,sapık teröristler. Hepsinin canı da ruhu da  cehenneme...                                         
 
 

Yorum Yazın


Yorumlar0 Yorum


ÇOCUKLARI KATLETMEK İNSANLIK DEĞİLDİR!
ÇÖZÜM SÜRECİ VE ÖZERKLİK TALEBİ…
DEVLET ÖCALAN’A SAYIN DERSE!

ASKERLİK YOKSULUN ŞEHİTLİK ŞANSI MI?
ÖCALAN’IN İTİBARINI KORUMAK NEDİR?
ŞEHİTLERİMİZDEN DE ÖZÜR DİLENECEK Mİ?
ÖCALANI AFFETMEK NE KADAR KOLAY!
PKK İÇİN ÇÖZÜM SÜRECİ NEDİR?
ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI SAKINCALI MI?
BU İŞ SADECE SOKAK İSİMLERİNİ DEĞİŞTİRMEK DEĞİL