Haber Gazetesi

43 yaşında şehit çocuğu olmadığını öğrendi 811,5 ay hapsi istendi Ukrayna'da ayrılıkçılar savaş uçağı düşürdü Irak'ta varil bombalı saldırı: 12 ölü BUDO ve İDO bazı seferleri iptal etti Süleyman Seba'ya büyük onur! Gazze'de ölenlerin sayısı 2 bin 147'ye yükseldi Aliyev ve Kerry'den Davutoğlu'na tebrik 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 92. YILI KUTLANDI CHP'Lİ ALTAY, KİTAPÇIK FIRLATMA OLAYINI ANLATTI 300 POLİSLE HUZUR OPERASYONU GİRESUNLULAR ŞEHİTLERİ İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI Marmara'da tsunami tehlikesi! Kaynağında kurutmak lazım Caminin temel atma törenine papaz da katıldı Yazık çok yazık! Terör tehdidi 'ciddi' seviyede! Giresun'da bulundu Şehit kızından ağlatan hediye TIR OTOGARA DALDI 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun Esed'in saldırılarında 64 kişi öldü Yıkıma rağmen Gazze'de eğitim başlayacak TEOG nakilleri için 13 bin kontenjan açıldı ABD basını: Türkiye'deki en güçlü lider Erdoğan Milletimizin kararlılığıyla her türlü vesayet zincirini kırdık Erdoğan başkomutan sıfatıyla tebrikleri kabul etti 30 Ağustos'ta ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi ANITA ÇELENK SUNULDU Vurduğunuz gol olsun Adiloviç'ten fedakarlık Başkan takımdan umutlu Taraftar güveniyor Nasıl başlarsak öyle gider Yenilerin heyecanı BAL'DA 4'LÜ TURNUVA DAVULCU'DAN TÜRKİYE REKORU İLKADIM'DAN 5 MADALYA Usta-çırak spor yapmaya Rota Karadeniz'e çevrildi 23 BİN MİNİK SPOR YAPIYOR Eğitim olumsuz etkilenecek Tüketim düşecek, fiyat belirlenecek Vali Aksoy'a destek ziyareti KABİNEDE 5 KARADENİZLİ BAKAN VAR HUZUREVİNDE OPERA RÜZGARI PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPTI : 5 YARALI DERELERE 16 BİN ALABALIK YAVRUSU SALINDI OTOMOBİLİ YOLDAN ÇIKTI; 2 ÖLÜ, 2 YARALI Unutmak yok!..

Teröristler şehit haberlerine neden gülüyor ?

Ayhan HAMLI - 26.11.2012

 

     Ölüm ne gülünecek ne de sevinilecek bir şeydir. Ölüm acı bir gerçektir. O gerçek her canlı için bir ibretlik olaydır. Şehit haberini gülerek okuyan kadın terörist, güvenlik kuvvetleri tarafından öldürülmüş. Haberi okuyunca tüylerim diken diken oldu, midem bulandı. Daha geçen yıl Hakkari -Çukurca Karayolu'nda  önce alçakça şehit ettikleri askerlerin gazetedeki haberini okurken gülerek fotoğraf çektiren, o kadın teröristin ve arkadaşlarının sonu şimdi diğerleri gibi dağda ölüm olmuş... Peki bizim de şehit yakınları olarak, bu ölüm haberine  gülmemiz mi gerekiyor? Elbette hayır, hiçbir ölüme sevinilmez ve gülünmez. Ama şehitlerimize gülen  teröristlerin ölümüne ,ilahi adalet diye bakıyorum. Bu ölümün, başka hiçbir açıklaması yok. İlahi adaletten kimse kurtulamaz. O teröristler de ilahi adalete yakalandı.
 
