Haber Gazetesi

İKİ OTOMOBİL VE BİR MİNİBÜS ÇARPIŞTI: 10 YARALI SAMSUN’A HIZLI TREN MÜJDESİ DUVARSIZ EĞİTİME İLKADIM PROJESİ ÇARŞAMBA’DA YENİ ADLİ YIL AÇILIŞI 45 MESLEK LİSESİNİN İSMİ DEĞİŞTİ 'BU NASIL MİLLİYETÇİLİK ?' BALIK TEZGAHLARI ŞENLENDİ KESİLEN AĞAÇLARLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATILACAK MAÇKA JANDARMA HIRSIZLARA GEÇİT VERMİYOR ULUSAL FINDIK KONSEYİ İLE ZİRAAT ODALARI’NIN FINDIK POLEMİĞİ ORGANLARI ÜÇ KİŞİYE UMUT OLDU YÖRESEL LEZZETLERDE “TOKAT KEBABI” YARIŞTI AZERBAYCAN HALK DANSLARI TOPLULUĞU BÜYÜLEDİ REKTÖR ORBAY, YURT TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI YAPTI ORDU VALİSİ’NDEN ARTUN’A ZİYARET BAŞKAN YILMAZ’DAN “SU” AÇIKLAMASI METRELİK KABAKLAR ŞAŞIRTIYOR FINDIKTA SEZONUN REKOR FİYATI 13 TL HUKUK FAKÜLTESİ KAYITLARI SÜRÜYOR Yargı kurumları dikkatli ve cesur olmalı Dinleme iddialarıyla ilgili izahat alındı İhracat yüzde 5,2 arttı Bakanlar Kurulu'nda görev dağılımı yapıldı ABD dinleme iddialarını araştırmalı Hepinizin yanımda durmanızı istiyorum Arzumuz Yunanistan'ın da görevini yapması Yeni Türkiye kazanmıştır GENÇLİK MERKEZİ KAMU SPOTUNDA TANITILACAK İşte AK Parti'nin yeni grup başkanvekili CANİK BELEDİYESİ VE DÜNYA GÖZ İŞBİRLİĞİ KOSOVA’DAN TÜRK İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI Milli Savunma Bakanı'ndan 'bedelli askerlik' açıklaması 25 Aralık soruşturmalarına takipsizlik kararı ÖĞRENCİLERE BELEDİYE İLGİSİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİLERE KOLAYLIK OTO GALERİ SOYULDU 10 KİŞİLİK EYLEM POŞET İÇİNDE İNSAN KEMİKLERİ BULUNDU TRAFİK KAZASI: 1 YARALI OMÜ’DE KAYITLAR BAŞLADI "ADALET TERAZİSİ SON DERECE HASSASTIR" Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan adli yıl mesajı AV SEZONU AÇILDI BALIK HALİNDE HAREKET BAŞLADI HACI ADAYLARI UĞURLANDI İSTAVRİT 15 TL’DEN TEZGAHLARDA YERİNİ ALACAK ÖĞRENCİ YURDU KAPASİTESİ 11 BİNE ULAŞIYOR GECE YARISI KESİLEN AĞAÇLAR TEPKİYE NEDEN OLDU GÜMÜŞHANE'DE AYI SALDIRISI KONTROLDEN ÇIKAN OTOMOBİL TAKLA ATTI: 5 YARALI 30 MİLYON YILLIK GERGEDAN FOSİLİ TARİHE IŞIK TUTACAK Balıkçıların oltasına köpek balığı takıldı Teknolojik aletler kaliteli uykuyu engelliyor İkisi de daha çocuk! Ekmek parası kazanırken hayatını kaybetti 78 yaşında Erciyes'e tırmandı Bugün hava nasıl olacak? Hollanda’da Gazze’ye destek gösterisi Esed güçleri kana doymuyor İsrail eski önerisini yeniden gündeme getirdi Libya'da hükümet kontrolü sağlayamıyor Çin'de heyelan felaketi Üniversite kayıtları başladı Der Spiegel'den yeni iddia Gazze yaralarını sarmaya çalışıyor Sayın Davutoğlu güçlü bir başbakan olmayı hak ediyor Hava Harp Okulu'nda mezuniyet töreni Balıkçılar "vira bismillah" dedi Başarılı mücadelenin sonunu getiremedik "Paralel yapı" operasyonunda yeni gözaltılar Pakistan'da göstericiler hükümet binasını işgal etti

Müze ziyaretçisi yüzde 50 arttı

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü Muhsin Endoğru, müze ziyaretçilerinin geçen yıla oranla yüzde 50 arttığını söyledi

Kültür Sanat - 21 Temmuz 2013, Pazar
Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü Muhsin Endoğru, yerli ziyaretçilere yapılan müze kartı satışı ve gerçetleştirdikleri kazı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Endoğru, "Müze kartı sayesinde müzelere ilgi arttı" dedi.
 
İLGİ ARTTI 
Geçen yıla oranda yerli ziyaretçi sayısında yüzde 50'ye yakın artış olduğunu ifade eden Endoğru, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 18 yaş üzeri yerli ziyaretçilerimize 1 yıl geçerli 30 TL karşılığında müze kartı satışı yapıyoruz. Müze kartı sayesinde halkımız Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı tüm müzeleri ücretsiz gezebiliyor. Müze kartıyla, müzemizi gezen ziyaretçi sayısı 2012 yılının ilk altı ayında 4 bin 900 iken, 2013 yılının ilk altı ayında ise 5 bin 800'e çıktı" diye konuştu.
 
KAZILAR SÜRÜYOR
Samsun'da yapılan kazılar hakkında da bilgi veren Endoğru şunları söyledi:  "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izni ile Vezirköprü İlçesi Oymaağaç'da bir kazı çalışmamız bulunmaktadır. Ayrıca yakın bir zamanda Prof. Dr. Önder Bilgi başkanlığında Bafra İlçesi İkiztepe'de yapılacak bir kazı çalışmamız olacak." 

Yorum Yazın


Yorumlar Yorum


HUZUREVİNDE OPERA RÜZGARI

SAMSUN Devlet Opera ve Balesi, Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalanlara konser verdi.

21 YAŞINDA ÜÇ DALDA YAZARLIK YAPIYOR

Edebiyatın üç farklı dalında profesyonel yazarlık yapan Samsunlu 21 yaşındaki Burak Yavuzyiğit, hedefinin saygı duyduğu usta yazarlar arasına girmek olduğunu söyledi.

TARIM VE İNSAN

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2013 yılında düzenlenen 5. Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflardan oluşan sergi, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açıldı.


ROMANYA'DA BİRİNCİ OLDULAR

İlkadım Belediyesi Türk Halk Dansları Topluluğu Romanya’nın Galati şehrinde yapılan Uluslararası Halk Dansları Yarışması’nda birinci oldu.

MEDICANA’DAN FOTOĞRAF SERGİSİ

Hollanda’ya işçi göçünün 50. yılı anısına Medicana International Samsun Hastanesi’nin katkılarıyla işçi göçünün yaşandığı dönemi yansıtan bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Samsun’un tarihnine ışık tutan fotoğraflar

Samsun’un tarihi geçmişini zaman tünelinde yolculuk ediyormuş gibi ziyaretçilere gösteren ve 1 yılda yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği Kent Müzesi’ne vatandaşların bağışladığı fotoğraf ve eşyalar kentin tarihi geçmişine ışık tutuyor

RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANMAK ÜZERE

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu yaptırılan Seyyid Kudbiddin Camisi ve Kütüphanesi’nin restorasyon çalışmalarının yüzde 80’inin tamamlandığı bildirildi.

YÜZ YILLIK BAYRAM GELENEĞİ

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Çamalan Kadılar Mahallesi’nde bayram sofrası kurulması geleneği halen yaşatılıyor.

HALK DANSLARI FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası Halk Dansları Festivali”nin bu yıl yapılması planlanan 33. sünün iptal edildiği bildirildi.

Samsun simidi film oldu

Samsun’un marka yiyeceklerinden olan simit ile ilgili kısa bir film çeken Uğur Kurt, “Simitle ilgili tanıtım eksikliği vardı, bunu giderdik” dedi