      Şehit haberleri yüreğimizi yakarken ,bunu gülerek karşılayan teröristler olduğunu da teröristlerden ele geçirilen o fotoğraflardan öğrendik. O fotoğraflar bir ibret belgesidir. Fotoğraflardaki o kadın, teröristler, terör örgütünün aynası ve yansımasıdır. Dağa çıkıp askerlere pusu kuran ve onları şehit eden teröristlerin ruh halinin insanlıktan çıktığına tanıklık ediyoruz. Dağda vahşileşen o teröristler, kalplerindeki insani duyguları yitirdiklerinden şehitlerimize gülerek bakıyorlar. Ölen kim olursa olsun ,ölüme gülünmez. Ama onlar şehit haberlerine gülmeyi bir marifet sayıyor. Doğrusu bir kez daha teröristlerin ruh halinden tiksindim. Gerçekten bunlar nasıl bir insan ,terörist de olsalar fiziki olarak insan değiller mi? Allah bunları bildiği gibi yapsın, tamamen insanlıktan kopmuşlar. Öldürmeye kurulmuşlar, dağda iyice kudurmuşlar. Sonu olmayan bir yolda
hayatlarının baharında ölümden kurtulamıyorlar. Buna rağmen dağa
çıkıyor, hiç tanımadıkları, hiç konuşmadıkları insanları acımasızca öldürüyorlar. Bu pusuyu kuranların içerisindeki kadınların bu hale nasıl geldiklerini anlamak zor değil. Çünkü kinle ,nefretle dağa gönderilmişler. Bu yüzden şehit haberleri o zavallı teröristleri güldürüyor. Ama sonsuza kadar hainlerin gülme şansı yok. Eninde sonunda o güldükleri insanlar gibi dağda bir çatışmada ölecekler. O zaman onların o ibretlik haline kim gülecek? Son derece acımasız bir terör hareketini ülkemizde yaşıyoruz. Bunun acı sonucu dağda ciddi manada terörist ölümleri yaşanıyor. Her çatışma ölüm demektir. Bu çatışmalarda birisi şehit, diğeri ölüdür. Ölü sahipsiz, şehit sahiplidir... Şehidin sahibi millettir. Milletin acısı şehitlerdir. Teröristin ölüsü ise perişanlıktır. Bu perişanlık, diğer teröristler tarafından şova dönüştürülse de anlamsız ve boştur. Oysaki, şehitlik farklıdır.
İnancımıza göre de şehitler ölmez. Teröristler istedikleri kadar şehit haberlerine gülsünler, bu durum onların insanlıktan çıktığını gösterir.
 
     Aşağılık bir kin ve nefretin dağlarda pusuya yattığını biliyorduk ama bu kadarını da belgeli olarak beklemiyorduk. Bunlar gerçekten insanlıktan çıkmış, insani duygularını tamamen  kurda kuşa yem yapmışlar. Öldürmeye  programlandıkları içinde öldürdükçe seviniyor, bu zavallı ,sapık teröristler. Hepsinin canı da ruhu da  cehenneme...                                         
 
 

Yorum Yazın


Yorumlar0 Yorum


30 AĞUSTOS DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUN BAYRAMIDIR!
O ANNENİN GURURUNU ANLAMAK!
O HEYKELİ GÖRMEZDEN GELENLERİ İ KONUŞALIM

PKK’NIN TERÖR ÖRGÜTÜ OLMADIĞINI SÖYLEMEK NEDİR?
BİR PARMAK BAL ŞEHİT YAKINLARINI SUSTURACAK MI?
ÇÖZÜM SÜRECİNİ 12.CUMHURBAŞKANI MI YÜRÜTECEK?
ÇATLAYAN SABIR TAŞI ÖCALAN’IN DEĞİL, ŞEHİT AİLELERİNİNDİR!
TIPIŞ TIPIŞ PKK ŞEHİTLİĞİ Mİ?
TERÖRİSTLERE VAR ŞEHİT ANNELERİNE YOK!
ŞEHİT ANNESİNİN BAYRAM DERTLEŞMESİ